zdjecie 2617
zdjecie 2617
2018-10-04T10:21:48+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Kadzidlańskie Święto Poezji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Kadzidle
REKLAMA
0
0
9

Od dwóch lat, nieodmiennie, 26 września, w Kadzidle obchodzone jest Święto Poezji. Happening rozpoczyna się zawsze przy krześle-olbrzymie, posadowionym, na pamiątkę pierwszego spotkania miłośników poezji, przy kadzidlańskim dworcu.

W tym roku czytano wiersze Urszuli Kozioł, Stanisława Balińskiego, Kazimiery Iłłakowiczówny, Beaty Obertyńskiej i Józefa Czechowicza. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych częstowali wierszami przechodniów oraz pasażerów autobusów. Pośród świętujących nie zabrakło również wójta Dariusza Łukaszewskiego, dyrektorów Haliny Prusaczyk i Grzegorza Parzycha, nauczycielek Jolanty Markowskiej i Doroty Wołosz.

Happening przygotowali Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle, Zespół Placówek Oświatowych oraz wójt Gminy Kadzidło.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Kadzidlak, 11:53 04-10-2018,   91%
Mówię to z przykrością jako były wyborca Łukaszewskiego. Niech On lepiej skupi się poezji, gdyż to mu wychodzi lepiej niż zarządzanie gminą, gdyż  kompletnie się w tym nie sprawdził. Wchodzi w głupie spory i konflikty ze Starostą, a jeśli chodzi o umiejętności zarządzania to do pięt Panu Staroście nie dorasta.
odpowiedz   •   oceń :  
~Amen, 19:15 04-10-2018,   12%
Starosta zbudował tak nam niezbędną do życia strzelnicę no jesteśmy zachwyceni, tłumy spragnionych rozrywki mieszkańców Kadzidła oblegają ją ten niezbędny w każdej gminie obiekt i w dzień i w nocy i na codzień i w święta. A wójt tylko wyremontował ubikcje na dworcu i zrobił kanalizację do której ludzie sikają i nie tylko. Gdzie mu się równać ze starostą.
odpowiedz   •   oceń :  
~Do Amen, 19:58 04-10-2018,   88%
Dane dla wójta są bezlitosne. W ostatnich inwestycyjnych rankingach "Wspólnoty" Łukaszewski był OSTATNI w Powiecie, A Kubeł DRUGI e Polsce. To twarde dane, które zamykają wszelka dyskusję. Naprawdę Łukaszewski to żaden autorytet jeśli chodzi o zarządzanie, a ty swoimi gadkami nie zaklniesz rzeczywistości. Kubeł 2 w Polsce, Łukaszewski ostatni w Powiecie.  I pozamiatane :-)
odpowiedz   •   oceń :  
~Kaz, 20:57 04-10-2018,   13%
Oczywiście że dyskusja będzie tak długo jak długo Kubeł będzie starostą, a wynik jest taki jakiej miary się używa, zacofanie powiatu ostrolłęckiego to wynik jego rządów, tu nie ma nic zupełnie nic, niczego dobrego nie zrobił, to co powstało, powstało by i bez niego a może wbrew jego zabiegom. Ani edukacji szkoły powiatowe poniżej wszelkiej krytyki, opieka społeczna i budowa domów dziecka to cofanie kultury o 50lat. A kultura i sztuka przecież to dla starosty tylko wydawanie pieniędzy. Całe dwadzieścia lat zmarnowane symbolem jest ten plastikowy koń. Te przechwałki są dobre dla tych co nigdzie nie bywają, ale wszędzie budują drogi i mosty i nie robią z tego wielkiego halo. A rankingi to mydlenie oczu, jest tu słabo, jak tego nie widzisz to znaczy że jesteś radnym. Wójt Kadzidła równie słaby jak starosta, ale przynajmniej dobre wiersze pisze, nie siorbie, ma tylko jedną żonę, i nie ma tego nieszczęsnego konia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Do kaz, 23:55 04-10-2018,   84%
Wójt jest słabszy, gdyż pomimo robienia tak małej ilości inwestycji  to doprowadził finanse do tak słabego stanu, że musiał szkoły w Kierzku, Glebie, Siarczy-Łące, Czarni i Jazgarce zlikwidować lub oddać stowarzyszeniom . Jak tak dalej pójdzie i będzie dalej tak źle rządził finansami , to będą mogły zacząć się bać Wach, Chudek,  czy Dylewo.  Gdyż jak znowu zabraknie mu pieniędzy to weźmie się za nie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Lek na kubłozę, 19:39 05-10-2018,   25%
Wójta wybieramy sami, starosta wybiera się sam dziś już trzy listy kandydatów na radnych to jego ludzie, bezpartyjny powiat, wspólnota samorządowa, i jeszcze dogadał się z pisem, prawdopodobnie już wysłał ludzi do wszystkich kandydatów co mają jakieś szanse aby ich kaptować, tak jak to było cztery i osiem i dwanaście i szesnaście i dwadzieścia lat temu. Ten człowiek do perfekcji opanował sztukę zostawia starostą i wygrywania rankingów. A tu jest czwarty świat tu nic nie ma, młodzi ludzie masowo wyjeżdżają, starzy umierają, nic tu nie ma. Panie Kubeł niech pan już odejdzie, czas na zmiany pan nie jest dobrą zmianą, pan nie jest żadną zmianą, pan jest stagnacją zacofaniem, średniowieczem. Chcieli byśmy nowego starosty, kogoś całkiem nowego nawet jeśli rada miała by wybrać menadżera, tylko nie pana.
odpowiedz   •   oceń :  
~Lek na Łukaszenkę, 22:12 05-10-2018,   67%
Czas najwyższy , ale wymienić Łukaszewskiego , który opanował sztukę robienia mało użytecznej drobnicy jak skwerki i inne drobnostki,  ponieważ tak się zasłużył i źle zarządza finansami , iż nie stać go na inwestycje na dużą skalę w rzeczy naprawdę potrzebne jak drogi, kanalizacje i wodociągi , gdzie gmina w porównaniu z sąsiadami ma duże zaległości.
odpowiedz   •   oceń :  
~Lek na kubłozę, 14:08 06-10-2018,   0%
To drobnostki i drobiazgi stanowią o jakości życia, w Kadzidle żyje się dobrze, pan starosta przez ostatnie lata raczej szkodził, jego urażona ambicja nie pozwalała zrobić nic dobrego dla gminy z której pochodzi, spór o pieniądze z wójtem pokazał jak głęboko go nie obchodzi cała społeczność, aby dopiec wójtowi gotowy jest nas wszystkich ukarać jakąś Anną śniadach która zrobić wszytko co jej karze, bo była, jest, i będzie tylko narzędziem w rękach starosty. Wybory pokażą ile osób będzie głosowało na pana Kubła jeśli mniej niż w 2014 to sam powinien zrezygnować, bo nikogo nie reprezentuje. Tylko układ, dziwię się pisowi że go popiera, to synonim układu. I to twardego jak beton
odpowiedz   •   oceń :  
~Lek na Łukaszenkę, 16:14 06-10-2018,   -
Chłopie co Ty za głupoty wypisujesz. Jaka jakość życia np w Zalesiu  w gminie Myszyniec mają wszyscy mieszkańcy wodociągi od 15 lat , a w sąsiednim Wachu w gminie Kadzidło proszę napisać od kiedy jest cały zwodociągowany?  To tylko jeden z wielu przykładów. Źle rządzi , nie stać go na porządne inwestycję,  więc wciska   kit,  że takie drobnostki świadczą o jakości życia. Proszę tylko porównać z dokonaniami wójtów z gmin Łyse , czy Baranowo. Oni mają biedniejsze gminy , a znacznie więcej zrobili , gdyż w przeciwieństwie do tego z Kadzidła znają się na zarządzaniu gminą. Zacznijmy od dróg. Ja jak wyjeżdżam z gminy Kadzidło do gminy Baranowo to mam wrażeniem jakbym opuszczał kraj trzeciego świata i wyjeżdżał do kraju rozwiniętego.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28