2019-03-05T10:55:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Karnawałowy bal „Wielu serc” w ostrołęckim DPS-ie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. DPS
REKLAMA
2
1
6

W Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce odbył się III Bal Karnawałowy „Wielu Serc”. Hasłem przewodnim tegorocznej zabawy było „W Krainie Baśni i Bajek”. Mieszkańcy DPS-u mogli na chwilę przenieść się do świata pełnego radości, optymizmu i przyjaźni.

Swoją obecnością zaszczycili mieszkańców DPS-u przedstawiciele ostrołęckich władz samorządowych - Maciej Kleczkowski wiceprezydent Ostrołęki, Wojciech Zarzycki przewodniczący Rady Miasta, Jakub Frydryk wiceprzewodniczący Rady Miasta i Grzegorz Gołaś radny miejski.

Imprezę tradycyjnie rozpoczął polonez, na którego czele stanęła dyrektor DPS-u Grażyna Piersa i przewodniczący Rady Mieszkańców Domu Sławomir Majkowski. Po części oficjalnej nastąpiła część konkursowa, podczas której mieszkańcy zaprezentowali swoje adaptacje baśni i bajek. Zobaczyliśmy między innymi: Rzepkę, Krainę Lodu, Calineczkę i Dziewczynkę z zapałkami.

W ramach zaprezentowanych inscenizacji  wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
-     Ogrom dobra wypływający z treści bajki – Kraina Nocy (Zespół Mieszkalny „A”) za adaptację baśni „Dziewczynka z zapałkami”.
-     Sposób przekazywania treści bajki – Kraina Wesołej Farmy (Zespół Mieszkalny „F”) za adaptację bajki „Rzepka”.
-     Pomysłową interpretację – „Kraina Lodu” (Zespół Mieszkalny „B”) za przedstawienie bajki o tym samym tytule.
-     Charakteryzację aktorów i scenerię – Kraina Miłości i Przyjaźni (Zespół Mieszkalny „C”) za adaptację bajki „Calineczka”.

Po części konkursowej rozpoczęła się karnawałowa zabawa. Mieszkańcy tańczyli przy skocznych dźwiękach melodii granych przez gości specjalnych imprezy zespół „Forte”. W trakcie wieczoru nie zabrakło takich zabaw jak: wężyki, pociągi i kółeczka. Mieszkańcy też bardzo chętnie tańczyli w parach.  III Bal Karnawałowy „Wielu Serc” na długo pozostanie w pamięci mieszkańców i pracowników DPS-u.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×