zdjecie 2516
zdjecie 2516
2015-09-18T15:01:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Za nami IX zwyczajna sesja Rady Powiatu w Ostrołęce [ZDJĘCIA, WIDEO]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Wszystkie spośród rozpatrywanych dziś podczas IX sesji Rady Powiatu w Ostrołęce projektów uchwał został pozytywnie przegłosowane. Dzisiejsza sesja była także okazją do spotkania z rodziną Adama Chętnika, wybitnego regionalisty i piewcy kultury kurpiowskiej.

W dzisiejszych obradach sesji Rady Powiatu udział wziął Jacek Chętnik, wnuk wybitnego regionalisty, Adama Chętnika. Wraz ze swoją małżonką podziękowali radnym i staroście za uznanie zasług oraz zaangażowanie i pomoc przy organizacji przypadającej w tym roku 130. rocznicy niezapomnianego „ambasadora” kultury kurpiowskiej.

Z porządku obrad zdjęte zostały na wniosek starosty Stanisława Kubła projekty uchwał dotyczące przystąpienia powiatu do realizacji dwóch inwestycji drogowych.

- W związku z tym, że strona rządowa przedłużyła termin składania wniosków o dofinansowanie inwestycji realizowanych w ramach tzw „schetynówek” nie ma potrzeby spieszyć się z przyjmowaniem dziś projektów uchwał dotyczących przystąpienia powiatu do realizacji tych zadań. Proponuję, żeby punkty te zamienić na dyskusję o planowanych inwestycja i stopniu ich przygotowania – mówił starosta Kubeł.

Podczas dzisiejszej sesji radni powiatowi jednogłośnie przyjęli projekt uchwały zmieniający statut Powiatowego Urzędu Pracy. Dokonali także podziału dodatkowych środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ustalili plan sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych szkół specjalnych oraz ustalili tryb udzielania dotacji dla publicznych i niepublicznych placówek oświatowych działających na terenie powiatu.

Na wniosek komendanta miejskiego policji w Ostrołęce, obecnego na sali podczas dzisiejszych obrad, radni zdecydowali się wesprzeć „mundurowych” poprzez dofinansowanie zakupu radiowozów. Na ten cel ze środków Starostwa Powiatowego przeznaczonych zostanie 36 tysięcy złotych.

- W imieniu swoim oraz podległym mi funkcjonariuszom chciałbym serdecznie podziękować państwu radnym za dzisiejszą uchwałę. Samochody, które kupimy dzięki dofinansowaniu z powiatu ostrołęckiego i kilku gmin służyć będą funkcjonariuszom z Goworowa, Kadzidła oraz dzielnicowych obsługujących gminy Olszewo-Borki, Rzekuń i Lelis – mówił podczas sesji komendant Stanisław Szcześniak.

Całe obrady po raz pierwszy śledzić można było na żywo za pośrednictwem naszego serwisu. Zapraszamy również do obejrzenia retransmisji wideo oraz obszernej fotorelacji.REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×