2018-11-20T12:10:41+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Konferencja „Bezpieczny Senior – Świadomy Senior” i start aplikacji "Senior Alert"

REKLAMA
fot. Grupa Ratownicza Nadzieja
REKLAMA
2
0
0

W Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku w trakcie konferencji „Bezpieczny Senior – Świadomy Senior” miała miejsce inauguracja aplikacji "Senior Alert". Podczas wydarzenia, które zgromadziło ponad 500 osób, odbyła się seria prelekcji poświęconych bezpieczeństwu seniorów.

W ramach wydarzenia członkowie Grupy Ratowniczej Nadzieja zaprezentowali między innymi film z kampanii społecznej "Bezpieczny Senior – Świadomy Senior”, rozdali kompletne zestawy z Kopertami Życia oraz zaprezentowali aplikację mobilną Senior Alert, która jest pierwszym tego typu rozwiązaniem skierowanym do pomocy w poszukiwaniach osób starszych. Senior Alert to aplikacja na telefon, która rozsyła informacje o zaginionych seniorach.

W systemie umieszczane są informacje o zaginionych seniorach, które Grupa Nadzieja od komendy policji, odpowiedzialnej za prowadzenie poszukiwań. Uruchomienie systemu następuje więc na wniosek Policji. Stowarzyszenie Nadzieja wprowadza te dane do systemu, a następnie informuje wszystkie podmioty i osoby prywatne, które zgłosiły swoją chęć pomocy, o zaginięciu. Informację można uzyskać w formie komunikatu w specjalnej aplikacji lub na pocztę mailową. Aplikacja Senior Alert od dziś do pobrania w Sklepie Google Play!

Na jednym ze stoisk podczas przerwy kawowej uczestnicy konferencji mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Tym najlepszym w nagrodę zostały wręczone czujniki tlenku węgla ufundowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach programu „Bezpieczny Senior - Świadomy Senior”.

Koperta Życia - jako jeden z naszych kolejnych, nowych projektów ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród starszej części społeczeństwa. W kopercie znajduje się formularz formatu A4, na którym jej właściciel zapisuje swoje podstawowe dane osobowe, przyjmowane leki, choroby z którymi się zmaga oraz dane kontaktowe do zaufanych mu osób. Wiarygodność zawartych tam informacji jest potwierdzana dodatkowo przez lekarza rodzinnego. Zalecamy aby koperta była umieszczona w widocznym dla służb miejscu np.: mogą to być drzwi lodówki czy miejsce przy łóżku chorego. Kopertę można uzupełnić o najaktualniejszą dokumentację medyczną.

Źródło: Grupa Ratownicza Nadzieja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 448