eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Kamianka: Popłynęli na byle czym. Byle do mety! [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9752
fot. Urząd Gminy w Rzekuniu/eOstroleka.plfot. Urząd Gminy w Rzekuniu/eOstroleka.pl
REKLAMA

Żeby dopłynąć ze startu do mety musieli wybudować coś, co utrzyma się na wodzie, pokona dystans około 300 metrów a dodatkowo będzie się wyróżniać i zrobi wrażenie na jurorach. Śmiałków nie brakowało! Kolejna edycja “Spływu na byle czym” ponownie okazała się strzałem w dziesiątkę.

Odbywający się w Kamiance (gmina Rzekuń) “Spływ na byle czym” - czyli szalona konkurencja dla śmiałków z zacięciem konstrukcyjnym i pomysłowością, miała na celu zachęcenie do wspólnej zabawy i wykorzystanie walorów turystycznych, jakie niesie za sobą bliskie sąsiedztwo z piękną rzeką. Wydarzenie zaplanowano z najdrobniejszymi szczegółami i atrakcjami dla każdego, niezależnie od wieku.

Wszystko zaczęło się już w sobotę od rodzinnego spływu kajakami z plaży w Ostrołęce na plażę w Kamiance. Tu przygotowano biwak z ogniskiem integracyjnym. W spływie mógł wziąć udział każdy zainteresowany, niezależnie od tego, czy startował w głównej konkurencji całego wydarzenia, czy tylko wybrał tę turystyczną, a więc i łatwiejszą część.

Rodzinny spływ kajakowy Narwią. To przedsmak jutrzejszych zawodów! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Kulminacja spływu to niedziela, 27 sierpnia. Zanim załogi przystąpiły do spływu każdy musiał sprawdzić swoje “byle co”, na którym zamierzał pokonać regulaminowy dystans. Trzeba było wprowadzić ostatnie poprawki, modyfikacje i po dopiero, gdy wszystko było w pełni gotowe można było zameldować się na linii startu. Do pokonania było około 300 metrów z nurtem Narwi, wzdłuż wypełnionego kibicami brzegu.

Liczył się nie tylko czas, w jakim załoga pokonała dystans, ale też oryginalność wykonanej konstrukcji. Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

Nad bezpieczeństwem załóg biorących udział w spływie czuwali profesjonalni ratownicy z jednostek ocotniczej straży pożarnej oraz straży rybackiej.

Imprezie towarzyszył piknik rodzinny z koncertem szantowym. Swoją twórczość zaprezentowały zespoły Cztery Refy i Mietek Folk.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×