2011-12-07T14:23:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Konferencja „Rok 2011 - Europejski Rok Wolontariatu” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. J. Pych
REKLAMA

W siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, odbyło się spotkanie podsumowujące kończący się Europejski Rok Wolontariatu. Młodzi ludzie mogli poznać instytucje zajmujące się wolontariatem i dowiedzieć się jak zostać wolontariuszem.

- Dzisiejsze spotkanie to inicjatywa, która wyrosła dość niedawno, natomiast z wielką radością obserwujemy, jak wiele osób na tę inicjatywę odpowiedziało - mówiła Magdalena Kielewicz-Kaczyńska, kierownik ostrołęckiego oddziały MSCDN. - Naszym zamiarem było przede wszystkim uhonorowanie wolontariuszy. Kolejne pomysły na rozszerzenie przedsięwzięcia pojawiały się stopniowo.

Na spotkaniu zaprezentowały się szkoły, w których realizowane są działania związane z wolontariatem. Mogli oni opowiedzieć o projektach jakie przeprowadzali, wymienić się doświadczeniami i wypromować swoje szkoły.

- W Ostrołęce jest wiele osób chętnych do tego, by pomagać innymi - powiedział nam Krzysztof Wojdyna pełnomocnik ds. Komunikacji Społecznej i Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Ostrołęki. - Przykładem tego może być Świąteczna Zbiórka Żywności, w którą zaangażowało się ponad 600 wolontariuszy. Na dzisiejszym spotkaniu opowiadaliśmy o tej akcji, ale także o tworzącym się w Ostrołęce Centrum Wolontariatu - dodaje.

Centrum Wolontariatu ma być miejscem, w którym każdy kto będzie chciał zostać wolontariuszem znajdzie odpowiedź jak to zrobić. Centrum będzie także świadczyło usługi z zakresu pośrednictwa pracy wolontariuszy oraz podstawowych szkoleń dla osób koordynujących ich pracę.

- Spotkanie jakie odbyło się dziś w siedzibie MSCDN jest bardzo ważne - powiedziała uczestniczka konferencji oraz twórca ostrołęckiego Centrum Wolontariatu Eliza Klimaszewska. - Młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się, czym jest wolontariat oraz podzielić się swoimi doświadczeniami i sukcesami.

Na koniec spotkania odbyła się debata na temat roli wolontariatu w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Jak zapowiedziała nam Magdalena Kielewicz-Kaczyńska - spotkania z młodymi ludźmi odbywać się będą raz na dwa miesiące.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1