eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Jej śpiew poruszył cały świat. Amelka z Ukrainy z wizytą na Kurpiach [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Siedmioletnia Amelka z Ukrainy znana jest już na całym świecie za sprawą wykonania utworu "Mam tę moc" w kijowskim schronie. W czwartek przyjechała na Kurpie - w Łysych spotkała się z dziećmi w miejscowej szkole.

Nagranie, które zrealizowano na początku marca w jednym z kijowskich schronów, w czasie gdy rosyjskie wojska atakowały stolicę Ukrainy, obiegło cały świat. Siedmioletnia Amelka śpiewała piosenkę "Mam tę moc" znaną z filmu "Kraina lodu". Nagranie poruszyło internautów, a Ukraińcom dodało siły do dalszych działań. Amelka stała się bohaterem narodowym i musiała opuścić Ukrainę ze względów bezpieczeństwa. Trafiła do Polski, gdzie może liczyć na schronienie. Występuje też na rozmaitych koncertach charytatywnych dla Ukrainy, spotyka się z dziećmi i poznaje polską kulturę.

2 czerwca 2022 r. Amelka wraz z mamą przyjechała na Kurpie, do Łysych. Została ugoszczona z wielkim uznaniem, zwiedziła miejscową szkołę podstawową. Placówka bardzo jej się spodobała i stwierdziła nawet, że mogłaby się tu uczyć. Amelka miała okazję zaśpiewać dzieciom hymn Ukrainy, a kurpiowskie dzieciaki odwdzięczyły się jej pięknym przywitaniem. Z buzi 7-latki uśmiech nie schodził, co oznacza, że musiało się podobać.

Amelka otrzymała kurpiowskie prezenty i wyrazy wsparcia w tych trudnych czasach dla narodu ukraińskiego.

Podczas wizyty w naszym regionie Amelka odwiedziła również Szkołę Podstawową w Zalasiu i wzięła udział w warsztatach robienia kwiatów z bibuły zorganizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zalesiu.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×