eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Koczujący przy dworcu zachowują się skandalicznie. Znów interweniowała policja [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
REKLAMA

Kolejny raz ostrołęccy policjanci musieli interweniować wobec osób, które koczują na przystanku przy dworcu autobusowym w Ostrołęce. Ludzie, którzy oczekują w pobliżu na autobus, mają wątpliwą przyjemność oglądania ich "popisów". Dziś w repertuarze zaprezentowali tłuczenie szklanej butelki, a niejednokrotnie można nasłuchać się także wyzwisk i wulgaryzmów.

O tym, że w letnich miesiącach istnieje problem z osobami pod wpływem alkoholu - najczęściej bezdomnymi, które zajmują przystanek przy dworcu, nie trzeba nikogo przekonywać. W przeszłości dochodziło już nawet do aktów agresji, jak wtedy, gdy 35-letnia bezdomna uderzyła 70-letnią mieszkankę miasta. Policjanci wielokrotnie interweniowali wobec osób zajmujących przystanek, zapewniając, że będą to robić do skutku.

- Można mieć już dość - mówi nam kobieta, którą spotkaliśmy przy dworcu w trakcie kolejnej interwencji policji wobec bezdomnych. - Boję się tam nawet podejść, bo takie osoby są nieobliczalne. Zajmują cały przystanek, piją wino i klną. Czy naprawdę nie da się nic z tym zrobić? Nie można w spokoju poczekać na autobus.

Zrobić można jednak niewiele, bo z punktu widzenia prawnego nie ma znaczenia, czy dana osoba ma miejsce zamieszkania czy nie, oraz jak wygląda lub pachnie. Nie można zabronić też siedzenia na przystanku. Wykroczeniem może być za to nieobyczajny wybryk, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym czy publiczne używanie wulgaryzmów. Do tego typu zdarzeń na interwencję wzywani są policjanci.

Tak było też we wtorkowy wieczór. Tym razem osoby koczujące na przystanku rozbiły szklaną butelkę na chodniku. Na miejsce przyjechały dwa radiowozy policji, a panowie zajmujący przystanek przy funkcjonariuszach... grzecznie posprzątali co większe części butelki, chwiejnym krokiem zmierzając do śmietnika, by je wyrzucić. Policjanci dopilnowali, by koczownicy posprzątali po sobie, po czym odjechali. Towarzystwo się rozeszło, bo część przystankowych koczowników uznała, że czas "zmienić miejsce". Ciekawe, na jak długo...

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×