zdjecie 1325
zdjecie 1325
zdjecie 1325
2021-09-02T11:32:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Pasażerowie mokną, bo przystanek zajmują bezdomni

REKLAMA
REKLAMA
0
3
20

Bezdomni, którzy gromadzą się w okolicach dworca autobusowego w Ostrołęce, to niemal codzienny, choć niestety przykry widok. Pasażerowie, którzy czekają na autobus, często są zmuszeni oczekiwać poza przystankiem. Policja reaguje i zapowiada, że w przypadku nieobyczajnych zachowań będzie obowiązywać zasada "zero tolerancji".

Wtorkowy wieczór - pada deszcz, a pasażerowie czekający na autobus przy dworcu (ul. Bogusławskiego) mokną, nie mogąc schronić się pod wiatą. W rogu tłoczy się grupka młodych pasażerów. W innej części przystanku miejsce zajmuje trójka bezdomnych. Zapach jest trudny do zniesienia, dlatego wiele osób postanawia oczekiwać poza przystankiem. W dyskusji prowadzonej między trzema osobami zajmującymi przystanek nie brakuje wulgaryzmów.

W pewnym momencie przejeżdża radiowóz. Policjanci zauważają sytuację, włączają sygnały świetlne i zatrzymują się koło przystanku. - Ile można powtarzać? - pytają policjanci. Wygląda na to, że to nie pierwszy raz, gdy mają do czynienia ze wspomnianą trójką.

Kwestie bezdomnych zajmujących przystanki autobusowe w Ostrołęce były już wielokrotnie poruszane przez mieszkańców. Problem w okresie letnim szczególnie nasila się w dwóch lokalizacjach: przy ul. Bogusławskiego (przy dworcu autobusowym) i przy ul. Fieldorfa "Nila". W ostatnim z wymienionych miejsc w pewnym momencie zdemontowano nawet ławki przystankowe, bo trzeba było poddać je dezynfekcji. Z kolei przy dworcu wciąż widok śpiącego bezdomnego na przstanku jest niemalże codziennością.

W ostatnim czasie doszło nawet do aktu agresji. 35-letnia bezdomna uderzyła 70-letnią mieszkankę Ostrołęki, właśnie na przystanku w rejonie dworca. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie. Policjanci zatrzymali kobietę prowadzącą koczowniczy tryb życia i wystawili wniosek do sądu o ukaranie.

- Informujemy, że w związku z napływającymi do dyżurnego ostrołęckich policjantów sygnałami dotyczącymi, nieobyczajnych zachowań, m.in. na przystankach autobusowych i innych obiektach użyteczności publicznej w Ostrołęce ostrołęccy policjanci stale prowadzą kontrole wskazanych miejsc. Działania w tym zakresie będą prowadzone do skutku - podkreśla kom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji. - Wobec osób popełniających tego rodzaju wykroczenia jest stosowana zasada "zero tolerancji". Za każdym razem na takie osoby skierowane zostaną wnioski o ukaranie do Sądu, a nietrzeźwi są doprowadzani do wytrzeźwienia do pomieszczeń dla osób zatrzymanych ostrołęckiej komendy.  

REKLAMA
zdjecie 1325

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×