zdjecie 3009
2016-01-22T12:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Z profilaktyką w prezencie na Dzień Babci i Dziadka

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Dzień Babci i Dzień Dziadka, to nie tylko okazja do złożenia życzeń i wręczenia upominków osobom starszym. Ostrołęccy policjanci w tym czasie spotkają się z seniorami na profilaktycznych pogadankach. Jedno z takich spotkań odbyło się w Przedszkolu w Baranowie.

Z okazji dni  Babci i Dziadka policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wspólnie z policjantami z Baranowa  przeprowadzili spotkania w ramach  kampanii „Bezpieczny Senior” w przedszkolu samorządowym oraz w Zespole Szkół Powiatowych w Baranowie. Po pięknie przygotowanej części artystycznej przez przedszkolaków, funkcjonariusze przeprowadzili spotkanie z seniorami. 

- W spotkaniu poruszono tematykę oszustw, między innymi: „na wnuczka, na policjanta”. Omówiono najczęstsze metody, jakimi posługują się oszuści. Poinformowano także o właściwym zachowaniu w przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że możemy mieć do czynienia z oszustem. Policjanci nawiązali do programu profilaktycznego realizowanego przez policję na całym Mazowszu o nazwie „B&N” czyli  B – jak bezpieczny, N – jak niechroniony, mającego  na celu zmniejszenie liczby wypadków drogowych z udziałem  pieszych i rowerzystów. Przypomniano, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych w warunkach organicznej  widoczności i po zmroku. Zwrócono również uwagę na konsekwencje związane z nieświadomym podpisywaniem umów. Na zakończenie spotkania rozdano ulotki dotyczące bezpiecznego udzielania pożyczek, a także najczęstszych metod, jakimi posługują się oszuści i sposoby ich uniknięcia – powiedział nam mł. asp. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W ubiegłym roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce przeprowadzili ponad 2000 spotkań profilaktycznych z wszystkimi grupami wiekowymi z terenu miasta i powiatu ostrołęckiego dotyczących różnego rodzaju zagrożeń, m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przemocy rówieśniczej, agresji, dopalaczy, odpowiedzialności karnej osób, a także cyberprzemocy.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×