2018-06-20T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Plejada gwiazd na koncertach z okazji jubileuszu 600-lecia Łomży [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. ww.lomza.pl
REKLAMA
2
0
5

W sobotę legendarny Perfekt, a w niedzielę nie mniej popularny Boys, wystąpili jako gwiazdy wieczoru dni koncertowych jubileuszu 600-lecia nadania Łomży praw miejskich. Publiczność dopisała i na muszli przy ulicy Zjazd wspaniała zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Muzyczne występy na muszli koncertowej rozpoczęły się sobotnim popołudniem. Tuż przed godziną 17.00 Bartosz Góra, członek kabaretu Łowcy.B i jeden z prowadzących wydarzenie, zapytał retorycznie "Co dzisiaj dzieje się w tym mieście?". Chwilę później na scenie pojawił się akordeonista Michał Sawicki i rozpoczął się koncert "My z Łomży".

Wśród lokalnych wykonawców zaprezentowała się jeszcze Irmina z zespołem Leczsami, Adam Kalinowski i Mateusz Kurkowski. Były też występy tancerzy z BKStep, młodych bębniarzy pod kierunkiem Przemysława Starachowskiego z Bębniarni oraz dzieci ze Studia Wokalnego eMDeK i Pop Art. Występy lokalnych artystów zwieńczył koncert Juli.

Wokalistka pochodząca z Łomży podkreślała, że udział w wielkim jubileuszu miasta był dla niej wielkim zaszczytem i dziękowała prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu za możliwość włączenia się w obchody. - Czułam niezwykłą radość, że mogłam brać udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Scena to mój drugi dom, żywioł, moja miłość i pasja. Tak naprawdę podczas występów w stu procentach czuję się sobą – wyznała tuż po swoim występie Julita Fabiszewska.

Emocje sięgały zenitu po godzinie 22.00, kiedy zaczęło się odliczanie do występu gwiazdy wieczoru, legendarnej grupy Perfekt. Publiczność zaśpiewała razem z jej liderem Grzegorzem Markowskim największe przeboje takie jak "Chcemy być sobą", "Nie płacz Ewka" czy "Kołysanka dla nieznajomej". A artysta przekazał miastu i jego mieszkańcom życzenia pomyślności i samych sukcesów.

Drugi dzień na muszli koncertowej był przepełniony muzyką rozrywkową. Na scenie pojawił się najpierw zespół Moment, tuż po nim zaprezentował się łomżanin Wojciech Trawiński. Później publiczności nad Narwią przypomniał się Marcin Siegieńczuk, twórca i wokalista słynnej grupy Toples. - Występowałem w Łomży przed laty, ludzie fajnie tu się bawią i zawsze chętnie wracam do tego miasta – mówił pochodzący z Białegostoku wokalista.

Tuż po nim swoje wdzięki i umiejętności wokalne zaprezentowała Agnieszka Drewnicka z grupy Exaited. Ale to był tylko wstęp do tego co miało nastąpić wieczorem. O 21.30 rozpoczął się występ Pięknych i Młodych. Łomżanie wyśpiewali razem z Magdą Narożną jej największe hity. - Publika łomżyńska była cudowna – nie kryła radości urodzona nad Narwią piosenkarka. Dodała, że przed występem towarzyszył jej lekki stres. - Stanąć twarzą twarz z ludźmi, z którymi się na co dzień się obcuje, to zawsze jest wyzwanie – powiedziała tuż po pełnym energii występie.

Gdy przed sceną zaczęły gromadzić się coraz większe tłumy, było jasne, że już tylko minuty pozostały do występu gwiazdy wieczoru, grupy Boys. - Nigdy bym się nie zamienił z nikim na to co robię i kim dzisiaj jestem. Wchodząc na scenę zrobimy wszystko, aby publika tu w Łomży świetnie się bawiła – mówił chwilę przed swoim występem Marcin Miller. Tak też było, a zabawa w rytm skocznych i tanecznych utworów trwała do późnych godzin wieczornych.

Jubileusz 600-lecia Miasta Łomża przeszedł już do historii. Na muszli koncertowej, oprócz występów muzycznych, nie brakowało także konkursów i atrakcji dla najmłodszych. Nikt nie miał wątpliwość, że było to wyjątkowe wydarzenie. - Znakomita zabawa i atmosfera, godna jubileuszu – zgodnie powtarzali wszyscy. Dwudniową imprezę z dużą dawką humoru poprowadzili członkowie kabaretu Łowcy B.

- Sześćset lat miasta to nie byle jaki jubileusz. Jest nam miło, że kopnął nas zaszczyt poprowadzenia tej imprezy. Czuliśmy się za to wszystko odpowiedzialni. Ludzie dopisali, były humory. Graliśmy wszyscy do jednej bramki, bo chodziło o to, żeby fajnie się bawić – podsumował Sławomir Szczęch "Zlew". - Publiczność chciała się bawić, widać, że łomżanie są wyluzowani, mają dystans do siebie i potrafią się śmiać – dodał Bartosz Gajda "Prymus".

Organizatorem wydarzenia był Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski przy współpracy z Miejskim Domem Kultury-Domem Środowisk Twórczych. Nie odbyłoby się ono, gdyby nie pomoc sponsorów: firmy JBB Bałdyga – sponsora głównego, firmy Pepees S.A. – partnera głównego oraz partnerów: Hotelu Labirynt, Drukarni Libra-Print, Kina Millenium, firmy Meble Boss, MOSiR Łomża oraz PGE Obrót S.A.

źródło: www.lomza.pl

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Łubudubu niech żyje nam p, 12:24 20-06-2018,   100%
Naszła mnie taka refleksja - 150 zdjęć z koncertu i na ani jednym nie ma prezydenta Łomży. Zdjęcia z koncertów pochodzą z oficjalnego serwisu miasta Łomży. W Ostrołęce idziesz na mecz do strefy kibica. Najlepsze miejsca zajęte przez prezydenta i jego wiernych wyznawców. Na serwisie miejskim mnóstwo zdjęć i tylko na nielicznych nie ma wierchuszki z Bema. Kotowski opowiada, że musiał uruchomić własną gazetę, żeby publikować w niej obiektywne informacje, bo lokalni dziennikarze piszą o nim nieobiektywnie. Panie prezydencie, zapraszam do obejrzenia serwisu Łomży, który może dla pana stanowić podpowiedź co oznacza słowo "obiektywny". Koniec refleksji.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:55 20-06-2018,   86%
@~Łubudubu niech żyje nam p masz rację. Piesowski odleciał konkretnie. Jesienią odleci na amen jak pójdziemy do urn.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:44 20-06-2018,   0%
@~Łubudubu niech żyje nam p Refleksja jest taka, że krowa sąsiada zawsze daje więcej mleka
odpowiedz   •   oceń :  
~Ostrołęczanka, 19:26 20-06-2018,   100%
Obchody zorganizowane na najwyższym poziomie. Koncert Perfectu świetny.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:50 20-06-2018,   100%
Warto było pojechać,a przy okazji!kino w Łomży  XXI wiek.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 448