eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Konferencja poświęcona współczesnym zagrożeniom młodzieży

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
REKLAMA

Blisko 160 osób wzięło udział w konferencji poświęconej współczesnym zagrożeniom młodzieży. Wśród poruszonych zagadnień były narkotyki i dopalacze. Gospodarzem konferencji była Komenda Miejska Policji w Ostrołęce. W roli eksperta wystąpił prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko.


W środę w Wyższej Szkole Administracji Publicznej odbyła się konferencja „Współczesne zagrożenia młodzieży- narkotyki, dopalacze”. Jej organizatorem była Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, a partnerami Wydział Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki reprezentowany przez dr. Mirosława Rosaka oraz ostrołęcka delegatura Mazowieckiego Kuratorium Oświaty na czele z dyrektorem Michałem Giersem.

Konferencję rozpoczął Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski, który wskazał na konieczność pogłębiania wiedzy ze strony pedagogów i nauczycieli, by być gotowym na problemy towarzyszące we  współczesnej szkole.

Następnie Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł.insp. dr Rafał Kubicki wskazał na obszar prewencji kryminalnej i profilaktyki. Skupił się on, m.in. na programach profilaktycznych przy jednoczesnym podkreśleniu nowych narzędzi w tym Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Główną część konferencji stanowił wykład prof.dr hab. Mariusza Jędrzejko dyrektora naukowego Centrum Profilaktyki Społecznej. Odniósł się on, m.in. do dopalaczy prezentując uczestnikom konferencji skalę problemu. Jednocześnie na przestrzeni ostatnich lat wskazał on, jak zmieniały się zagrożenia dla młodzieży.  

Dalsza część konferencji odbyła się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, gdzie Maciej Szczodrowski wskazał symptomy umożliwiające rozpoznanie zażycia środków odurzających przez osobę. W szkoleniu tym udział wzięło ponad 50 policjantów. Łącznie w konferencji udział wzięło ponad 160 osób. Wśród nich byli dyrektorzy, pedagodzy, nauczyciele oraz pracownicy ośrodków pomocy rodzinie.

Patronat Honorowy:

Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu insp. Tomasz Michułka        
Mazowiecki Kurator Oświaty Pani Aurelia Michałowska      
Prezydent Miasta Ostrołęki- Pan Janusz Kotowski

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×