2018-12-01T15:19:26+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kalendarz Dni Nietypowych w SP 10 - Dzień Pluszowego Misia [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
0
0
1

W środę, 28 listopada w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce odbył się Szkolny Dzień Pluszowego Misia. Od września nauczyciele i uczniowie realizują innowacyjny projekt Kalendarz Dni Nietypowych. W ramach tego kalendarza w każdym miesiącu organizowany jest szczególny dzień poświęcony określonej tematyce. W listopadzie przypadł Dzień Pluszowego Misia.

Tego dnia na uczniów ostrołęckiej dziesiątki czekało mnóstwo atrakcji: korytarze ozdobione misiowymi tropami, galerie dziecięcych misiowych prac plastycznych, misiowe kino, misiowe lekcje, wizyta gości - Misiów, lekcje czytelnicze w bibliotece, misiowe opowiadania i zabawy ruchowe prowadzone przez harcerzy, na korytarzach znajdowały się również tropy niedźwiedzi, które prowadziły uczniów do zagadek i ciekawostek, inną atrakcją były również wyznaczone miejsca do malowania przez dzieci misiów według własnego pomysłu, a także miejsca do grania w „wyturlaj misia” czy układanie puzzli o dużym rozmiarze. Najmłodsi uczniowi tego dnia przynieśli ze sobą pluszowe misie, a także u niektórych pojawiły się także misiowe przebrania.

Podczas Szkolnego Dnia Pluszowego Misia radość dzieci nie miała końca. Uczniowie angażowali się w każdą proponowaną aktywność. Można było zauważyć, że ten dzień nie tylko cieszył się uznaniem wśród uczniów klas młodszych, ale również wśród u starszych wychowanków.

To wydarzenie, jak również inne, organizowane w ramach Kalendarza Dni Nietypowych, miało na celu zniwelowanie hałasu podczas przerw, zadbanie o bezpieczeństwo dzieci, a także przekierowanie aktywności na inne, ciekawe formy spędzania czasu w szkole. Inspiracją do wprowadzenia  kalendarza dni nietypowych w SP 10 były obserwacje zachowań dzieci, wyjście naprzeciw potrzebom uczniów.  

Pomysłodawcą Kalendarza Dni Nietypowych była Katarzyna Damięcka, szkolnym koordynatorem Dnia Pluszowego Misia była Paula Skiba, a współpracowały z nią nauczycielki:  Agnieszka Dobkowska, Anna Kowalczyk, Sabina Lelujka, Jolanta Leszczyńska, Katarzyna Perzanowska,  Magdalena Pychotka, Aleksandra Samsel, Monika Sendrowska i Beata Wiska.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×