zdjecie 6866
2015-09-18T15:01:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Za nami IX zwyczajna sesja Rady Powiatu w Ostrołęce [ZDJĘCIA, WIDEO]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 6866

Wszystkie spośród rozpatrywanych dziś podczas IX sesji Rady Powiatu w Ostrołęce projektów uchwał został pozytywnie przegłosowane. Dzisiejsza sesja była także okazją do spotkania z rodziną Adama Chętnika, wybitnego regionalisty i piewcy kultury kurpiowskiej.

W dzisiejszych obradach sesji Rady Powiatu udział wziął Jacek Chętnik, wnuk wybitnego regionalisty, Adama Chętnika. Wraz ze swoją małżonką podziękowali radnym i staroście za uznanie zasług oraz zaangażowanie i pomoc przy organizacji przypadającej w tym roku 130. rocznicy niezapomnianego „ambasadora” kultury kurpiowskiej.

Z porządku obrad zdjęte zostały na wniosek starosty Stanisława Kubła projekty uchwał dotyczące przystąpienia powiatu do realizacji dwóch inwestycji drogowych.

- W związku z tym, że strona rządowa przedłużyła termin składania wniosków o dofinansowanie inwestycji realizowanych w ramach tzw „schetynówek” nie ma potrzeby spieszyć się z przyjmowaniem dziś projektów uchwał dotyczących przystąpienia powiatu do realizacji tych zadań. Proponuję, żeby punkty te zamienić na dyskusję o planowanych inwestycja i stopniu ich przygotowania – mówił starosta Kubeł.

Podczas dzisiejszej sesji radni powiatowi jednogłośnie przyjęli projekt uchwały zmieniający statut Powiatowego Urzędu Pracy. Dokonali także podziału dodatkowych środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ustalili plan sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych szkół specjalnych oraz ustalili tryb udzielania dotacji dla publicznych i niepublicznych placówek oświatowych działających na terenie powiatu.

Na wniosek komendanta miejskiego policji w Ostrołęce, obecnego na sali podczas dzisiejszych obrad, radni zdecydowali się wesprzeć „mundurowych” poprzez dofinansowanie zakupu radiowozów. Na ten cel ze środków Starostwa Powiatowego przeznaczonych zostanie 36 tysięcy złotych.

- W imieniu swoim oraz podległym mi funkcjonariuszom chciałbym serdecznie podziękować państwu radnym za dzisiejszą uchwałę. Samochody, które kupimy dzięki dofinansowaniu z powiatu ostrołęckiego i kilku gmin służyć będą funkcjonariuszom z Goworowa, Kadzidła oraz dzielnicowych obsługujących gminy Olszewo-Borki, Rzekuń i Lelis – mówił podczas sesji komendant Stanisław Szcześniak.

Całe obrady po raz pierwszy śledzić można było na żywo za pośrednictwem naszego serwisu. Zapraszamy również do obejrzenia retransmisji wideo oraz obszernej fotorelacji.Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6866