zdjecie 145
zdjecie 145
2017-10-16T20:42:35+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kamila Gasiuk-Pihowicz w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
0
12
27

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w spotkaniu z Kamilą Gasiuk-Pihowicz, jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy partii Nowoczesna. Aktywna poseł przyjechała do Ostrołęki na zaproszenie lokalnego koła tej partii. Było o łamaniu demokratycznych standardów, propagandzie, ale pojawiła się także krytyka rządów Platformy Obywatelskiej.

- Dialog w społeczeństwie jest rzeczą absolutnie podstawową, a obecna władza kompletnie tego nie rozumie - mówił Bartosz Truszkowski, przewodniczący koła Nowoczesnej w Ostrołęce. Na rozmowę z poseł Gasiuk-Pihowicz przybyło kilkadziesiąt osób, w tym m.in. lokalni działacze opozycyjni, a także radny Wojciech Zarzycki.

Podstawowe tematy spotkania były dwa: najpierw szefowa siedlecko-ostrołęckiego okręgu Nowoczesnej Magdalena Daniel wyjaśniła obecną sytuację w służbie zdrowia, chcąc przedstawić zgromadzonym powody strajku lekarzy rezydentów. Później do głosu doszła poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz.

- Mam 34 lata i byłam zaskoczona, że w pierwszym miesiącu pracy parlamentarnej musiałam występować na wiecach i mówić czym jest demokracja i na czym polega trójpodział władzy. Naprawdę na co innego chciałam poświęcić czas, na coś co by pchnęło Polskę do przodu, a nie na powstrzymywanie koszmaru polskiej demokracji, jakim są rządy PiS - mówiła poseł Gasiuk-Pihowicz. - Musimy przedstawić pozytywne rozwiązania, każda partia opozycyjna powinna w każdym obszarze przedstawić pozytywne rozwiązania i na tym się skupić. Ja to robię. Rozmawiamy o tym jak usprawnić wymiar sprawiedliwości.

Poseł Gasiuk-Pihowicz dość nieoczekiwanie zdecydowała się na krytykę Platformy Obywatelskiej, czyli partii, z którą Nowoczesna ściśle współpracuje w wielu obszarach. Według niej, "ciepła woda w kranie" nie wystarcza do budowania silnej Polski. Dlatego też Ryszard Petru i jego załoga próbują zmienić to w Sejmie.

- Jako Nowoczesna powstaliśmy w sprzeciwie na "ciepłą wodę w kranie" Platformy Obywatelskiej. Ja sama pracowałam w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich i tym czym zajmowałam się przez trzy lata przed wejściem do parlamentu było patrzenie na to jak były nie wykonywane prawa obywatelskie przez państwo, zarządzane wtedy jednak przez PO. Musiałam odpowiedzieć sobie na pytanie: czy chcę dalej się temu przypatrywać czy chcę to zmienić, tym bardziej, że miałam wiedzę i przemyślenia, które można było spożytkować. Jeżeli chcemy żyć w demokratycznej Polsce, to musimy wykorzystywać wszystkie demokratyczne mechanizmy do tego, by odsuwać PiS od władzy - stwierdziła.

Już wkrótce w naszym serwisie pełen zapis spotkania z poseł Kamilą Gasiuk-Pihowicz. Tymczasem, zapraszamy do galerii zdjęć.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×