zdjecie 5390
zdjecie 5390
zdjecie 5390
2018-12-12T11:12:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kolejny transfer z Olszewa-Borek do Ostrołęki

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
4
8
25

Aneta Gutowska-Grucelska zastąpiła Mariusza Prusaczyka na stanowisku sekretarza miasta Ostrołęki. Po wielu latach pracy w Urzędzie Gminy w Olszewie-Borkach, przed nią najważniejsze wyzwanie w samorządowej karierze. To kolejna osoba z urzędu w Olszewie-Borkach, jaka przenosi się do ostrołęckiego ratusza.

Jak informował jeden z lokalnych serwisów, w przeszłości Gutowska-Grucelska pracowała w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce, gdzie miała odpowiadać m.in. za inwestycje realizowane ze środków unijnych. Pracowała też m.in. w Ostrołęckim Ruchu Wspierania Przedsiębiorczości, spółce Alpha Pro. Właśnie te dwa podmioty budzą potężne kontrowersje.

Zacznijmy od Ostrołęckiego Ruchu Wspierania Przedsiębiorczości. Wiąże się z nim jedna z największych afer w Ostrołęce w XXI wieku. Proces toczył się przez kilka lat i był wówczas szeroko opisywany nawet przez media ogólnopolskie. Akt oskarżenia dotyczył 85 osób, w tym byłego posła. Zarzucano im m.in. wyłudzanie publicznych pieniędzy. Proces toczył się tak długo, że prawnicy z całego kraju zaczęli mówić o "układzie ostrołęckim". W wielu przypadkach zapadły wyroki skazujące.

Skontaktowała się z nami bohaterka artykułu, która przekazuje istotną informację:  "Z Ostrołęckim Ruchem Wspierania Przedsiębiorczości nie wiązała mnie umowa o pracę, jedynie umowy cywilno-prawne."

Warto również zwrócić uwagę na spółkę Alpha Pro. Jak informowała "Gazeta Współczesna", podmiot zajmował się wydawaniem książek o tematyce finansowej, pism i broszur, a także organizowaniem szkoleń. W 2005 roku z ich inicjatywy powstało pierwsze w Ostrołęce call center. W 2008 roku spółka znalazła się pod czujnym okiem prokuratury. Członkom jej zarządu stawiano zarzuty działania na szkodę spółki czy nawet oszustw kredytowych. Dziś spółka Aplha Pro figuruje w... internetowej giełdzie długów. Ma "na minusie" aż 83 715.79 zł.

Gutowska-Grucelska zakończyła współpracę z ww. podmiotami, zanim wyszły na jaw ogromne afery. Od marca 2007 roku była sekretarzem gminy Olszewo-Borki. Za to 2016 roku na jaw wyszło, że zajmowała... dwa stanowiska, była bowiem również pełniącą obowiązki dyrektora Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach.  Wójt Krzysztof Szewczyk nie widział w tym żadnego problemu.

Praca na stanowisku sekretarza miasta będzie z pewnością największym wyzwaniem w samorządowej karierze Anety Gutowskiej-Grucelskiej. Poszła ona śladem swojej koleżanki z Urzędu Gminy Anety Leończyk, która niedawno została skarbnikiem miasta.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×