eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Kolejny "Kazimierz" dla powiatu

REKLAMA
zdjecie 2480
fot. archiwumfot. archiwum
REKLAMA
zdjecie 2480
Starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł odbierze dziś statuetkę Kazimierza Wielkiego za zajęcie trzeciego miejsce  w ogólnopolskim rankingu inwestycyjnym. Oficjalne ogłoszenie wyników rankingu nastąpi podczas Samorządowego Forum Kapitałów i Finansów.

Ranking inwestycyjny Wspólnoty opracowywany jest przez prof. dr. Hab. Pawła Swianiewicza na podstawie obiektywnych danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz danych Ministerstwa Finansów. Laureaci rankingu- samorządowi liderzy inwestycji w infrastrukturę honorowani są statuetkami Kazimierza Wielkiego.

Wysokie miejsce w rankingu zawdzięcza powiat przede wszystkim dużym inwestycjom drogowym. Co roku powiat ostrołęcki przeznacza ponad 1/3 swojego budżetu na inwestycje związane z tworzeniem infrastruktury technicznej. Głównie jest to budowa dróg, ścieżek pieszo- rowerowych oraz mostów. W poprzednich latach powiat rozbudowywał bazę edukacyjno- sportową.



Powiat ostrołęcki w rankingu inwestycyjnym

2007- 2009 r.- I miejsce

2008- 2010 r.- I  miejsce

2009- 2011 r.- III miejsce

2010- 2012 r.- IV miejsce

2011- 2013 r.- V miejsce

Bez dotacji inwestycyjnej

2007- 2009 r.- II miejsce

2008- 2010 r.- I miejsce

2009- 2011 r.- I miejsce

2010- 2012 r.- I miejsce

2011- 2013 r.- I miejsce
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29  30  1  2  3  4  5
×