2017-04-03T13:20:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 6 100%
Ostrołęka,

Konkurs taneczny „Tańce z przedszkolami Kurpikami” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum przedszkola
REKLAMA
6
0
0
28 marca Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się II edycja konkursu tanecznego „Tańce z przedszkolakami Kurpikami”. Celem konkursu jest krzewienie kultury regionalnej i narodowej, integracja dzieci z różnych przedszkoli oraz wspieranie rozwoju dzieci przez aktywność fizyczną i kulturalną.

Organizatorem przedsięwzięcia, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Ostrołęki, było Przedszkole Bajeczka.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 9 grup tanecznych reprezentujących przedszkola z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego: Przedszkole Miejskie nr 10, Przedszkole Miejskie nr 7, Przedszkole Miejskie nr 17, Przedszkole Chatka Puchatka, Przedszkole Samorządowe w Olszewie Borkach, Szkoła Podstawowa w Olszewie Borkach, Zespół Szkół w Łęgu Przedmiejskim, Przedszkole Bajeczka.

Na scenie mali tancerze ubrani w przepiękne, kolorowe stroje prezentowali tańce kurpiowskie, poleczki, walczyki, poloneza. Ich występy oceniała komisja w składzie: Alina Chalińska z OCK, kierownik organizacyjny ZTL Ostrołęka, Żaneta Śliwowska - Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Poprzez Taniec Progres, choreograf, instruktor tańca i Janusz Chojnowski z OCK, muzyk. Po obejrzeniu prezentacji tanecznych jury udało się na obrady, a na scenę zaproszone zostały wszystkie dzieci znajdujące się na widowni i rozpoczęły się zabawy muzyczno - ruchowe prowadzone przez instruktora tańca pana Jarosława Śliwowskiego. Dzięki temu czas oczekiwania na werdykt jury szybko minął i w końcu nadeszła najbardziej oczekiwana przez wszystkich uczestników chwila ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

Dyplomy, puchary i upominki zwycięzcom wręczali: Jerzy Grabowski, przewodniczący Rady Miasta, członkowie komisji i organizator konkursu Elżbieta Dąbrowska, dyrektor Przedszkola Bajeczka w Ostrołęce.

W II edycji konkursu „Tańce z przedszkolakami Kurpikami” I miejsce przyznano grupie Nutki z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Ostrołęce przygotowanej przez Ewę Gajewską, II miejsce zdobyła grupa Motylki z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Ostrołęce przygotowana przez Beatę Ciecierską, III miejsce zajęła grupa Biedronki z  Przedszkola Samorządowego w Olszewie - Borkach przygotowana przez Izabelę Konarzewską. Pozostali uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali indywidualnymi dyplomami, słodkościami i upominkiem dla każdej występującej grupy w postaci klocków.

Na zakończenie prowadząca imprezę Ewelina Bonus - Chludzińska podziękowała wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w niej i sprawili, że było to wyjątkowe wydarzenie. Szczególne podziękowania i wyrazy uznania należą się nauczycielom, instruktorom, którzy włożyli bardzo dużo pracy i serca w przygotowanie dzieci do wspaniałych występów tanecznych na scenie.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Dzisiaj:
Kino JANTAR