eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Klasy mundurowe z ZSZ nr 2 na torze sprawnościowym dla policjantów [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 886
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Uczniowie klas mundurowych z ZSZ nr 2 odbyli testy sprawnościowe dokładnie takie same, jakim w procesie rekrutacji muszą poddać się kandydaci do służby w policji.

Z inicjatywy policjantów z ostrołęckiego Wydziału Prewencji w ramach promocji zawodu policjanta dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce zostało zorganizowane szkolenie - próbny tor sprawności fizycznej. Dzięki temu uczniowie klas mundurowych mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe i wziąć udział w zajęciach przygotowujących do testu.

Uczniowie podczas sprawdzianu mogli przekonać się z jakimi zmaganiami spotykają się kandydaci do służby w policji. Kadeci musieli, m.in. wykonać okrążenie stojaków, przewroty w przód i w tył, przeniesienie manekina, przeskoki przez płotki, rzuty piłkarskimi lekarskimi na odległość 5 metrów. Wykonywali także „brzuszki” przy drabinkach gimnastycznych, skakali przez skrzynię gimnastyczne oraz pokonywali bieg wahadłowy polegający na przebiegnięciu 10 razy dystansu 5 metrów.

Młodzież wykonując kolejne przeszkody testowała swoje umiejętności i wytrzymałość. Warto przypomnieć, że tor przeszkód, normy czasowe przeliczane na punkty są takie same dla kobiet, jak i mężczyzn.

Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do zaliczenia, wynoszący 1 min 41 s. Najlepszym wynikiem mógł się poszczycić Filip Jaksina z klasy II SW uzyskując czas 1 min 11 s.

Na koniec wszyscy uczestnicy testu odebrali dyplomy ukończenia jednego z ważniejszych etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby w policji.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×