2018-08-08T14:30:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Kabaretowe wakacje w Łomży ze Smile i K2 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. lomza.pl
REKLAMA
zdjecie 4020
0
0
1

Po kilkuletniej przerwie na Stary Rynek w Łomży wróciły występy kabaretowe. W niedzielny (5.08.2018) wieczór licznie zgromadzoną łomżyńską publiczność swoimi skeczami bawiły kabarety Smile i K2.

Jako pierwsi na scenie pojawili się członkowie kabaretu K2. W prezentowanych przez siebie scenkach często improwizowali, starając się dopasować swój scenariusz do tego, co się działo wokół nich, jak również wchodzić w interakcję z widzami. – Używamy lokalizmów, bo są one przez publiczność bardzo fajnie przyjmowane. Nie stosujemy ich jednak na siłę, lecz tylko wtedy, gdy pasują do danego skeczu - mówił Bartosz Klauziński, lider kabaretu K2. Choć jak twierdzi, w Łomży występowało się fantastycznie, to jednak poleca zamknięte występy swojej grupy, np. w domach kultury. – Wtedy prezentujemy program dwa razy dłuższy niż w plenerze, przez co tej zabawy jest zdecydowanie więcej – powiedział Bartosz Klauziński.

Występ kabaretu K2 rozgrzał łomżyńską publiczność przed bardziej rozpoznawalnymi kabareciarzami z lubelskiej grupy Smile. W ich występie nie zabrakło postaci doskonale znanych i lubianych, jak kierowca pan Stanisław oraz żona muzyka metalowego Bożenka. Można było również posłuchać piosenek kabaretowych. - To co robimy jest naszą pasją i tak do tego podchodzimy. Mamy ten przywilej, że możemy się bawić w pracy. Jeżeli stanie się ona nudną rutyną, to wtedy z tym skończymy – mówili członkowie kabaretu tuż po swoim występie, podkreślając, że receptą na to, by był on udany, jest otwartość do drugiego człowieka, radość na scenie i energia, którą się przekazuje publiczności, a która wraca ze zdwojoną siłą. Smile w swoich skeczach nie odwołuje się do  polityki, gdyż ich zdaniem  w ostatnich czasach wywołuje ona bardzo dużo złych emocji. - Ludzie są tym zmęczeni, a my dbamy o to, by widz ani przez chwilę nie pomyślał o polityce, odpoczął od niej – mówili. Często natomiast odwołują się w swoich występach do nazwy naszego miasta, co wytłumaczył jeden z członków kabaretu. -  Mam rodzinę w Łomży, więc jak trzeba użyć nazwy miasta, to z automatu biorę Łomżę. Tak jak imiona w naszych skeczach są imionami naszych znajomych i przyjaciół, żeby łatwiej było je zapamiętać – wyjaśnił Andrzej Mierzejewski.

Pomysłodawca organizacji wieczoru kabaretowego, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreśla, że liczba widzów na łomżyńskiej starówce pokazała, iż jest to trafione przedsięwzięcie. – Ludzie lubią się śmiać oglądając kabarety. Wpatrywanie się w telewizor to jednak nie to samo, co występ na żywo, a nie każdego jest stać, by zapłacić za bilety na wydarzenia zamknięte. Moim zdaniem jest to dobra oferta dla mieszkańców, z której mogą korzystać całe rodziny – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski nie ukrywając, że chce, aby tego typu impreza na stałe zagościła do kalendarza łomżyńskich wakacji.

Źródło: lomza.pl

Więcej o: Łomża, kabaret, wakacje, K2, Smile

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Wkurzony, 21:39 08-08-2018,   -
SENSACJE Z LOMZYCY!!!!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
zdjecie 4020