2018-12-01T15:19:26+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kalendarz Dni Nietypowych w SP 10 - Dzień Pluszowego Misia [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
0
0
1

W środę, 28 listopada w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce odbył się Szkolny Dzień Pluszowego Misia. Od września nauczyciele i uczniowie realizują innowacyjny projekt Kalendarz Dni Nietypowych. W ramach tego kalendarza w każdym miesiącu organizowany jest szczególny dzień poświęcony określonej tematyce. W listopadzie przypadł Dzień Pluszowego Misia.

Tego dnia na uczniów ostrołęckiej dziesiątki czekało mnóstwo atrakcji: korytarze ozdobione misiowymi tropami, galerie dziecięcych misiowych prac plastycznych, misiowe kino, misiowe lekcje, wizyta gości - Misiów, lekcje czytelnicze w bibliotece, misiowe opowiadania i zabawy ruchowe prowadzone przez harcerzy, na korytarzach znajdowały się również tropy niedźwiedzi, które prowadziły uczniów do zagadek i ciekawostek, inną atrakcją były również wyznaczone miejsca do malowania przez dzieci misiów według własnego pomysłu, a także miejsca do grania w „wyturlaj misia” czy układanie puzzli o dużym rozmiarze. Najmłodsi uczniowi tego dnia przynieśli ze sobą pluszowe misie, a także u niektórych pojawiły się także misiowe przebrania.

Podczas Szkolnego Dnia Pluszowego Misia radość dzieci nie miała końca. Uczniowie angażowali się w każdą proponowaną aktywność. Można było zauważyć, że ten dzień nie tylko cieszył się uznaniem wśród uczniów klas młodszych, ale również wśród u starszych wychowanków.

To wydarzenie, jak również inne, organizowane w ramach Kalendarza Dni Nietypowych, miało na celu zniwelowanie hałasu podczas przerw, zadbanie o bezpieczeństwo dzieci, a także przekierowanie aktywności na inne, ciekawe formy spędzania czasu w szkole. Inspiracją do wprowadzenia  kalendarza dni nietypowych w SP 10 były obserwacje zachowań dzieci, wyjście naprzeciw potrzebom uczniów.  

Pomysłodawcą Kalendarza Dni Nietypowych była Katarzyna Damięcka, szkolnym koordynatorem Dnia Pluszowego Misia była Paula Skiba, a współpracowały z nią nauczycielki:  Agnieszka Dobkowska, Anna Kowalczyk, Sabina Lelujka, Jolanta Leszczyńska, Katarzyna Perzanowska,  Magdalena Pychotka, Aleksandra Samsel, Monika Sendrowska i Beata Wiska.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Ewa, 08:14 03-12-2018,   -
A u mnie w szkole ten dzien na bchidzilismy już 14 lat temu.Ten i wiele innych, jak Dzień Życzliwości, Tolerancji, Bociana białego,swiatowydzień Wody u wiele innych.Pizdrawiam Ostrołękę!!!
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 5759