eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Wyrwani z Niewoli” w OCK [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8404
fot. www.ostroleka.plfot. www.ostroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 8404

Jacek i Piotr z zespołu „Wyrwani Z Niewoli” spotkali się dziś z młodzieżą z ostrołęckich szkół. Bazując na własnych, trudnych doświadczeniach próbują uświadamiać młodym ludziom, jak ważne są uczucia, bliscy i przyjaciele oraz relacja z Bogiem.

W spotkaniu, zorganizowanym z Ostrołęckim Centrum Kultury uczestniczyli uczniowie trzech szkół podstawowych: nr 1, nr 2 i nr 6 wraz z opiekunami.

Na scenie zaś pojawili się Jacek i Piotr, uzależnieni i trzeźwiejący muzycy. Już we wczesnej młodości zetknęli się oni z używkami. Chcąc zaistnieć w grupie rówieśników popełniali masę błędów, oddalili się od rodziny i bliskich. Piotr mówił o swojej trudnej relacji z ojcem, o oparciu w matce, które przez długi czas odrzucał. Jak mówił, wiele problemów pojawiło się już w szkole podstawowej, kiedy stał się ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej. W najgorszym momencie w jego życiu pomógł Bóg, który teraz jest opoką.

Spotkanie było okazją do przekazania młodym ludziom wielu uniwersalnych prawd o tym, że w życiu potrzebna jest miłość i w każdym z nas tkwi ogromna potrzeba jej doznania. Jacek opowiedział o ważnym dla niego spotkaniu z więźniami we Wronkach, kiedy nawet w ludziach oskarżonych o najgorsze zbrodnie dostrzegł potrzebę szczęścia i dobra.

Co ciekawe, młodzi muzycy łączą swoje historie z muzyką rap, która trafia do młodych ludzi, którzy chętnie angażują się w część artystyczną. Były więc radosne okrzyki, dużo ruchu, wzajemne dodawania sobie siły.

Spotkanie w Ostrołęce to część ogólnopolskiego projektu profilaktycznego, który ma uchronić młodych ludzi przed wpadaniem w nałogi, kłopotami z prawem, myślami samobójczymi. Oparty na autentycznych doświadczeniach innych pomaga lepiej zrozumieć jak cienka jest granica między dobrą zabawą a uzależnieniem.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×