2018-05-29T12:37:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jerzy Grabowski uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. www.ostroleka.plfot. www.ostroleka.pl
REKLAMA
62
5
12

Jerzy Grabowski, przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki odebrał z rąk wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery Brązowy Krzyż za zasługi w działalności społecznej i samorządowej na rzecz społeczności lokalnej. Uroczystość odbyła się w poniedziałek 28 maja w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, który przypada 27 maja Prezydent RP Andrzej Duda przyznał najaktywniejszym i zasłużonym samorządowcom odznaczenia. W imieniu głowy państwa, wręczyli je wojewodowie. W poniedziałek 28 maja w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego przekazano Srebrne i Brązowe Krzyże za zasługi w działalności społecznej i samorządowej na rzecz społeczności lokalnej oraz Złote Medale za Długoletnią Służbę za wzorowe, wyjątkowe sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Jedną z wyróżnionych osób był przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski. Otrzymał on Brązowy Krzyż.

- To dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Dedykuję to wyróżnienie wszystkim mieszkańcom Ostrołęki i osobiście uważam, że to Nasz wspólny sukces – mój, Samorządu Miasta i mieszkańców Ostrołęki - mówi przewodniczący.  

Jerzy Grabowski to wieloletni pracownik działu trakcji PKP, członek NSZZ Solidarność 1980 oraz społecznie oddany radny Miasta Ostrołęki. Z samorządem Miasta związany od 2006 roku, funkcję radnego pełni od 2010 roku. W latach 2012 – 2014 Wiceprzewodniczący, a od roku 2014 - Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki. W swojej prawie dwunastoletniej działalności samorządowej wspiera inicjatywy związane z rozwojem Ostrołęki, krzewieniem kultury, kultywowaniem tradycji i obyczajów, dbałością o polską historię. Patriota, organizator biegów ku czci Żołnierzy Wyklętych, konkursów historycznych w szkołach oraz inicjatyw społeczno - kulturalnych. Jeden z prekursorów powstania w Ostrołęce Muzeum Żołnierzy Wyklętych oraz małej sali kinowej w Ostrołęckim Centrum Kultury. Stworzył „Kasę Biletową Jerzego Grabowskiego” – mini muzeum z kolekcją około 300 pamiątek kolejowych, którą eksponuje w pomieszczeniach Dworca PKP.

Krzyż Zasługi przyznawany jest za działania na rzecz państwa lub obywateli, przekraczające zakres zwykłych obowiązków i przynoszące znaczną korzyść krajowi. Odznaczenie to może być również nadane za ofiarną działalność publiczną i charytatywną oraz niesienie pomocy.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili parlamentarzyści: Senator RP Robert Mamątow i Poseł na Sejm Grzegorz Woźniak.  

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30 dk31  1
×