eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Jest areszt dla 30-latka, który ze śrubokrętem w ręku rzucił się na policjantów [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy – to środek zapobiegawczy zastosowany przez ostrołęcki sąd wobec 30-letniego mężczyzny, który rzucił się ze śrubokrętem w ręku na policjantów.

Jak już wcześniej informowaliśmy, w środę wieczorem w Myszyńcu. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać do policyjnej kontroli kierowcę osobowej mazdy, która miała pękniętą przednią szybę i rozbita lampę. Niestety kierowca zignorował sygnały dawane przez policjantów i zaczął uciekać. Po kilkukilometrowym pościgu mazda wpadła w poślizg i zjechała na podmokłe pole. Kierowca wybiegł z auta i ze śrubokrętem w ręku rzucił się na policjantów. Funkcjonariusze zmuszeni zostali do oddania strzałów ostrzegawczych, po których agresywny mężczyzna odrzucił śrubokręt, nadal jednak był bardzo agresywny.

- Nie stosował się on do poleceń policjantów. Po chwili został obezwładniony i zatrzymany. W jego aucie policjanci znaleźli rozpoczętą butelkę alkoholu. Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Przeprowadzone badanie trzeźwości i wykazało w organizmie krewkiego kierowcy blisko dwa promile alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało, że posiada on dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna przewoził w aucie 21-latkę. Kobieta, która była pasażerką, była trzeźwa – informuje aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

30-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Będzie odpowiadał przed sądem, m.in. za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, groźby karalne, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie orzeczonego zakazu sądowego. Pojazd którym się poruszał został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

- Dziś wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, niebawem zostanie on doprowadzony do Zakładu Karnego – dodaje asp. Żerański.

1 czerwca ubiegłego roku w życie weszła nowelizacja przepisów, zgodnie z którymi kierujący, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń, popełnia  przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Oprócz tego, sąd obligatoryjnie wyda zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od roku do piętnastu lat.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×