2018-06-20T11:56:31+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Nie mogli już iść, więc pojechali

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
0
1
0

Kompletnie nieodpowiedzialni okazali się dwaj mieszkańcy powiatu ostrołęckiego, którzy wczoraj zostali zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu. To dość delikatnie powiedziane, bowiem obaj byli kompletnie pijani. Jeden z nich miał ponad 4 promile!

Dudy Puszczańskie: Ponad 4 promile za kółkiem!

Wczoraj o godzinie 16:30 dyżurny ostrołęckich policjantów otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który w Dudach Puszczańskich jadąc pojazdem typu bus ujął pijanego kierowcę, ktory poruszał się nissanem. Na miejscu już po chwili byli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Myszyńcu, którzy potwierdzili zgłoszenie.

Według relacji zgłaszającego kierujący nissanem nagle wyjechał z drogi podporządkowanej, czym zmusił go zgłaszającego do gwałtownego hamowania, po czym poruszał się całą szerokością jezdni.

Kierujący ,,busem” mając podejrzenie, że za kierownicą nissana może być osoba pod wpływem alkoholu zajechał mu drogę. Po otwarciu drzwi od kierującego nissanem czuć było wyraźnie alkohol, a kontakt z nim był utrudniony. Widząc to mężczyzna   zabrał mu kluczyki i wezwał na miejsce policję.

Kierującym nissanem okazał się być 50 – letni mieszkaniec naszego powiatu, miał on trudności z utrzymaniem równowagi i dmuchnięciem w alkomat.

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 4 promile alkoholu. Funkcjonariusze ustalili w policyjnej bazie danych, że nie posiada on w ogóle prawa jazdy. Ponadto auto, którym się poruszał nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC, ani prawa jazdy.

Surowe: Brak równowagi, ale dalej jedzie

Policjanci z posterunku policji w Łysych patrolując w nocy teren tej gminy o godzinie 2:00 zauważyli w miejscowości Surowe osobowe volvo, które na widok radiowozu przyspieszyło w stronę Myszyńca.

Policjanci zdecydowali o kontroli tego pojazdu. Ich decyzja okazała się słuszna. Od kierującego 35 – letniego mieszkańca naszego powiatu czuć było alkohol. Mężczyzna miał także spore problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie jego trzeźwości dość szybko ustaliło przyczynę takiego stanu rzeczy.

Alkomat wykazał w jego organizmie prawie trzy promile alkoholu. W związku z tym mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy i niebawem będzie on musiał pojawić się w sądzie i odpowiedzieć za swoje zachowanie, grozi mu do 2 lat więzienia.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×