2011-09-21T14:07:30+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Kaczyński o Smoleńsku: „Państwo polskie nie zdaje egzaminu. Trzeba dokonać zmiany władzy” (VIDEO)

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas konferencji prasowej odniósł się do słów Donalda Tuska, który zarzucał mu powrót do retoryki smoleńskiej. Premier komentując zapowiedź konferencji „Smoleńsk - państwo nie zdało egzaminu” stwierdził, że wiedział, iż Jarosław Kaczyński „nie wytrzyma”.

Szef PiS przypomniał, że wbrew temu, co głoszą politycy PO i część mediów, nigdy nie zapowiadał, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie mówił o Smoleńsku.

- Ja nie musiałem niczego wytrzymywać, ani nie wytrzymywać. Nigdy nie zapowiadaliśmy, że nie będziemy mówili o Smoleńsku. Przez cały czas podtrzymujemy swoje stanowisko - podkreślił Kaczyński. - Jeżeli mówię o tym dzisiaj, to dlatego, że mamy do czynienia z takim, przykro mówić, propagandowym zabiegiem, jakim jest wyjazd prokuratorów do Smoleńska po to, żeby badać wrak. Badanie wraku po prawie 18 miesiącach nie ma sensu śledczego - ma tylko sens propagandowy - dodał prezes PiS.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego sytuacja byłaby inna, gdyby sprowadzono wrak do Polski i zostałby on zrekonstruowany.
- Ale w dalszym ciągu wrak jest tam i różne dokumenty są tam. Państwo polskie nie zdaje egzaminu - stwierdził Kaczyński.

Według prezesa PiS, istnieje tylko jeden sposób na właściwe zajęcie się sprawą tragedii smoleńskiej.
- Trzeba dokonać zmiany władzy. Ta obecna władza ani nie potrafi, ani być może nie chce tej sprawy wyjaśnić. Zabiegi, które mają miejsce w tej chwili, mają charakter czysto propagandowy - ocenił Jarosław Kaczyński.

- Kto chce, żeby sprawa smoleńska została wyjaśniona, musi poprzeć w tych wyborach Prawo i Sprawiedliwość - podkreślił prezes PiS podczas konferencji prasowej poświęconej wyjazdowi do Smoleńska polskich prokuratorów.

- Jest rzeczą niezwykle przykrą, że po półtora roku (śledztwa) właściwie jesteśmy w tym samym miejscu, co żeśmy byli, to znaczy nikt nigdy nie był w stanie do końca przebadać samego samolotu. Problemy techniczne są dla nas całkowicie utajnione - powiedział z kolei podczas konferencji wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski.
[źródło: mypis.pl / wybierzpis.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×