2019-10-05T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Koalicja sposobem na sukces? "Współpraca w takiej formule jest nieprzypadkowa"

REKLAMA
zdjecie 142
Bartosz Pawelczyk i Zbigniew ZiobroBartosz Pawelczyk i Zbigniew Ziobro
REKLAMA
9
5
16

"Dzięki współpracy w ramach Zjednoczonej Prawicy jesteśmy środowiskiem o różnych, rozległych poglądach, realizując mnóstwo ważnych projektów" - uważa Bartosz Pawelczyk, który w koalicji Zjednoczonej Prawicy reprezentuje Solidarną Polskę i ubiega się o mandat posła na Sejm RP.

Koalicja - to obecnie słowo, które najbardziej mogłoby podsumować polską politykę. Ugrupowania łączą się w pary, tercety, a nawet szersze porozumienia i stają do wyborczej walki, mówiąc o zjednoczeniu i wspólnym celu. Takie rozwiązanie przyniosło wyborcze zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy w 2015 roku, później było powtarzane także przez opozycję (Koalicja Obywatelska, Europejska). Obecnie mamy już kilka koalicji - oprócz Zjednoczonej Prawicy i Koalicji Obywatelskiej, jest również Lewica (Wiosna, Razem, SLD), Koalicja Polska (PSL, Kukiz'15) czy Konfederacja (Korwin, Ruch Narodowy, ZChr, Liga Narodowa).

Problem z koalicjami jest jednak taki, że dość szybko się kończą - a niesmak pozostaje. Wszyscy pamiętamy głośny rozwód Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego czy podziały w Konfederacji. Tymczasem, lata mijają, a Zjednoczona Prawica - choć kiedyś bywało z tym różnie - wciąż trwa i jest na dobrej drodze do osiągnięcia kolejnego wyborczego sukcesu.

O to, jaka jest recepta na wyborczą koalicję zapytaliśmy Bartosza Pawelczyka, kandydata Solidarnej Polski na posła na Sejm RP z okręgu siedlecko-ostrołęckiego. Ostrołęczanin, który kandyduje z 11. miejsca na liście PiS, uważa, że taka forma wyborczego startu jest odpowiednia. Dlaczego?

- Współpraca w takiej formule jest nieprzypadkowa. Proszę zauważyć, iż dzięki współpracy w ramach Zjednoczonej Prawicy jesteśmy środowiskiem o różnych, rozległych poglądach, realizując mnóstwo ważnych projektów, które powstają w wyniku wewnętrznych dyskusji, które dzięki osobom tak z Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia czy Solidarnej Polski mają szanse na szybką i skuteczną realizację dla dobra wszystkich - podkreśla Bartosz Pawelczyk, kandydat Solidarnej Polski na posła na Sejm RP, który startuje z numerem "11" na liście Prawa i Sprawiedliwości.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października br. W okręgu siedlecko-ostrołęckim wybierzemy 12 posłów.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2  3 dk4 dk5
dk6  7  8  9 dk10  11 dk12
dk13  14  15 dk16  17  18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×