2018-04-10T12:57:15+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Konferencja „Wyzwania dnia codziennego – Potrafię sam!” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0

W piątek, 6 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrołęce odbyła się konferencja „Wyzwania dnia codziennego – Potrafię sam!”, wpisująca się w obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

„Każdemu z nas – dziecku także, a może przede wszystkim – często wystarczy jedno słowo. Słowo powiedziane z przekonaniem i wiarą, że rzeczywiście tak jest. Tym słowem jest POTRAFISZ!”

Wszyscy wiemy, jak ważne w życiu każdego dziecka jest osiąganie samodzielności. Wielu wybitnych pedagogów podkreślało, jak istotna jest ona w rozwoju dziecka. Maria Montessori napisała: „Nie można być wolnym, jeśli nie jest się samodzielnym”. W przypadku dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, w tym ze spektrum autyzmu samodzielność jest równie ważna. Dlatego w tym roku temat kwietniowej konferencji zorganizowanej przez SP nr 4 w Ostrołęce brzmiał: „Wyzwania dnia codziennego – Potrafię sam!”

W kwietniu, który został ogłoszony Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu, już po raz czwarty ostrołęcka „czwórka” zorganizowała konferencję dla rodziców, opiekunów, nauczycieli oraz terapeutów z placówek edukacyjnych z Ostrołęki i okolic. Spotkanie odbyło się w piątek 6 kwietnia o godzinie 16.00. Wzięło w nim udział ponad 100 osób.

Na początku goście obejrzeli krótki film prezentujący placówkę. Przedstawiał on warunki, w jakich pracują uczniowie z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz rodzaje zajęć, w jakich uczestniczą, a także umiejętności i uzdolnienia, które nauczyciele pomagają im rozwijać.

- Bardzo ważny jest dla nas głos rodziców naszych uczniów, więc wzorem lat ubiegłych mogliśmy wysłuchać wzruszających słów wypowiedzianych przez mamy, które zgodziły się podzielić swoimi doświadczeniami – czytamy w relacji organizatorów konferencji.

Najważniejszym punktem spotkania był wykład Joanny Mikołajczyk, pedagoga, psychologa i terapeuty behawioralnego w jednej osobie. Wykład okazał się ważną wskazówką w dążeniu do samodzielności naszych dzieci i podopiecznych.

Podczas konferencji uczestnicy mogli również podziwiać prace plastyczne wykonane przez uczniów.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1