eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Jutro wzmożone działania policji. Za gapiostwo i brawurę można słono zapłacić!

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 6601

W czwartek policja z całym kraju będzie bacznie przyglądać się zachowaniom kierowców w miejscach, gdzie często dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków. Chodzi o przejścia dla pieszych i tzw „śluzy rowerowe”, czyli ścieżki, którymi cykliści przekraczają jezdnię wzdłuż przejść dla pieszych. Do działań włączają się też funkcjonariusze policji z Ostrołęki.

 
Akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” zaplanowano na czwartek, 6 lutego. W tym dniu większą liczbę patroli spotkamy w rejonach przejść dla pieszych oraz w miejscach, gdzie w przeszłości dochodziło do zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów.
 
- Celem policyjnych działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. Warto zaznaczyć, że aura sprzyja używaniu pojazdów jednośladowych, co w połączeniu z przeświadczeniem kierowców samochodów, że sezon na te pojazdy jeszcze się nie rozpoczął, prowadzi do większej niż w roku ubiegłym liczby zdarzeń drogowych z tą grupą niechronionych uczestników ruchu drogowego – mówi podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.
 
W ramach realizowanych działań funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i użytkowników rowerów. Nadzorem zostaną objęte miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych oraz rowerzystów w tym takie, na których często dochodzi do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Więcej o: Ostrołęka, policja
REKLAMA
zdjecie 6601

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17  18 dk19 dk20
 21  22  23  24  25 dk26  27
 28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×