zdjecie 7109
2011-08-19T21:42:00+02:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Kardynał Schönborn: „Przyznawanie się do swojej wiary już jest dowodem odwagi”

REKLAMA
fot. sxc.hu
REKLAMA

Madryt: Podczas Światowych Dni Młodzieży ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników cieszą się katechezy, głoszone przez kardynałów, biskupów i zakonników z całego świata.

Ponad dwa tysiące pielgrzymów słuchało katechezy, wygłoszonej przez kardynała Christopha Schönborna na temat „Zakorzenieni w Chrystusie”.

Metropolita Wiednia wyraził uznanie młodym katolikom za ich świadectwo wiary we współczesnych czasach, kiedy „przyznawanie się do swojej wiary już jest dowodem odwagi”.

„Ten, kto pragnie poznać Jezusa, musi wyruszyć w drogę” - mówił kard. Schönborn. Podkreślił, że chrześcijanie powinni potrafić informować niechrześcijan o swojej wierze pamiętając przy tym, że chrześcijaństwo, to przede wszystkim świadectwo życia Jezusa. Przekonywał też młodych, że ich spojrzenie na świat będzie się odmieniało, gdy zaczną dostrzegać w nim ślady Stwórcy.

Kard. Schönborn apelował też do młodych słuchaczy, aby rozwijali w sobie cnoty. „O wiele przyjemniej jest mieć do czynienia z ludźmi cnotliwymi, niż z nieczystym sumieniem” - powiedział austriacki hierarcha i zwrócił uwagę, że Światowe Dni Młodzieży są dobrą okazją do trenowania prostych cnót, a „ten, kto zdecyduje się na przyjaźń z Jezusem, decyduje się na coś wielkiego, coś pięknego, ale także będzie musiał walczyć”.

Na zakończenie swojej katechezy metropolita Wiednia przypomniał młodym o potrzebie spowiedzi. „Pragnę wam powiedzieć coś, co w obszarze języka niemieckiego staje się słowem coraz bardziej obcym. Jezus pozostawił nam cudowny dar, dar Wielkiejnocy. My także możemy przeżyć doświadczenie zmartwychwstania. Spowiedź, sakrament pokuty, są cudownym darem, który pomoże nam zmartwychpowstać” - powiedział.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: „Przyznawanie się do swojej wiary już jest dowodem odwagi”

[źródło: Fronda.pl]

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28