zdjecie 3009
2018-11-05T14:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Wyrwani z Niewoli” w OCK [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. www.ostroleka.pl
REKLAMA
2
1
0

Jacek i Piotr z zespołu „Wyrwani Z Niewoli” spotkali się dziś z młodzieżą z ostrołęckich szkół. Bazując na własnych, trudnych doświadczeniach próbują uświadamiać młodym ludziom, jak ważne są uczucia, bliscy i przyjaciele oraz relacja z Bogiem.

W spotkaniu, zorganizowanym z Ostrołęckim Centrum Kultury uczestniczyli uczniowie trzech szkół podstawowych: nr 1, nr 2 i nr 6 wraz z opiekunami.

Na scenie zaś pojawili się Jacek i Piotr, uzależnieni i trzeźwiejący muzycy. Już we wczesnej młodości zetknęli się oni z używkami. Chcąc zaistnieć w grupie rówieśników popełniali masę błędów, oddalili się od rodziny i bliskich. Piotr mówił o swojej trudnej relacji z ojcem, o oparciu w matce, które przez długi czas odrzucał. Jak mówił, wiele problemów pojawiło się już w szkole podstawowej, kiedy stał się ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej. W najgorszym momencie w jego życiu pomógł Bóg, który teraz jest opoką.

Spotkanie było okazją do przekazania młodym ludziom wielu uniwersalnych prawd o tym, że w życiu potrzebna jest miłość i w każdym z nas tkwi ogromna potrzeba jej doznania. Jacek opowiedział o ważnym dla niego spotkaniu z więźniami we Wronkach, kiedy nawet w ludziach oskarżonych o najgorsze zbrodnie dostrzegł potrzebę szczęścia i dobra.

Co ciekawe, młodzi muzycy łączą swoje historie z muzyką rap, która trafia do młodych ludzi, którzy chętnie angażują się w część artystyczną. Były więc radosne okrzyki, dużo ruchu, wzajemne dodawania sobie siły.

Spotkanie w Ostrołęce to część ogólnopolskiego projektu profilaktycznego, który ma uchronić młodych ludzi przed wpadaniem w nałogi, kłopotami z prawem, myślami samobójczymi. Oparty na autentycznych doświadczeniach innych pomaga lepiej zrozumieć jak cienka jest granica między dobrą zabawą a uzależnieniem.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×