eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uczniowie „dwójki” ćwiczyli na symulatorze ciężarówki [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8733
zdjecie 8733
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 8733

Zasiąść za sterami potężnej ciężarówki – o tym marzy zapewne każdy z uczniów klas o kierunku kierowca-mechanik. Dziś ten marzenia w dużej mierze udało się ziścić.

We wtorek, 27 listopada już od pierwszego dzwonka lekcje w klasach II i III o profilu kierowca mechanik miały zupełnie inny przebieg niż na co dzień. Wszystko to za sprawą specjalistycznego symulatora do nauki jazdy ciężarówką, z którego zazwyczaj korzystają kierowcy uzyskujący świadectwo kwalifikacji. Ćwiczenia z symulatorem ciężarówki możliwe były dzięki Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce, które ufundowało zajęcia.

- Przed wakacjami zorganizowaliśmy konkurs, bicie rekordu w największej ilości uczniów, którzy zmieszczą się w kabinie ciężarówki. Spośród około 20 szkół biorących udział w konkursie wylosowano jedną, do której trafił symulator. Był to zespół szkół w Białymstoku. W konkursie najlepszy wynik uzyskała szkoła z Ostrołęki, ZSZ nr 2. Do kabiny ciężarówki weszło 57 uczniów. W związku z tym postanowiliśmy, że na jeden dzień symulator trafi także tu – powiedział nam Jerzy Szepietowski, członek zarządu ZMPD.

Symulator ciężarówki, w którym dziś ćwiczyła młodzież, to odwzorowana z najdrobniejszymi szczegółami kabina scanii. Każdy z uczniów miał okazję doświadczyć na własnej skórze jak wygląda praca kierowcy. Symulator wiernie odwzorowywał ruch ciężarówki – były wstrząsy i kołysanie przy pokonywaniu nierówności, przechylanie przy podjazdach pod wzniesienie i „nurkowanie” podczas gwałtownego hamowania czy szarpanie kierownicą w przypadku symulowanej awarii jednego z kół.

Program szkoleniowy, z jakim dziś do czynienia mieli uczniowie ZSZ nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce, przechodzą na co dzień kierowcy ubiegający się o świadectwo kwalifikacji.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×