zdjecie 5233
zdjecie 5233
zdjecie 5233
2021-04-26T12:37:42+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Kolejne wypadki z udziałem dzikich zwierząt. Policja apeluje - zachowajmy ostrożność!

REKLAMA
Zdjęcie głównezdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
1

W miniony weekend na drogach powiatu ostrołęckiego doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt. W związku z tym ostrołęcka policja apeluje - zachowajmy ostrożność poruszając się po drogach szczególnie w rejonach lasów, gdzie ryzyko zderzenia z przebiegającą przez jezdnię zwierzyną jest bardzo duże. 

W ostatnim czasie policja odnotowuje coraz więcej zdarzeń drogowych z udziałem dzikiej zwierzyny wbiegającej na jezdnię wprost pod rozpędzone auta. Tylko w ciągu minionego weekendu doszło do dwóch tego rodzaju zdarzeń. 

Jazgarka - sarna uderza w opla 

 Do jednego z takich niebezpiecznych zdarzeń doszło w miejscowości Jazgarka w pobliżu dużego zalewu, w niedzielę, 25 kwietnia. Około godziny 21:00 pod rozpędzonego opla wtargnęła nagle sarna. Szczęśliwie w wyniku zdarzenia nikt z podróżujących autem nie doznał obrażeń. Skończyło się jedynie na uszkodzeniach w oplu. Ucierpiało też zwierzę.

 Niestety często zdarza się, że w wyniku takiego wypadku obrażeń, niekiedy bardzo poważnych doznaje kierowca lub pasażer. W przeszłości dochodziło też do tragicznych w skutkach zdarzeń. Dlatego też, przyłączając się do apelu policji przypominamy najważniejsze zasady związane z bezpieczeństwem na drodze. 

Zmniejsz prędkość, zwiększ uwagę - będziesz bezpieczniejszy! 

 Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce apelują do kierowców o ostrożność i o ograniczenie prędkości jazdy zwłaszcza w rejonach lasów, a także pól, gdzie niebezpieczeństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże. Gdy dostrzeżemy zwierze na drodze lub w jej pobliżu przede wszystkim należy zwolnić i uważnie obserwować jej otoczenie. Często zwierzęta takie jak sarny nie przemieszczają się samotnie. Odczekajmy, aby "nieproszony gość” sam przemieścił się na drugą stronę drogi lub w głąb lasu. Nawet jeśli zwierzę stoi w pewnej odległości od jezdni, zawsze istnieje ryzyko, że nagle może wbiec pod koła. Jeśli już dojdzie do potrącenia, należy wezwać policję. Czasem udaje się uratować jeszcze zwierzę. Należy jednak cały czas pamiętać o własnym bezpieczeństwie i zachować ostrożność.

- informuje podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

 Kierowcy powinni pamiętać również by nie lekceważyć znaku drogowego „Uwaga na dzikie zwierzęta”(Znak A-18b) Ostrzega on kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę na tym odcinku drogi jest większe niż w innych miejscach.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×