2022-09-12T20:07:22+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kamer przy placu zabaw na razie nie będzie

REKLAMA
REKLAMA
0
0
1

Zarząd Osiedla Traugutta zwrócił się do prezydenta miasta z prośbą o zamontowanie fotokamery lub kamery przy placu zabaw który znajduje się przy ulicy Filochowskiego Sana w Ostrołęce. Łukasz Kulik odpowiedział, że na brak możliwości technicznych, by zrealizować taką inwestycję.

- Wielokrotnie zwracałam uwagę na sytuację wynikającą z przesiadywania młodzieży w godzinach popołudniowych i nocnych. Nie raz interweniowała Policja. Dziękuje, że Pan Prezydent zauważył problem zaśmiecania naszego placu zabaw, niestety nie tylko przez naszą osiedlową młodzież ale również okolicznych miejscowości i innych osiedli. Dzięki zainstalowaniu kamer mamy nadzieje, że zwiększy to czujność młodzieży która przebywa na placu zabaw w godzinach nocnych i zaśmieca teren. Zainstalowanie kamer na pewno zmniejszy częstotliwość prac porządkowych przez służby miejskie i nasz plac zabaw na co dzień będzie we właściwym stanie sanitarno - porządkowym - wskazała we wniosku przewodnicząca zarządu osiedla Traugutta Katarzyna Stryjewska.

Okazało się jednak, że obecnie taka inwestycja jest niewykonalna, ale możliwa przy rozbudowie monitoringu miejskiego, o czym poinformował prezydent Łukasz Kulik.

- Ze względu na brak infrastruktury technicznej w rejonie w/w lokalizacji, na dzień dzisiejszy brak jest możliwości technicznych aby wykonać montaż i podłączenie kamer. Jednakże chciałbym poinformować, że lokalizacja wskazana przez Państwa zostanie uwzględniona przy planowanej rozbudowie monitoringu miejskiego - wskazał prezydent Ostrołęki.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×