zdjecie 7844
zdjecie 7844
2018-03-11T13:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Kidawa-Błońska o "pseudodziennikarzach" i szkole ojca dyrektora

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
2
5
5

"Wolność słowa w czasach dobrej zmiany" - taki był temat spotkania Klubu Obywatelskiego w Ostrołęce z udziałem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Jacka Żakowskiego i Kazimiery Szczuki. Wicemarszałek Sejmu postanowiła podzielić się swoimi odczuciami ze spotkań z dziennikarzami telewizji publicznej.

- Wolność słowa w czasach dobrej zmiany wymaga od nas wszystkich dużo więcej odwagi, stanowczości i tego, by nie ulegać temu wszystkiemu co się dzieje wokół nas. Jeżeli oglądają państwo różne stacje telewizyjne, widzicie jak świat może być przedstawiany w diametralnie różny sposób, a są wydarzenia, których okazuje się, że nie było. Potrafią być tak ukryte, tak schowane - mówiła Kidawa-Błońska, dodając: - Chodzenie do tych programów nie ma sensu, bo nawet jeżeli w tym programie przedstawimy nasze racje, powiemy bardzo precyzyjnie co mamy do powiedzenia, to i tak 15 minut później zostanie z tego zrobiony zupełnie inny materiał.

Jak twierdzi polityk Platformy Obywatelskiej, dziennikarze wykształceni przez jedną ze szkół, mają problem z dobrym wykonywaniem swojej pracy.

- Chciałam zwrócić uwagę, że do telewizji publicznej są szkoleni młodzi ludzie, którzy uważają, że są dziennikarzami. To jest nowa szkoła medialna, która powstała w naszym kraju, to szkoła ojca dyrektora. Nie śmiejcie się, naprawdę wszyscy pseudodziennikarze, którzy przychodzą reprezentować media narodowe, są po tych  szkołach. Ja ich spotykam na korytarzu w Sejmie, widzę jak się zachowują, jak zadają pytania. To jest coś strasznego. Oni nie wiedzą gdzie są, ale mają przygotowane przez wydawców pytania z tezą. Okropne pytania. Ganiają za politykami i zadają w kółko to jedno pytanie, tylko po to by zrobić taki materiał - mówiła Kidawa-Błońska.

Relację ze spotkania Klubu Obywatelskiego w Ostrołęce znajdziesz w naszym serwisie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
Dzisiaj:
Koncerty
Galeria
Kino JANTAR
×