2021-02-23T19:57:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Kolejne wsparcie dla mazowieckich OSP

REKLAMA
REKLAMA

Radni województwa mazowieckiego przeznaczyli blisko 377 tys. zł na zakup samochodu dla OSP w gminie Brok (pow. ostrowski), rozbudowę strażnicy OSP w Drwałach (pow. pułtuski), zakup sprzętu dla OSP Jelonki (pow. ostrowski) oraz naprawę samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP Brwilno (pow. płocki).

Samorząd Województwa Mazowieckiego stara się na bieżąco monitorować potrzeby jednostek OSP i w miarę możliwości przekazywać gminom środki na najpotrzebniejsze inwestycje.

zdjecie 300

– Od wielu lat konsekwentnie wspieramy mazowieckie OSP. Pomagamy strażakom w zakupie samochodów ratowniczo-gaśniczych, wyposażenia oraz remontów remiz. Fundusze przeznaczyliśmy także na doposażenie mazowieckich OSP w środki ochrony osobistej, niezbędne w walce z COVID-19 – zauważa marszałek Adam Struzik. I dodaje – To nie jedyne wsparcie, jakie w tym roku przeznaczymy na zakup sprzętu, odzieży ochrony indywidualnej strażaka, samochodów dla OSP czy remonty i modernizacje strażnic. Już w marcu ruszą kolejne nabory. Zachęcam do aktywnego udziału i składania wniosków.

 

Samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Broku

Gmina Brok otrzyma 200 tys. zł dofinansowania na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem dla miejscowej OSP. Jednostka jest włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Jako jedyna zapewnia bezpieczeństwo mieszkańców na rozległym terenie gminy. Strażacy obecnie użytkują dwa samochody, które są  już wyeksploatowane. Stan techniczny i wiek pojazdów utrudnia zapewnienie stałej gotowości bojowej, a także generuje wysokie koszty utrzymania oraz napraw. Nowy pojazd poprawi stan bezpieczeństwa na terenie gminy Brok.

 

Rozbudowa strażnicy OSP w Drwałach

Gmina Zatory otrzyma blisko 150 tys. zł na rozbudowę strażnicy OSP w Drwałach. Obecny budynek jednostki nie jest ocieplony na co nie pozwala jego blaszana konstrukcja. W związku z tym, w okresie zimowym niemożliwe jest garażowanie samochodu ratowniczo-gaśniczego z napełnionym wodą zbiornikiem. To powoduje, że zimą jednostka OSP w Drwałach jest wyłączona z działań w zakresie gaszenia pożarów. Rozbudowa obiektu obejmie garaż z pomieszczeniem technicznym, w którym umieszczony zostanie piec grzewczy.

 

Zakup sprzętu specjalistycznego i środków ochrony osobistej dla OSP Jelonki

Radni zdecydowali również o przyznaniu dofinansowania w wysokości 20 tys. zł gminie Ostrów Mazowiecka na zakup sprzętu specjalistycznego i środków ochrony osobistej dla OSP Jelonki. Na terenie gminy znajdują się dwa duże zbiorniki wodne, gdzie często jest potrzebna interwencja strażaków. Ponadto, w 2020 r.  jednostka brała udział w 20 działaniach ratowniczo-gaśniczych, w tym m.in. gaszeniu pożarów, działaniach wysokościowych, usuwaniu skutków wypadków drogowych i lokalnych podtopień. Dodatkowy sprzęt to nie tylko większy poziom bezpieczeństwa mieszkańców, ale także komfort pracy strażaków.

 

Remont samochodu OSP Brwilno

Do gminy Stara Biała trafi 7 tys. zł na remont samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP Brwilno. Na początku lutego br. pojazd został zadysponowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Płocku do działań przeciwpowodziowych nad Wisłą. Podczas akcji ochrony wałów, w samochodzie zalany został silnik. Z uwagi na konieczność ciągłego monitorowania rzeki Wisły, której poziom stale wzrasta, niezbędne jest jak najszybsze przywrócenie sprawności pojazdu.

 

REKLAMA
Więcej o: OSP, Mazowsze, wsparcie

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7344
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×