eOstroleka.pl
,

Konferencja nt. wstrzymania budowy elektrowni w Ostrołęce [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9637
fot. D. Płoski fot. D. Płoski
REKLAMA
zdjecie 9637
Ostrołęka: Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konferencji zorganizowanej w piątek, 19 października, przez posła Arkadiusza Czartoryskiego i senatora Roberta Mamątowa z PiS. Konferencja dotyczyła katastrofalnej dla miasta i całego regionu decyzji Grupy Energa S.A. o zatrzymaniu budowy nowego bloku ostrołęckiej elektrowni.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: prezydent Janusz Kotowski, wicestarosta powiatu ostrołęckiego Krzysztof Parzychowski, wójt gminy Rzekuń Stanisław Godzina, dyrektor PKP PLK w Siedlcach Andrzej Kmiecik, przewodniczący związków zawodowych działających przy ostrołęckiej elektrowni oraz grupa mieszkańców Ostrołęki.

Transmitowana przez nasz serwis na żywo konferencja odbyła się w ostrołęckim ratuszu. Poruszona podczas niej głośna w ostatnim czasie decyzja o zatrzymaniu przez Energę budowy w Ostrołęce nowego bloku elektrowni wzbudza mnóstwo głosów sprzeciwu.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali zarówno przedstawiciele zarządu Energi jak i parlamentarzyści wszystkich opcji, zarząd i radni województwa, samorządowcy każdego szczebla, od zarządu i radnych powiatowych po radnych miejskich i gminnych, reprezentantów PKP, branży budowlanej, transportowej i hotelarskiej.

Najwidoczniej jednak dalsze losy regionu są zupełnie obojętne koalicjantom z PO i PSL, ponieważ żaden z reprezentantów ugrupowań - choćby nawet ze struktur lokalnych - nie wziął udział w konferencji. Na spotkaniu nie pojawił się także żaden przedstawiciel Grupy Energa S.A.

Pisaliśmy wielokrotnie o problemach jakie Energa stwarza interweniującym w tej sprawie parlamentarzystom z Ostrołęki. Zarząd spółki do tej pory nie spotkał się z posłem Czartoryskim i senatorem Mamątowem oraz nie przekazał im, mimo obowiązku, dokumentów związanych z zatrzymaniem budowy ostrołęckiej elektrowni.

- Udało nam się jednak zgromadzić wiele dokumentów i informacji, które są niezwykle istotne dla dalszego rozwoju regionu. Naszym zdaniem każdy powinien się o tym dowiedzieć, dlatego też zwołaliśmy tę konferencję. Nie możemy spokojnie patrzeć, jak poprzez polityczne decyzje próbuje się zniszczyć dotychczasowy dorobek samorządu Ostrołęki - mówił Arkadiusz Czartoryski.
Materiał filmowy 1 :
fot. D. Płoski fot. D. Płoski
fot. D. Płoski fot. D. Płoski
fot. D. Płoski fot. D. Płoski
fot. D. Płoski fot. D. Płoski
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×