zdjecie 6062
zdjecie 6062
2021-02-23T19:57:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Kolejne wsparcie dla mazowieckich OSP

REKLAMA
REKLAMA
1
0
3

Radni województwa mazowieckiego przeznaczyli blisko 377 tys. zł na zakup samochodu dla OSP w gminie Brok (pow. ostrowski), rozbudowę strażnicy OSP w Drwałach (pow. pułtuski), zakup sprzętu dla OSP Jelonki (pow. ostrowski) oraz naprawę samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP Brwilno (pow. płocki).

Samorząd Województwa Mazowieckiego stara się na bieżąco monitorować potrzeby jednostek OSP i w miarę możliwości przekazywać gminom środki na najpotrzebniejsze inwestycje.

– Od wielu lat konsekwentnie wspieramy mazowieckie OSP. Pomagamy strażakom w zakupie samochodów ratowniczo-gaśniczych, wyposażenia oraz remontów remiz. Fundusze przeznaczyliśmy także na doposażenie mazowieckich OSP w środki ochrony osobistej, niezbędne w walce z COVID-19 – zauważa marszałek Adam Struzik. I dodaje – To nie jedyne wsparcie, jakie w tym roku przeznaczymy na zakup sprzętu, odzieży ochrony indywidualnej strażaka, samochodów dla OSP czy remonty i modernizacje strażnic. Już w marcu ruszą kolejne nabory. Zachęcam do aktywnego udziału i składania wniosków.

 

Samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Broku

Gmina Brok otrzyma 200 tys. zł dofinansowania na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem dla miejscowej OSP. Jednostka jest włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Jako jedyna zapewnia bezpieczeństwo mieszkańców na rozległym terenie gminy. Strażacy obecnie użytkują dwa samochody, które są  już wyeksploatowane. Stan techniczny i wiek pojazdów utrudnia zapewnienie stałej gotowości bojowej, a także generuje wysokie koszty utrzymania oraz napraw. Nowy pojazd poprawi stan bezpieczeństwa na terenie gminy Brok.

 

Rozbudowa strażnicy OSP w Drwałach

Gmina Zatory otrzyma blisko 150 tys. zł na rozbudowę strażnicy OSP w Drwałach. Obecny budynek jednostki nie jest ocieplony na co nie pozwala jego blaszana konstrukcja. W związku z tym, w okresie zimowym niemożliwe jest garażowanie samochodu ratowniczo-gaśniczego z napełnionym wodą zbiornikiem. To powoduje, że zimą jednostka OSP w Drwałach jest wyłączona z działań w zakresie gaszenia pożarów. Rozbudowa obiektu obejmie garaż z pomieszczeniem technicznym, w którym umieszczony zostanie piec grzewczy.

 

Zakup sprzętu specjalistycznego i środków ochrony osobistej dla OSP Jelonki

Radni zdecydowali również o przyznaniu dofinansowania w wysokości 20 tys. zł gminie Ostrów Mazowiecka na zakup sprzętu specjalistycznego i środków ochrony osobistej dla OSP Jelonki. Na terenie gminy znajdują się dwa duże zbiorniki wodne, gdzie często jest potrzebna interwencja strażaków. Ponadto, w 2020 r.  jednostka brała udział w 20 działaniach ratowniczo-gaśniczych, w tym m.in. gaszeniu pożarów, działaniach wysokościowych, usuwaniu skutków wypadków drogowych i lokalnych podtopień. Dodatkowy sprzęt to nie tylko większy poziom bezpieczeństwa mieszkańców, ale także komfort pracy strażaków.

 

Remont samochodu OSP Brwilno

Do gminy Stara Biała trafi 7 tys. zł na remont samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP Brwilno. Na początku lutego br. pojazd został zadysponowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Płocku do działań przeciwpowodziowych nad Wisłą. Podczas akcji ochrony wałów, w samochodzie zalany został silnik. Z uwagi na konieczność ciągłego monitorowania rzeki Wisły, której poziom stale wzrasta, niezbędne jest jak najszybsze przywrócenie sprawności pojazdu.

 

REKLAMA
Więcej o: OSP, Mazowsze, wsparcie

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~., 07:24 24-02-2021,   67%
Co to za reklama?
odpowiedz   •   oceń :  
~4, 07:46 24-02-2021,   67%
Na Rzekun nawet pesl się wypiął.

Próba ratowania d..py przed zmianą województwa  
odpowiedz   •   oceń :  
~Wiesiek, 07:48 24-02-2021,   0%
@~4 W Rzekuniu OSP nic nie potrzebuje.
Pan Godzina dobrze wyposażył jednostki.
Szkoda ze ten nieudacznik nie pozwolił mu tego budynku wyremontować  
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
×