2013-07-31T09:49:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Kolejne trzy osoby utonęły w regionie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9814
zdjecie 9814
Tylko w ciągu kilku pierwszych tygodni wakacji w zbiornikach wodnych w naszym regionie życie straciło już 15 osób, fot. eOstrołęka.plTylko w ciągu kilku pierwszych tygodni wakacji w zbiornikach wodnych w naszym regionie życie straciło już 15 osób, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Tylko w minioną sobotę w zbiornikach wodnych w regionie mazowieckim utonęły trzy kolejne osoby. Podczas tegorocznych wakacji drastycznie wzrosła liczba utonięć. Łącznie w okresie wakacyjnym na Mazowszu utonęło już 15 osób.

Do wypadków w trakcie kąpieli dochodzi najczęściej wtedy, gdy lekceważone są zasady bezpieczeństwa i rozsądek. Jeszcze nie minęła połowa wakacji a woda zabrała już 15 ofiar. Tylko w minioną sobotę 27 lipca w garnizonie mazowieckim utonęło trzech mężczyzn:

W powiecie przysuskim w zbiorniku retencyjnym utonął 20-letni mężczyzna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, mężczyzna w pewnym momencie zaczął się topić i zniknął pod wodą. Po ponad dwugodzinnych poszukiwaniach zespół płetwonurków odnalazł ciało.

W miejscowości Białe w powiecie gostynińskim, 27-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej pływając po jeziorze na materacu, zsunął się do wody w następnie czego utonął.

W Józefowie w powiecie mławskim, 22-letni mieszkaniec powiatu mławskiego wszedł do zbiornika wodnego po byłej żwirowni, a następnie zaczął tonąć i pomimo podjętej próby reanimacji przez osoby będące w pobliżu i służby ratownicze nie przyniosło to pozytywnego wyniku.

Aby uniknąć zagrożeń, lub choćby poważnie ograniczyć możliwość wypadków związanych z wypoczynkiem nad wodą koniecznie należy stosować się do kilku zasad, które w znacznym stopniu mogą poprawić nasze bezpieczeństwo:

- Korzystajmy w miarę możliwości z kąpielisk strzeżonych. Tam, w razie konieczności istnieje możliwość pomocy wyspecjalizowanych służb ratowniczych.
- Stosujmy się bezwzględnie do poleceń osób nadzorujących kąpieliska i obowiązujących tam regulaminów.
- Unikajmy tzw. „dzikich kąpielisk", a jeżeli już decydujemy się na korzystanie z nich nie wskakujmy do wody, zwłaszcza na głowę i nie wchodźmy sami do wody.
- Nie pozwalajmy małym dzieciom samodzielnie wchodzić do wody, a nawet przebywać w jej pobliżu. Najmłodsi cały czas muszą być pod nadzorem osoby dorosłej.
- Korzystając ze sprzętu wodnego pamiętajmy, aby był sprawny oraz o tym, aby zwłaszcza osoby, nie umiejące pływać używały kapoków.
- Absolutnie nigdy nie wchodźmy do wody będąc pod wpływem alkoholu.
- Jeżeli dojdzie do wypadku, wzywając pomoc pamiętajmy o precyzyjnym określeniu miejsca, w którym się znajdujemy, aby ułatwić dotarcie na miejsce służbom ratowniczym.

REKLAMA
Kalendarz imprez
styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
 2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×