zdjecie 993
2012-04-09T16:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Karol Kurpiewski z Ostrołęki robi karierę w świecie projektantów mody [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl

Jego wytrwałość wreszcie została doceniona. 22-letni ostrołęczanin, absolwent warszawskiej Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, odbędzie staż u znanej projektantki Joanny Klimas.

13 marca w oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie odbył się pokaz dyplomowy zorganizowany przez Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Wśród trzynastu najzdolniejszych projektantów znalazł się Karol Kurpiewski z Ostrołęki.

Na wydarzenie przybyli m.in..: Lidia Popiel, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Małgorzata Lewińska, Michał Starosta, Antoni Królikowski, Klaudia Halejcio, Michał Gilbert Lach, Anna Puślecka oraz Paweł Królikowski.

Kurpiewski tworzył projekty przez pół roku. Spośród dwunastu sylwetek zaprezentował dziesięć. Zapytany o swoją ulubioną stylizację odpowiada: - Jestem ze wszystkiego zadowolony. Teraz już trochę ochłonąłem po tym pokazie. Siedząc przez pół roku nad kolekcją po prostu odechciewa się projektować, zajmować się tym. Kolekcja przestaje się na jakiś czas podobać.

Projekty Kurpiewskiego zostały wyróżnione przez Rynek Mody, Showroom, a także magazyn KMag, gdzie znajdzie się obszerny opis jego kolekcji. Największym sukcesem ostrołęczanina jest jednak roczny staż w atelier polskiej projektantki Joanny Klimas.

- Jest to dla mnie ogromna satysfakcja. Tym bardziej, że Joanna Klimas projektuje modę damską, a ja projektuję męskie sylwetki. Chociaż mam w swoim małym dorobku i kobiece ciuszki. Cieszę się, że będę mógł podjąć współpracę z kimś, kto jest ważny w polskiej modzie. Z kimś, kto bardzo dobrze się na tym zna. Mam nadzieje, że wszystko się uda - mówi Kurpiewski

Na koncie Karola Kurpiowskiego jest również wykonanie projektu na życzenie znanej gwiazdy muzycznej. - Projektowałem sukienkę dla Justyny Steczkowskiej, która pojawi się w teledysku do piosenki „Sanktuarium”. Jego premiera jest planowana na maj.

Ostrołęczanin tworzy także własną stronę internetową, na której będzie można śledzić jego poczynania.


A. Wilga

Materiał filmowy 1 :
fot. eOstroleka.pl
Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  1  2  3  4  5  6
dk7  8  9  10  11  12  13
dk14  15  16  17  18  19  20
dk21  22  23  24  25  26  27
dk28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 993