2018-06-20T20:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dziś piknik „Razem zakręceni bezpieczeństwem nad wodą”

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 6975
1
0
0

O godzinie 12:00 na plaży miejskiej w Ostrołęce odbędzie się piknik „Razem zakręcenie bezpieczeństwem nad wodą”, który organizują służby mundurowe działające na terenie naszego miasta. W programie przewidziano m.in. policyjne pościgi łodzią motorową, symulacja wypadku drogowego, pokaz tresury psów, pokaz ratownictwa wodnego, zabawy animowane i nagrody.

Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci z Ostrołęki wspólnie z innymi służbami mundurowymi oraz instytucjami zapraszają wszystkie dzieci i młodzież na plażę miejską, gdzie odbędzie się piknik ,,Razem zakręceni bezpieczeństwem nad wodą” promujący bezpieczeństwo w tym zakresie.

Już tylko kilka dni pozostało uczniom do wyczekanych wakacji. Policjanci z Ostrołęki przed upragnionym wypoczynkiem przeprowadzili setki spotkań z dziećmi i młodzieżą dotyczących bezpieczeństwa w tym szczególnym dla nich zakresie. Dotyczyły one wielu obszarów, m.in. bezpieczeństwa  w ruchu drogowym, w internecie, w przypadku kontaktu z osobami obcymi oraz bezpieczeństwa nad wodą.

Chcąc jak najlepiej uświadomić dzieci i młodzież na zagrożenia jakie mogą ich spotkać podczas letniego wypoczynku Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, Państwowa Straż Pożarna, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce, Ochotnicza Straż Pożarna , Straż Miejska, Nadleśnictwo Ostrołęka, Polski Związek Łowiecki,  Państwowa Straż Rybacka, Klub Strzelecki „Obrońca” w Troszynie, WORD, Grupa Ratownicza Nadzieja, WOPR, OCK oraz Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zofii NIedziałkowskiej już dziś o godzinie 12:00 zapraszają wszystkich, dla których ważne jest bezpieczeństwo na plażę miejską, gdzie odbędzie się piknik.

Patronat nad akcją objął także Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski oraz Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Policyjne pościgi łodzią motorową, symulacja wypadku drogowego, pokaz tresury psów, pokaz ratownictwa wodnego, zabawy animowane i nagrody – to jedne z wielu atrakcji przygotowanych dla najmłodszych przez organizatorów.

Do wygrania będą także wspaniałe nagrody, jedną z nich dzięki wparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce będzie rower.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1
zdjecie 6975