2018-06-20T20:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Dziś piknik „Razem zakręceni bezpieczeństwem nad wodą”

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
1
0
0

O godzinie 12:00 na plaży miejskiej w Ostrołęce odbędzie się piknik „Razem zakręcenie bezpieczeństwem nad wodą”, który organizują służby mundurowe działające na terenie naszego miasta. W programie przewidziano m.in. policyjne pościgi łodzią motorową, symulacja wypadku drogowego, pokaz tresury psów, pokaz ratownictwa wodnego, zabawy animowane i nagrody.

Zbliża się czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci z Ostrołęki wspólnie z innymi służbami mundurowymi oraz instytucjami zapraszają wszystkie dzieci i młodzież na plażę miejską, gdzie odbędzie się piknik ,,Razem zakręceni bezpieczeństwem nad wodą” promujący bezpieczeństwo w tym zakresie.

Już tylko kilka dni pozostało uczniom do wyczekanych wakacji. Policjanci z Ostrołęki przed upragnionym wypoczynkiem przeprowadzili setki spotkań z dziećmi i młodzieżą dotyczących bezpieczeństwa w tym szczególnym dla nich zakresie. Dotyczyły one wielu obszarów, m.in. bezpieczeństwa  w ruchu drogowym, w internecie, w przypadku kontaktu z osobami obcymi oraz bezpieczeństwa nad wodą.

Chcąc jak najlepiej uświadomić dzieci i młodzież na zagrożenia jakie mogą ich spotkać podczas letniego wypoczynku Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, Państwowa Straż Pożarna, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce, Ochotnicza Straż Pożarna , Straż Miejska, Nadleśnictwo Ostrołęka, Polski Związek Łowiecki,  Państwowa Straż Rybacka, Klub Strzelecki „Obrońca” w Troszynie, WORD, Grupa Ratownicza Nadzieja, WOPR, OCK oraz Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zofii NIedziałkowskiej już dziś o godzinie 12:00 zapraszają wszystkich, dla których ważne jest bezpieczeństwo na plażę miejską, gdzie odbędzie się piknik.

Patronat nad akcją objął także Prezydent Miasta Ostrołęki Janusz Kotowski oraz Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Policyjne pościgi łodzią motorową, symulacja wypadku drogowego, pokaz tresury psów, pokaz ratownictwa wodnego, zabawy animowane i nagrody – to jedne z wielu atrakcji przygotowanych dla najmłodszych przez organizatorów.

Do wygrania będą także wspaniałe nagrody, jedną z nich dzięki wparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce będzie rower.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×