eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ulicami Ostrołęki przeszedł niebieski marsz [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8135
REKLAMA
zdjecie 8135
Posłuchaj
Niebieskie balony wypuszczone w niebo, marsz osób ubranych w niebieskie koszulki, ratusz podświetlony na niebiesko - to elementy ostrołęckich obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W tzw. niebieskim marszu wzięło udział kilkadziesiąt osób.

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ma on na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. Ostrołęka również przyłączyła się do obchodów tego święta - w Galerii Bursztynowej czynny był punkt informacyjny, w którym można było uzyskać informacje na tematy związane z autyzmem, a o godz. 19.30 spod Galerii Bursztynowej wyruszył Niebieski Marsz, w którym wzięły udział nie tylko autystyczne dzieci wraz z rodzicami, ale także osoby solidaryzujące się z nimi. Hasło tegorocznego święta to: "Chcemy być sobą".

Końcowym punktem ostrołęckich obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu było wypuszczenie w niebo balonów w kolorze niebieskim - symbolizujących autyzm. Z okazji tego święta ostrołęcki ratusz był podświetlony na niebiesko, co po zmroku prezentowało się nie tylko efektownie, ale także podkreślało fakt solidaryzowania się z osobami autystycznymi.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26  27 dk28  1
×