zdjecie 5438
zdjecie 5438
2016-12-17T23:44:42+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Konferencja poświęcona współczesnym zagrożeniom młodzieży

REKLAMA
REKLAMA
2
4
0

Blisko 160 osób wzięło udział w konferencji poświęconej współczesnym zagrożeniom młodzieży. Wśród poruszonych zagadnień były narkotyki i dopalacze. Gospodarzem konferencji była Komenda Miejska Policji w Ostrołęce. W roli eksperta wystąpił prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko.


W środę w Wyższej Szkole Administracji Publicznej odbyła się konferencja „Współczesne zagrożenia młodzieży- narkotyki, dopalacze”. Jej organizatorem była Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, a partnerami Wydział Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki reprezentowany przez dr. Mirosława Rosaka oraz ostrołęcka delegatura Mazowieckiego Kuratorium Oświaty na czele z dyrektorem Michałem Giersem.

Konferencję rozpoczął Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski, który wskazał na konieczność pogłębiania wiedzy ze strony pedagogów i nauczycieli, by być gotowym na problemy towarzyszące we  współczesnej szkole.

Następnie Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł.insp. dr Rafał Kubicki wskazał na obszar prewencji kryminalnej i profilaktyki. Skupił się on, m.in. na programach profilaktycznych przy jednoczesnym podkreśleniu nowych narzędzi w tym Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Główną część konferencji stanowił wykład prof.dr hab. Mariusza Jędrzejko dyrektora naukowego Centrum Profilaktyki Społecznej. Odniósł się on, m.in. do dopalaczy prezentując uczestnikom konferencji skalę problemu. Jednocześnie na przestrzeni ostatnich lat wskazał on, jak zmieniały się zagrożenia dla młodzieży.  

Dalsza część konferencji odbyła się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, gdzie Maciej Szczodrowski wskazał symptomy umożliwiające rozpoznanie zażycia środków odurzających przez osobę. W szkoleniu tym udział wzięło ponad 50 policjantów. Łącznie w konferencji udział wzięło ponad 160 osób. Wśród nich byli dyrektorzy, pedagodzy, nauczyciele oraz pracownicy ośrodków pomocy rodzinie.

Patronat Honorowy:

Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu insp. Tomasz Michułka        
Mazowiecki Kurator Oświaty Pani Aurelia Michałowska      
Prezydent Miasta Ostrołęki- Pan Janusz Kotowski

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
×