2019-04-06T20:22:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Konwencja PiS w Kadzidle. Nie uwierzycie co prezes Kaczyński obiecał rolnikom! [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
36
6
210

100 złotych od świni i 500 złotych od krowy – to jedna z obietnic, jakie padły z ust prezesa PiS podczas dzisiejszej konwencji wyborczej w Kadzidle. Czym jeszcze Prawo i Sprawiedliwość chce przekonać do siebie kurpiowski elektorat?

Konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Europarlamentu odbyła się w sobotę, 6 kwietnia w Kadzidle, w samym sercu Kurpiowszczyzny. Zjechali tu dziś najważniejsi liderzy partii – prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef resortu rolnictwa Jan Ardanowski. Nie mogło także zabraknąć kandydatów z list wyborczych PiS-u do Europarlamentu – Adama Bielana, Marii Koc czy Arkadiusza Czartoryskiego.

Spotkanie lokalnych działaczy i sympatyków ugrupowania z liderami partii poświęcone było tzw. nowej piątce Kaczyńskiego, choć tym razem „piątce” dla rolnictwa.

Konwent rozpoczął oficjalnie Witold Kuczyński odgrywając sygnał na ligawie. Następnie na mównicę wkroczył prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

- Naszym wielkim dążeniem i jednocześnie wielką nadzieją, jest to, by polska wieś i polskie miasto żyło na tym samym poziomie, żeby te różnice, które się już zmniejszyły, ale które jednak wciąż istnieją, zostały ostatecznie zredukowane. Żeby nie było tych nożyc, żebyśmy wszyscy mogli powiedzieć, że jesteśmy we wspólnocie, która zapewnia prawdziwą równość każdemu – mówił lider PiS.

W przemówieniu skierowanym m.in. do obecnych na sali przedstawicieli sektora rolniczego prezes PiS przedstawił plany swojego ugrupowania związane z poprawą sytuacji polskiego rolnictwa. Obietnice ujął w pięciu punktach. Jednym z nich było przeznaczenie większej puli środków unijnych dla małych i średnich gospodarstw.

- Musimy to zmienić. Musimy zrobić tak, żeby te mniejsze i średnie gospodarstwa miały dużo większy udział w tych środkach. To jest nasz obowiązek, wynikający z konstytucji, a dokładnie z art. 23 konstytucji, który wyraźnie mówi, jaki ma być w Polsce ustrój rolny - oparty o gospodarstwo rodzinne - mówił prezes PiS - Państwo nie otrzymują niczego, co by się wam nie należało, to się wam należy – dodał prezes Kaczyński.

Wśród przedwyborczych obietnic dla rolników znalazło się także finansowe wsparcie dla gospodarstw rolnych opartych na hodowli zwierząt z tzw „własnego chowu”. Prezes PiS wspomniał o kwocie 100 złotych od świni i 500 złotych od krowy.

Posłuchajcie sami.Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~niemiastowa, 16:16 06-04-2019,   41%
Ludziom się na prawdę w głowach po przewracało. 500+ na krowę i na co jeszcze, szastajcie sobie publicznymi pieniędzmi, ciekawe kto za to płaci? Uczciwi ludzie, którzy muszą bardzo ciężko na swoje pracować. Zwykłe omamianie ludzi, zamiast poprawiać warunki życia i pracy, system szkolnictwa, infrastrukturę, i wiele innych ważnych rzeczy to rozdają pieniądze a ludziom się wydaje że dostają złote góry. A akurat rolnikom żyje się w tym kraju bardzo dobrze, mają nieograniczony wręcz dostęp do pomocy społecznych. Rolnik odbierający kilkadziesiąt tys. złotych miesięcznie wykazywane dochody ma praktycznie zerowe, gdzie uczciwie pracującym ludziom nie należy się np. stypendium dla dzieci bo przekraczają dochód. Ten kraj to jeden wielki absurd, i jeszcze dokładają do tego taką bezczelną propagandę, koszmar...
odpowiedz   •   oceń :  
~WOS, 16:25 06-04-2019,   71%
@~niemiastowa Mieszkasz na wsi ?
odpowiedz   •   oceń :  
~rolnik, 17:37 06-04-2019,   56%
@~niemiastowa Wieś żadnych dopłat nie potrzebuje, tylko wtedy was by na jedzenie stać nie było ;-)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:57 06-04-2019,   70%
@~niemiastowa Dlaczego PO i inni tak bardzo krytykują PIS ano głównie za to ,że ograniczył ''produkcję faktur"   a kto wymyślił ten proceder można dowiedzieć się słuchając taśm prawdy "u Sowy" .Podobnie naraził się zagranicznym bogatym koncernom i sieciom handlowym ograniczając im okradanie Polaków ,pokazano ,że towary trafiające na nasz rynek są inne jak te w zachodnich .Te działania spowodowały taką agresję w parlamencie europejskim wspomagane jeszcze przez naszą totalną opozycję ,dlatego wszyscy ,którzy stracili chcą powrotu kraju ''teoretycznego'' .Finanse wygladały tak ,że ''piniendzy nie ma i nie będzie w najbliższych latach" pomimo tego że szef twierdził ''jako jedynego państwa w europie nie dotknął nas kryzys''; ''jesteśmy zieloną wyspą''.A jednak gdy ten zły PIs doszedł do władzy znalazł pieniądze ale nie wszystkim podoba się to ,że pieniądze trafiają do wszystkich potrzebujacych nie do ''producentów faktur". Teraz wszyscy zobaczyli ,że rząd dobrze gospodarzy i podwyższa wynagrodzenia wszyscy wyciągają ręce ale niestety ,wszystkim się należą wyższe wynagrodzenia ale niestety są priorytety ,które napędzają inwestycje i wspomagają najuboższych .Jak Polacy pozwolą rządzić dalej to przy takim podejsciu do gospodarki na pewno w ciągu najbliższych kilku lat wszyscy poczują wzrost zasobności portfela. Zachód na swoje bogactwo idąc we właściwym kierunku czekał 50 lat ,nie 3 czy 4 lata jak byśmy chceli.
odpowiedz   •   oceń :  
~xyz, 19:33 06-04-2019,   34%
@~niemiastowa .

Nikt ci tyle nie da, ile PiS obieca.  :-P

W rozdawania nieswoich pieniędzy pierwsi.

.
odpowiedz   •   oceń :  
~niemiastowa, 19:43 06-04-2019,   6%
@~WOS tak
odpowiedz   •   oceń :  
~niemiastowa, 19:52 06-04-2019,   28%
Niestety, ale pieniądze które dał PIS nie zawsze trafiają do tych najbardziej potrzebujących. Wcale nie gospodaruje dobrze pieniędzmi, bo ich rozdawanie na lewo i prawo to nie jest dobra gospodarka. Przez takie 500+ coraz bardziej szerzy się patologia, zamiast wydać te pieniądze na poprawę dróg, dobrą reformę szkolnictwa, ułatwienie ludziom odnalezienia się na rynku pracy i inne programy społeczne. Dzięki temu podniosłaby się świadomość społeczeństwa, które zamiast żerować na pieniądzach uczciwie zarabiających ludzi mogą się ogarnąć i także wziąć za uczciwą pracę. Wszystko co wciska PIS to jest propaganda. "Zobaczcie jacy jesteśmy dobrzy, bo dajemy wam kasę" - to przekona niestety większość niemyślącego społeczeństwa. A nie na tym polega dobre gospodarowanie pieniędzmi.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:57 06-04-2019,   80%
@~xyz A PEłNO i PeSeL  to za czyje się bawili u Sowy???
Pokaż mi rząd na świecie który rozdaje swoje prywatne pieniądze.

Kto bronił po i PSL żeby podczas swoich osiomioletnich rządów wprowadzili 500+ i inne +?

Według nich piniendzy nie ma I nie bedzie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:01 06-04-2019,   23%
@~niemiastowa Nikt w UE nie chce rozmawiać z PIS.  Nic nie osiągną i nic nie wskórają. Niestety zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Jeszcze doprowadzą, że Polska opuści UE, a za Polskę wskoczy Ukraina.
odpowiedz   •   oceń :  
~niemiastowa, 20:09 06-04-2019,   31%
Tylko, że ja w tym kraju  nie popieram żadnej partii. Jedna lepsza od drugiej. A PIS przekracza wszelkie granice, próbuje manipulacji na miarę hitlera
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:39 06-04-2019,   88%
@~xyz są pierwsi w rozdawaniu pieniędzy odebranym producentom faktur -mysle, że nie jesteś jedną z tych które je produkowały
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:07 06-04-2019,   27%
@~niemiastowa Przecież Morawiecki przechodzi na produkckę ryżu. Wystarczy posłuchać co mówił u "Sowy".
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:37 06-04-2019,   31%
Miska ryżu dla każdego?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:43 06-04-2019,   82%
@~niemiastowa Najłatwiej jest wyzywać kogoś od patologii. Uważać za niemyślących. Lepiej niech rozkradną oszuści i złodzieje niż zainwestować w rozwój dzieci. A może to ci, którzy tak krzyczą o patologii sami mają z nią dużo wspólnego?  I żeby nie było nieporozumień. Nie jestem beneficjentem 500+.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:45 06-04-2019,   31%
W jaki rozwój dzieci? Na dzieci to są ulgi podatkowe. Pracujesz masz. Nie pracujesz to szukaj pracy, a nie liczyć na 500+.
odpowiedz   •   oceń :  
~jaś, 21:48 06-04-2019,   28%
@~niemiastowa Nic wam pis nie dał, to nie są pieniądze pisu, tylko ludzi , którzy uczciwie całe życie pracują i nie są za tą pracę uczciwie wynagradzani. pis jednych okrada, żeby dać innym !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:52 06-04-2019,   85%
Tak? Wychowaj dziecko za 1104 zł rocznej ulgi podatkowej! Opłać opiekunkę do dziecka. Zainwestuj w dodatkowe zajęcia , kształcenie itp itd.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:18 06-04-2019,   77%
 A ci co przyjeżdżają z różnych krajów UE na rozmowy do Kaczyńskiego to też nikt, dużo wskazuje na to, że ten "nikt" w znacznej liczbie wejdzie,  w nadchodzących wyborach do Europarlamentu.
Szkoda tylko, że nie będzie w nim Anglików, którzy mieli dość takich "Tusków" w UE
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:23 06-04-2019,   87%
@~jaś dokładnie, to są podatki które ja płacę i cieszę się, że idą do ludzi,
a nie do kieszeni pseudoelit wcześniej będących u władzy lub ich popierających
odpowiedz   •   oceń :  
~AntyUE, 00:13 07-04-2019,   85%
i bylbym w NIEBIWZIĘTY OPUSZCZAJSC TEN KOŁCHOZ!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:33 07-04-2019,   87%
@~niemiastowa Nie masz pojęcia o pracy na wsi. To nie krytykuje. Po jednym dniu pracy byś głośno płakała. Nie chciałbym tych dopłat i tej pracy. Niewdziecznej. Im za pracę nikt nie płaci tylko za produkt.
odpowiedz   •   oceń :  
~Wiesiek, 08:34 07-04-2019,   29%
Posłuchaj dobrze co ostatnio mówił Morawiecki. Że postarają się zwiększyć deficyt budżetu do dopuszczalnego poziomu unijnego (spróbują nie przekroczyć go).
Te 500 + jest z kredytu po prostu zaciaganego przez Polskę.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:49 07-04-2019,   65%
lepsza miska ryżu jak praca do śmierci i ośmiorniczki dla swoich
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:37 07-04-2019,   75%
@~Wiesiek A jak było wcześniej? Deficyt budżetu był blisko dopuszczalnego poziomu i nie było 500+.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:48 07-04-2019,   29%
miska ryżu dla każdego, a miliony dla wybrańców.
odpowiedz   •   oceń :  
~Irek, 12:00 07-04-2019,   30%
Parę lat i się wyjaśni. Czy jesteśmy na poziomie Grecji czy Niemiec.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:55 07-04-2019,   28%
@~Irek Uwaga!!! chętnie zamienię rasowego Kota na Krowę lub kilka świń.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:46 07-04-2019,   32%
Dzwoniłem do schroniska wszystkie krowy o świnki już zaadoptowane. Dożyliśmy czasów, że każdy będzie miał swoją krówkę, świnkę i 500+
odpowiedz   •   oceń :  
~Ostroleczan, 14:31 07-04-2019,   53%
@~niemiastowa Mozeciesie smiac oczerniac a ja Kaczynskiemu wierze ufam .Nie to jak Tuskowi czy Kulikowi obiecali  przedwyborami
odpowiedz   •   oceń :  
~Taka prawda, 14:35 07-04-2019,   60%
A GDZIE JEST  OBIETNICE WYBORCZE KULIKA  PYTAM.OD KACZYNSKIEGO KODZIARSTWO WARA TO JEDYN CZLOWIEK CO WARTO ZA UFAC .OGLADACIE SIE NA OKRUSZKI ZE STOLU NIEMIECKIEGO JAK BYLO ZA CZASU TUSKA
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:36 07-04-2019,   64%
@~xyz A co dal Ci  Tusk wymien choc jedyno pozycje ubeczku
odpowiedz   •   oceń :  
~znajomy W.L., 14:38 07-04-2019,   0%
A ja chetnie za mienie  Ciebie  na kogosco mazdrowo kore mozgowo
odpowiedz   •   oceń :  
~Rolnik, 14:41 07-04-2019,   19%
@~niemiastowa Wiesz co niemiastowa ze z madrymi warto po dyskutowac a z idiotami nie warto .Madrego warto wysluchac  a z idiotami jak Ty to i splunoc  niewarto .
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:08 07-04-2019,   25%
Partie polityczne nic nie mogą dać, gdyż nie zarabiają, a żyją kosztem pracujących.
odpowiedz   •   oceń :  
~wkur****y, 16:16 07-04-2019,   25%
@~rolnik a ciebie na BMW gamoniu
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:22 07-04-2019,   78%
@~xyz Nikt Ci tyle nie da co PO przeżre ośmiorniczek i napcha kasy w kieszenie producentów faktur i innych kolesi
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:32 07-04-2019,   70%
To powiedz to rodakom za granicą którzy pobierają grube euro na dzieci. Z zazdrością patrzyliśmy ile im inne kraje wypłacają gdy my liczyliśmy te 50 zł zasilku na dziecko.
A teraz gdy możemy otrzymać fajną kasę na dzieci: dodatkowe zajęcia, wspólne wakacje w fajnych miejscach to jeszcze Wam źle.
Co byś nie robił zawsze znajdzie się jakaś "patologia ".
Ale ja wolę taką , marginslną patologię niż patologię polegającą na napychali kieszeni złodziei vatowskich.

Uważam że lepiej wydam te pieniądze z pożytkiem dla moich dzieci niż mafiosi vatowscy bawiąc się i budując drugi, trzeci dom.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:55 07-04-2019,   67%
@~niemiastowa Ale manipulują, masakra. Tylko obiecują i obiecują...
Problem tylko że...obiecują I realizują - moje konto co miesiąc to potwierdza 1000+ wpływa na dzieci.

A co gorsze??? Że 500 na każde dziecko to nie obietnica wyborcza bo wprowadzają przed wyborami. No i mam kłopot. Nie lubię ich ale nie mogę im zarzucić tego co PO.

Po obiecywało: nie podniesiemy wieku emerytalnego i podatków i co????
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:02 07-04-2019,   34%
Nie chcą rozmawiać bo teraz rząd dba o swoich rodaków. Walczą, jak każdy inny kraj o swoje interesy. Każdy lubi frajera którego można oskubać A ten jeszcze się uśmiecha.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:04 07-04-2019,   86%
@~Wiesiek Zobacz jaki wcześniej był deficyt i nie było 500+
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:08 07-04-2019,   67%
@~xyz Nikt Ci tyle nie da co PO wepcha w kieszenie producentów faktur i innych złodziei
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:20 07-04-2019,   64%
500+ to nie przymus. Nie chcesz nie bierz.
Jak wygra PO takiego wyboru nie będzie, bo: piniendzy nie ma I nie bedzie- jak mawia rostowski. Szkoda że tak nie mówił mafiom vatowskim
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:31 08-04-2019,   100%
@~xyz to pieniądze z funduszy unijnych  - ogarnij się!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:23 06-04-2019,   33%
Odsunięci od ostrołęckiego  koryta w akcji!!  ,,Dwa złote,, w swoim żywiole. A gdzie ,,dwa lewe buty,,?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:47 06-04-2019,   80%
Za to nieudacznicy, aż pękają z zazdrości, bo sami nic sensownego zorganizować nie potrafią. Co najwyżej pokłapać buźką, a raczej paluszkami po klawiaturze.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 05:21 07-04-2019,   86%
A gdzie ci, co są u ostrołęckiego koryta? Focha strzelili? Czy myślą, że się uda inwestować bez pomocy z zewnątrz?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:27 06-04-2019,   72%
Ale żeby wójt nie powitał Premiera?Pycha kroczy przed upadkiem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:01 07-04-2019,   80%
Dobry gospodarz gminy czy miasta powinien witać każdego premiera czy prezydenta.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gosc, 16:43 06-04-2019,   75%
O krowie i świni napisali..  ach ci dziennikarze, oby były kliknięcia. Jedno jest pewne, w poziomie mułu nie dogonicie MO, ale po co próbować?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:50 06-04-2019,   8%
@~Gosc [ZOBACZ MEMY]
odpowiedz   •   oceń :  
~SLAWA, 16:50 06-04-2019,   0%
AA j
odpowiedz   •   oceń :  
~Klekot, 21:50 07-04-2019,   100%
@~SLAWA Slava kaszanie z kulikołęki
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:56 06-04-2019,   69%
A ja oglądałam całą konwencję.Bylo naprawdę powiedziane wiele cennych słów, uwag.Program PiS u dla wsi super.Szkoda właśnie że niektórzy z wsią kojarzą tylko świniè i krowę.Oj wy wielkomiejscy dziennikarze.Wstyd!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:34 07-04-2019,   73%
I Ja oglądałem i tez popieran
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:35 07-04-2019,   73%
Popieram
odpowiedz   •   oceń :  
~Gro, 16:58 06-04-2019,   14%
Dzisiejsze namawianie  małych rolników do zajęcia się produkcją ekologiczną, nasunęło mi myśl że instalacja Judeopoloni idzie pełną parą. To co wstrzymuje żydów  przed osiedleniem się w polin to zbyt mała produkcja koszernej żywności.
odpowiedz   •   oceń :  
~Klekot, 21:37 07-04-2019,   88%
@~Gro Powstrzymuje ich kaszanka w kulikołęce
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:25 06-04-2019,   30%
Jeszcze wczoraj nie było środków na podwyżki  dla nauczycieli a dziś znalazły się  dla rolników. Ciekawe ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:03 06-04-2019,   72%
były i są dla nauczycieli i wszystkich a pamiętasz to "piniendzy nie ma i nie będzie w najbliższych latach" są priorytrty rolnik pracuje 24 godiny na dbę a nauczyciel tylko 18 godzin tygodniowo.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:37 06-04-2019,   17%
Jak są jak nie ma?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:18 07-04-2019,   64%
Pieniądze dla nauczycieli są. Już wcześniej dostało dwie podwyżki i dalej są. 700 podwyżki to mało???
Broniarzowi z SLD, który jest szefem ZNP i od ponad 20 lat nie jest nauczycielem ciągle mało. Choć sam zarabia czterokrotnie więcej niż nauczyciel.
To jest polityk i protest polityczny. Szkoda że nauczyciele dali się w to wkręcić. Dlaczego strajk teraz? Bo wybory!!! Mogli strajkować w październiku,  listopadzie, grudniu (bez szkody dla dzieci,).

Broniarz polityk manipuluje
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:09 08-04-2019,   20%
PIS niech daje wszystkim a nie jęczy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jeanusz K. Vam Dam, 17:34 06-04-2019,   62%
widzieliście mnie, przystojny przyznajcie
odpowiedz   •   oceń :  
~Józek, 17:39 06-04-2019,   20%
Tobie kaczki szczać prowadzać, a nie politykę robić
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:38 07-04-2019,   100%
@~Józek A tobie kaszane robić
odpowiedz   •   oceń :  
~PPP, 18:12 06-04-2019,   41%
Tytuł artykułu jakby żywcem przeniesiony  z niemieckiego Onetu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:53 07-04-2019,   86%
@~PPP Lepszy niz na milicji obywatelskiej
odpowiedz   •   oceń :  
~@, 18:59 06-04-2019,   76%
Moim marzeniem jest żeby to PIS przez następne lata rządził i wywiązywał się ze swych obiecanek  i wtedy nie było by zwalić na kogo , ze my dalismy , a Wy zabieracie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:01 07-04-2019,   32%
@~@ Cz ty zdajesz sobie sprawę z zadłużenia tego kraju??
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:41 07-04-2019,   79%
A "ten kraj" to ma jakąś nazwę? Bo tak jakoś " poleciałeś" Piterą.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:42 07-04-2019,   84%
Właśnie zdaję sobie z zadłużenia kraju, bo PiS najlepiej sobie radzi ze zmniejszaniem zadłużenia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 19:16 06-04-2019,   68%
Dzień dobry! Witam serdecznie!

Kochani!

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Kadzidle - cudo. Doprawdy, najmilsi, serce rośnie, gdy widzi się tak pięknie zorganizowaną i przeprowadzoną konwencję. Największa w tym zasługa naszego posła A. Czartoryskiego. Panie Arkadiuszu - dziękujemy!

Moi drodzy!

Rozmawiałam z wieloma ludźmi spoza naszego powiatu - wszyscy, jak jeden mąż, byli zachwyceni, (wprost oczarowan), kurpiowska gościnnością, otwartością, życzliwością, folklorem... Ostrołęka i przepiękna Kurpiowszczyzna z ludowymi strojami, gościnnością, specyficzną odmiennością kulturowa, zachwyciła na pewno całą Polskę.
Pan Kuczyński  - zjawiskowy. Pan starosta Kubeł w ludowym stroju kurpiowskim - nadobny.  Kurpianeczki w strojach ludowych - piękne, cudowne, niepowtarzalne, jedyne...
Zaiste, to dobry prognostyk dla Polski na majowe i październikowe wybory...

Najmilsi!

Jeżeli nie chcemy, aby Polska, wzorem zachodniej Europy, stała się ostoją islamu, pederastów, lesbijek, genderowców i wynaturzonego lewactwa, pofatygujmy się w piękny czas majowy, oddając głos na kandydatów z listy Prawa i Sprawiedliwości, (lub innego ugrupowania patriotyczno-katolickiego).
Pamiętajcie! Głosując na listę PiS, pozycja nr 6, to tak, jakbyście trafili "szóstkę" w totolotka...

Pozdrawiam... Szczerze ukontentowana i rada niezmiernie, Anna - Kurpiowska Panna...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:06 06-04-2019,   29%
@~Anna - Kurpiowska Panna Wklej jeszcze ze 100 razy ten tekst, a może jakiś głupi uwierzy. Znów 5 lat zastoju i kłótni z UE, a może następne 27:1, aż nam zmniejszą dotacje i dofinansowanie lub wyprowadzą Polskę z UE?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:29 06-04-2019,   80%
Zastoju??? A już rozumiem tak TVN twierdzi? Czy przeprowadzaleś własne badania makroekonomiczne?

Po co szczekacie???
Jako wyraz buntu przeciw rządowi nie skladajcie wniosków o 500+ i inne świadczenia wprowadzone przez pis.

Zaglosujcie na koalicję LGBT (Po, SLD, PSL, zieloni i nowocześni) niech podniosą wam zn9w podatki, wiek emerytalny,  włażą w du...ę Niemcom za posadki w UE. Niech wpieprzają ośmiorniczki i kręcą lody. A kasa z 500+ znów w kieszenie producentów faktur i innych wyłudzaczy VAT. No, i będzie git dla Was...bo pis nie rządzi.
Tylko co ty jeden z drugim z tego będziesz miał???
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:37 06-04-2019,   83%
Zauważ o co te kłótnie z UE???
Identyczne rozwiązania w śądownictwie jak pis wprowadza w Polsce są np w Niemczech. Niemcy mogą A Polacy nie???

W Niemczech prokurator może być w parti politycznej i co ciekawe większość z nich głosuję na partie neonazistów.

I tam jest ok. A w Polsce? Komisja uważa że sędzia nie może podlegać sądom dyscplinarnym!!!! Czyli może kraść i...osądzać innych złodziei!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 20:46 06-04-2019,   74%
Dobry wieczór!

Dzień w którym Polska opuści Mumię Europejską, lub (co jest znacznie bardziej prawdopodobne)  Mumia Europejska sama się rozpadnie, będzie najszczęśliwszym dniem mojego życia.
Mimo popełnienia wykroczenia, z premedytacją, upiję się publicznie w takim pięknym dniu przed głównym wejściem do naszego Magistratu. Generał Bem  będzie mi świadkiem...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:35 06-04-2019,   17%
@~Anna - Kurpiowska Panna W dniu, gdy Polska wyjdzie z UE dostaniemy się pod wpływy Rosji, a wam i tak wszystko jedno, abyście przy korycie zostali.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:36 06-04-2019,   17%
Zauważ, że nikt na siłę was do UE nie ciągnął. Nie pasuje to jasno się określić, zrobić referendum i po prostu wyjść.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 21:43 06-04-2019,   78%
Dobry wieczór!

Po stokroć wolę prawosławną, tradycyjną Rosję i gospodina Władimira Władimirowicza, niż zgniło-zislamizowano-pederastyczną Mumię Europejską i Junkersa, czy innego Messerszmita...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:46 06-04-2019,   18%
@~Anna - Kurpiowska Panna Czyli lewacy to zwolennicy PIS?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:55 06-04-2019,   90%
Zauważ o co te kłótnie z UE???
Identyczne rozwiązania w śądownictwie jak pis wprowadza w Polsce są np w Niemczech. Niemcy mogą A Polacy nie???

W Niemczech prokurator może być w parti politycznej i co ciekawe większość z nich głosuję na partie neonazistów.

I tam jest ok. A w Polsce? Komisja uważa że sędzia nie może podlegać sądom dyscplinarnym!!!! Czyli może kraść i...osądzać innych złodziei!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Kurp, 23:11 06-04-2019,   10%
@~Anna - Kurpiowska Panna A to już jest po prostu głupie!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:32 06-04-2019,   28%
O aktyw się zebrał :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Turysta, 19:36 06-04-2019,   81%
Co się działo dzisiaj obok Hali Expo w Warszawie, przechodziłem to straciłem portfel i do seksu homseksualnego namawiany byłem. A tfu...
odpowiedz   •   oceń :  
~Kulik z kamerko, 00:54 07-04-2019,   90%
@~Turysta Tez byłem na kontekcie poko bo była kaszanka
odpowiedz   •   oceń :  
~Prawak, 19:58 06-04-2019,   86%
A gdzie się podziali rolnicy z AGRO UNII? Zamiast walić głupa na rondzie w Warszawce, mieli dziś okazję głośno zapytać "elitę" o swoje problemy.
odpowiedz   •   oceń :  
~jakóś tak, 20:06 06-04-2019,   82%
@~Prawak To chyba nie ten region i nie ta specjalizacja. Tam są chyba raczej sadownicy, a tu było o krowach i trzodzie, bo na Kurpiach są słabe gleby, 6 lasa  czy coś tam gdzieś tam, jakoś tak.
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 20:25 06-04-2019,   24%
Partia interesu Syjonistycznego.
Rolnikom obieca się pieniądze odebrane nauczycielom.
Nauczycielom obieca się podwyżki za pieniądze od rolników.


Przecież te wszystkie obietnice mogą być spełnione tylko , gdy rząd Wam da pieniądze ,które Wam wcześniej zabierze.Rząd nie ma pieniędzy własnych.Musi Wam najpierw zabrać, aby wam je potem oddać.Jesteście wyborcy naprawdę tak beznadziejnie głupi,że kolejny raz dacie się przekupić swoimi własnymi pieniędzmi ?

Tak obecny rząd wspiera polskie rolnictwo :

"Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyłożyło pieniądze na rozwój sadownictwa na Wołyniu. Ukraińscy producenci rolni są obecnie czołowymi konkurentami polskich rolników na rynku europejskim.

W obwodzie wołyńskim na Ukrainie ruszył projekt Zachodnioukraińska Kooperatywa Ogrodniczo-Sadownicza. Projekt ma za zadanie wzmocnienie przedsiębiorczości ludności wiejskiej Wołynia w zakresie sadownictwa i ogrodnictwa. W stworzonej kooperatywie mają zostać wdrożone „polskie standardy jakości produkcji i zarządzania” – informuje portal e-sadownictwo.pl oraz ukraiński portal propozitsiya.com. Za wszystko zapłaci polski podatnik, bowiem projekt jest finansowany z programu Pomoc Rozwojowa polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Projekt ma zadanie doprowadzić do powstania na Wołyniu „modelowych gospodarstw z uprawą malin” obejmujących 10 hektarów. W pierwszym etapie 30 rolników z Ukrainy zostanie zaproszonych do Polski na „specjalistyczne szkolenia”, warsztaty i konsultacje z polskimi ekspertami w dziedzinie uprawy malin. Polska opłaci też zakup 70 tys. wysokiej jakości sadzonek polskich odmian maliny, ekologicznych środków ochrony roślin i wyposażenia technicznego dla ukraińskich rolników. Wsparcie obejmie łącznie 30 przedsiębiorstw i gospodarstw rolnych z obwodu wołyńskiego. Co ważne ich produkcja trafi na polski rynek, bowiem projekt zakłada też podpisanie długoterminowych kontraktów z polskimi przetwórniami owoców."

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych pomaga nie tylko ukraińskim producentom malin, lecz również tamtejszym rolnikom i przetwórcom zajmującym się branżą mleczną. Polscy podatnicy zapłacą więc za specjalne szkolenia, dzięki którym ukraińskie gospodarstwa będą mogły wytwarzać ser lepszej jakości niż obecnie, a także za przeszkolenie marketingowe, które mają między innymi ułatwić Ukraińcom nawiązywanie relacji biznesowych z polskimi pośrednikami.
Jak informuje „Kurier Galicyjski”, czyli polska gazeta wydawana na ukraińskim terytorium, polski resort spraw zagranicznych przekazał pieniądze na szkolenia dla ukraińskich rolników i przetwórców, które są realizowane przy wsparciu polskiego konsulatu w Łucku. Konkurenci polskich rolników z ukraińskich obwodów wołyńskiego i rówieńskiego mogą więc zapoznawać się z polskimi doświadczeniami oraz technologiami związanymi z produkcją mleka i jego późniejszym przetwarzaniem na sery."
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:31 06-04-2019,   80%
@~brexit Tak to prawda  że każdy rząd rządzi naszą kasą,  tylko że niektórzy jak PO PSL daje tę kasę mafiosom vatowowskim A pis ludziom np 500+
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:38 06-04-2019,   27%
Ale PIS ludziom nic nie dął tylko odebrał jednym, aby oddać innym. Szkoda, że najmniej mają Ci co pracują.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:57 06-04-2019,   79%
No tak. Właśnie odebrał oszustom vatowskim  i dał np. Rodzinom w postaci 500+. A co Ci dali PO I PSL????
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:58 06-04-2019,   94%
No te że wielu "przedsiębiorców " ma węża w kieszeni to już chyba nie wina pisu.
odpowiedz   •   oceń :  
~SZOK, 20:39 06-04-2019,   37%
Na świnię dają 500+a Kot w ostatnim rzędzie .To o co tu chodzi ?
Panie Prezydencie to w chlewie będzie już lepiej
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:55 07-04-2019,   100%
@~SZOK W ogrodniczym u kaszaniarzy jest najlepiej
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:40 06-04-2019,   32%
W Ostrołęce jest nowy prezydent, więc rząd całą ciemnotę znalazł w Kadzidle. Zastanawiam się, kto w te bajki uwierzy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:00 06-04-2019,   87%
@~Gość Ja.
I nie wierzę tylko przytulam 500 co miesiąc A wkrótce 1500.

PO i PSL dali...Tuskowi 100 tyś na mc.
A no i złodziejom kieszenie napychali
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:06 06-04-2019,   81%
@~Gość Wskaż inną partię która była w kadzidle.
Ile razy PO byli w Ostrołęce? Zero!!!
Mają nas w dupie. Woleli wpieprzać ośmiorniczki w knajpie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:24 06-04-2019,   81%
@~Gość Wskaż inną partię która była w kadzidle.
Ile razy PO byli w Ostrołęce? Zero!!!
Mają nas w dupie. Woleli wpieprzać ośmiorniczki w knajpie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 05:16 07-04-2019,   94%
@~Gość Kto w bajki uwierzy, że inni więcej dla mnie zrobią?
odpowiedz   •   oceń :  
~Olka, 07:13 07-04-2019,   35%
Morawiecki będzie Ci kazał pracować za miskę ryżu. W TEJ samej knsjpie/ u Sowy/ to stwierdził. Ale ty słuchasz tylko to co chcesz usłyszeć.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:48 07-04-2019,   73%
@~Olka Jak na razie to za Morawieckiego zarabiam coraz więcej, bo on stwierdził, że za miskę ryżu nikt nie będzie pracował.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:48 07-04-2019,   30%
A ja mniej, gdyż muszę dopłacać do takich jak ty co nic nie potrafią.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:19 07-04-2019,   72%
Weź się do uczciwej roboty, to będziesz zarabiać więcej.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:11 07-04-2019,   34%
To znaczy jakiej? Zapisać się do partii i dostać stołek?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:56 07-04-2019,   70%
@~Gość Wskaż inną partię która była w kadzidle.
Ile razy PO byli w Ostrołęce? Zero!!!
Mają nas w dupie. Woleli wpieprzać ośmiorniczki w knajpie
odpowiedz   •   oceń :  
~stanislaw, 21:05 06-04-2019,   47%
Mam pewne obawy czy te zaproponowane dopłaty nie są czasem propozycją dopłat do baranów.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:03 06-04-2019,   70%
@~stanislaw Baran to głosuję na PO i innych POpaprańców.
"Piniendzy nie ma I nie będzie" - pamiętacie te słowa
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 21:57 06-04-2019,   70%
Najmilsi!

Przepraszam, wyłączam się z dyskusji. Idę oglądać Studio Polska w reżimowym TVP INFO. Był materiał o kadzidlańskiej konwencji PiS. Może jeszcze coś pokażą z tego wydarzenia... Was również zachęcam do oglądania reżimowego Studio Polska...

Pa... Buziaczki...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:13 06-04-2019,   19%
@~Anna - Kurpiowska Panna Aby to oglądać trzeba mieć ta... pod deklem jak ty
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 23:40 06-04-2019,   75%
Dobry wieczór!

Miły kolego! Lubię się umartwiać. Ponadto, oglądanie reżimowego Studio Polska jest moją pokutą za grzechy...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Iza, 22:22 06-04-2019,   30%
Rozumiem, że KRUS -u już nie będzie??? Bo przecież jesteśmy równi wobec Konstytucji...
odpowiedz   •   oceń :  
~Klekot, 22:00 07-04-2019,   86%
@~Iza Kaszany nie powinno być w kulikołęce
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:28 06-04-2019,   18%
Wybory do parlamentu europejskiego i tylu z was chętnych ale flagi europejskiej to niema wiecznie nadajecie się do brukseli
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 05:06 07-04-2019,   79%
To są wybory Polski do UE, a nie UE do Polski, więc dlatego flagi unijnej nie było.
odpowiedz   •   oceń :  
~Khh, 12:50 07-04-2019,   75%
Wy polską flagę depczecie a unijna najważniejsza.
odpowiedz   •   oceń :  
~Zdzisiek, 22:56 06-04-2019,   40%
nie wiedziałem, że w górach mieszkamy, dekoracja piękna, ale nasze kurpiowskie krajobrazy nie są piękne bo są cudne.
konwencja europejska, a flagi europejskiej brak.
Kadzidło to serce Kurpiowszczyzny, tu jest tylu autentycznych Kurpiów, będących twórcami: muzycy, śpiewacy, tancerze, gawędziarze, artyści wycinanki i innych cudeniek kurpiowskiej sztuki. Kadzidło z tego w świecie słynie. Więc po cóż było przywozić tylu Kurpiów z innych gmin? (poznaje po twarzach).
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 23:54 06-04-2019,   73%
Najdrożsi!

Zaraz  zegar na ratuszowej wieży obwieści nam północ. Wpadłam tutaj jeno po to, aby pożegnać się dzisiaj z wami... Ach, matuchno droga, cieszę się, że jutro błogosławiona niedziela. Pośpię sobie do godziny ósmej - kto mi zabroni?

Mija nam dzień pełen wrażeń, dzień brzemienny w skutki i wydarzenia. Piękna konwencja PiS, zapewne na długo pozostanie w naszej wdzięcznej i serdecznej pamięci.
Nie wiem jak wy, ale ja jestem bardzo podbudowana moralnie po tym wspaniałym wydarzeniu. W Polskę poszedł bardzo miły przekaż o Ostrołęce i całej Kurpiowszczyźnie.
Pomysł prowadzenia konwencji w konwencji ludowej - kapitalny. Duże brawa do pomysłodawcy i orgazmizatorów. Liczę na wielki sukces PiS-u 26 maja i w październiku...

Pozdrawiam cieplutko... Kłaniam się nisko... Życzę słodkich snów i... wsuwam się pod cieplusią, przytulna kołderkę... Pa, najmilsi... Śpijcie smacznie i spokojnie... Niech snu anioł, błękitnymi skrzydły was otoczy...
odpowiedz   •   oceń :  
~Młody, 23:55 06-04-2019,   83%
Drodzy Państwo! Tak to prawda, rząd nie ma swoich pieniędzy tylko nasze, ale warto przypomnieć czas kiedy nie było 500+ ,a kasy brakowało-
Wtedy VAT wzrósł z 22 na 23%
Wprowadzono wyższy VAT na ubranka dziecięce
Podniesiono wiek emerytalny
Zabrano kasę z OFE
A paliwo i cukier było po 6 zł.
Bezrobocie na poziomie 12%
PKB na poziomie 2,5%
Dziś mamy 500+  a mimo to bezrobocie spadło do 6% a PKB jest w granicach 4,5%.  Takie są fakty. Unia nas lubi gdy jesteśmy jej rynkiem zbytu, ale gdy stajemy się lepsi i samodzielni to jesteśmy źli i nieprawożądni. A skoro Europa jest takim wzorem to jaki tam mają socjal ??? Nasze 500+ to przy tym pikuś .. Pozdrawiam.
odpowiedz   •   oceń :  
~Rzady opozycji ... i bedz, 00:36 07-04-2019,   81%
@~Młody bo te 500+ to sa podatki. Nasze. I jeszcze zistanie dla panstwa. Panstwo zwraca je na dzieci. Nasze wlasne podatki, daniny. My mozemy kupic wiecej. Ktos moze zarobic handlu, ktos z produkcji. I tak rusza gospodarka. Rodzi sie wiecej dzieci. A jezeli byki (single) i pary z 1 dzieckiem dojda do emerytury niech pamietaja, ze to dzieci z rodzin wielidzietnych beda zarabiac na ich emeryture. Wiec dzis chytrząc i zazdroszczac komus 500+ z wlasnej glupoty, braku logicznego myslenia podcinacie galaz, na ktorej siedzicie. Czytajac te wielkie G, ktors hest powtarzane jeden przez drugiego ... zal patrzec. I wole byc ciemnogrodzianinem niz chodzic z palcem w d... bo byc moze, anorektyczny niby smieszny czlowiek zarzuci taki trend w TVZależnej.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:08 07-04-2019,   34%
@~Rzady opozycji ... i bedz Zastanawiające że naród tak można ogłupić,zobaczymy efekty 500+ za kilka lat,strach na ulicę będzie wyjść
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:31 07-04-2019,   76%
Lepsze efekty 500+ niż braku 500+.
odpowiedz   •   oceń :  
~Obserwator, 07:08 07-04-2019,   27%
@~Młody Spadło bezrobocie bo miliony Polaków wyjechało za granicę. Ale ty myślisz dolną częścią ciała. Nsjlepsze dla ciebie 500+ , bo darmocha.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:43 07-04-2019,   81%
@~Obserwator Miliony Polaków wyjechało, bo było bezrobocie i nie było 500+. A kto tu wróci jeśli będzie tak jak było?
odpowiedz   •   oceń :  
~stricte, 11:31 07-04-2019,   27%
@~Młody Spadło rejestrowane. Kto się dzisiaj rejestruje w Urzędzie Pracy, oprócz osób chcących uzyskać ubezpieczenie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Pytanie, 11:41 07-04-2019,   12%
@~Młody Ile wynosi WSKAŹNIK ZATRUDNIENIA (wskaźnik zatrudnienia faktycznego, a nie stopa bezrobocia zarejestrowanych w UP, rejestrowanego) w Polsce i Ostrołęce?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:49 07-04-2019,   34%
@~Rzady opozycji ... i bedz Dożyliśmy czasów, że krowy mają lepiej niż ludzie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:54 07-04-2019,   65%
Mylisz się. Te czasy to już minęły jak odsunięto od władzy złodziei.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:06 07-04-2019,   13%
A którzy to? Jak na razie nie widzę nikogo kto został skazany?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:34 07-04-2019,   91%
I tu leży pies pogrzebany, bo sądy są przyjazne dla przestępców.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:12 07-04-2019,   -
@~stricte A wcześniej kto siŕ rejestrował?
odpowiedz   •   oceń :  
~Kamerka, 22:32 07-04-2019,   100%
A co kulik niechce zatrudniać kaszaniarzy z kletołęki!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:35 07-04-2019,   80%
@~Kamerka Niech zatrudniavw swoim eldorado ogrodniczym
odpowiedz   •   oceń :  
~Młody, 22:59 07-04-2019,   86%
@~Obserwator Czyli co, dopiero  PIS  granicę otworzył, ludzie już dawno wyjeżdżali i to na potęgę i jakoś bezrobocie nie spadało.. a tzw. umowy śmieciowe rosły.. I proszę podawaj dane a nie jedyne co potrafisz to kogoś obrażać bo się TVN naoglądałeś.
odpowiedz   •   oceń :  
~Młody, 23:18 07-04-2019,   100%
@~Pytanie No to dawaj ten wskaźnik i nie pytaj z 2013 i z 2017 ? Światła nie gaszę, czekam..
odpowiedz   •   oceń :  
~stopy, 10:26 08-04-2019,   0%
@~Młody Tylko to jest bezrobocie rejestrowane, a mało kto się rejestruje, po prostu. Tu nie ma znaczenia, czy w 2017, czy 2013 roku. To żadna różnica kto rządzi.Ważne, aby praca była, a jej nie ma, szczególnie, w Ostrołęce i wcześniej też nie było. Ani za tej władzy w kraju, ani za tej, ani za tej tutaj u nas, ani za tej, W Ostrołęce pracy nie było. Co za różnica, czy się nazywa tak, czy inaczej Bezrobocie nierejestrowane było i jest. Stopa bezrobocia rejestrowanego jest słabym wskaźnikiem, bo nie pokazuje, ile osób w danym mieście, czy kraju pracuje w stosunku do reszty w wieku produkcyjnym, tylko pokazuje ilu jest zarejestrowanych w Urzędach Pracy,a w Urzędach Pracy ludzie się nie rejestrują, bo one rzadko kiedy  potrafią ją znaleźć. Wszystkim kursów na wózek widłowy przecież nie można dać. A np. jak ktoś a wyższe wykształcenie to już w ogóle nie ma dla niego ofert pracy w publicznych służbach zatrudnienia, chyba, ze staż jako sprzątaczka w instytucji, do pracy w której wykształcenie go/ją uprawnia ale do pracy biurowej. To po co mają się rejestrować? A jak dajmy na to ktoś by się wyrejestrował, bo nie PUP nie znalazłby mu pracy, to liczba osób zarejestrowanych przecież spada, czyli stopa bezrobocia rejestrowanego spada, a ta osoba dalej pracy nie ma. Ten wskaźnik nie maleje tylko dlatego, że ktoś znalazł pracę, ale maleje także wtedy gdy ktoś się wyrejestrował lub jego wyrejestrowano z różnych przyczyn, no ale zarejestrowany już nie jest, a tak naprawdę bez pracy, czyli bezrobotny jest nadal, czyli jest to bezrobocie ukryte, nierejestrowane. Już prędzej faktyczne problemy ze znalezieniem zatrudnienia pokazywałby wskaźnik zatrudnienia, chociaż jak wiadomo musiałby chyba być jakiś spis publiczny, bo trzeba by było wszystkich pytać, inaczej to nie ma sensu, poza tym nie każdy powie w sondażu, że nie może znaleźć pracy, bo czym tu się chwalić. W Ostrołęce jak wiadomo chyba powszechnie trudno znaleźć pracę, a już szczególnie osobom z wyższym wykształcenie, bo dla nich ofert nie ma i dlatego młodzi po studiach albo wyjeżdżają, albo nie wracają ze studiów, tylko zostają w innych miastach i pewnie to nie tylko Ostrołęki dotyczy. Nie ma się więc czym chwalić jakimiś zarejestrowanymi, bo to mniej więcej tak, jakby w telewizji powiedzieli że program taki,a taki oglądało 56 mln Polaków, w całej Polsce.
odpowiedz   •   oceń :  
~Majana, 10:27 08-04-2019,   0%
@~stopy To się nazywa bezrobocie ukryte po prostu i pewnie małe to ono nie jest
odpowiedz   •   oceń :  
~Rik, 10:30 08-04-2019,   -
@~Majana A bezrobocie strukturalne, czyli liczba osób, które pracują poniżej kwalifikacji, czyli np. magister robi to samo, co może robić osoba z niepełnym podstawowym, to pewnie jest jeszcze większe, to to prawdopodobnie dopiero jest chyba duże i w Ostrołęce, i w Polsce.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:45 08-04-2019,   100%
@~stopy Nikt nikomu nie broni się zajerstrować czy pracować albo zakładać własne firmy interesy czy się kształcić czy uczyć podnosząc swoje kfalifikacje granice są otwarte droga wolna
odpowiedz   •   oceń :  
~Koparka, 12:49 08-04-2019,   -
Koparki też nikt nie broni.
odpowiedz   •   oceń :  
~no pewnie, 12:51 08-04-2019,   0%
No pewnie, droga wolna, niech wszyscy wyjadą, ciekawe, kto będzie wtedy pracował na tych starszych, co zostaną. Kraj bez młodych ludzi to długo nie pociągnie,
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 00:27 07-04-2019,   80%
KO nie przyjedzie do nas bo im się nie opłaca sceny rozstawiać żeby  przedstawić swój program wyborczy: Wystarczy że  krzykną-  LGBT+AntyPIS  !!! i po konwencji ....
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:25 07-04-2019,   31%
@~Gość Wystarczy, że mają poparcie wszystkich miast i połowy wsi. Wszystkich tych, którzy w UE chcą pozostać, a nie wychodzić.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:58 07-04-2019,   100%
A to twój własny sondaż?
odpowiedz   •   oceń :  
~Polka, 07:02 07-04-2019,   38%
1000+ na konia , 500+ na krowę,  100+ na wieprza, 50+ na kota dostaną Pisowcy  z gm Kadzidlo.TO tzw JARKOWE.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:37 07-04-2019,   46%
@~Polka ciekawe ile dadzą na osła lub oślice
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:12 07-04-2019,   34%
Dowiemy się na następnej konwencji PIS.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:09 07-04-2019,   100%
@~Polka Polka może to cię przekona:
Adrian Zandberg na swojej stronie na Facebooku stwierdził, że "Dziennikarze związani z Platformą drugi dzień ekscytują się tak zwaną »Krową Plus«". "Czytam poważnych publicystów, którzy piszą o wielkim zagrożeniu, bankructwie państwa, korupcji politycznej itp. Kwiat dziennikarstwa przeżywa to, jakby od jutra każdy publicysta miał osobiście utrzymywać z wierszówki po 10 krów i świniaka na dodatek" - napisał polityk Razem, zdaniem którego "sprawa jest dęta"."PiS obiecał tylko tyle, że grzecznie poprosi Unię o dodatkowe dopłaty. Jeżeli rząd będzie chciał kasy dla wszystkich hodowców, to Unia zapewne odpowie Morawieckiemu, żeby cmoknął się w krowi zadek. Chyba, że ograniczy się np. do gospodarstw ekologicznych. A wtedy też nie ma specjalnie powodu, żeby to przeżywać" - zauważył Adrian Zandberg.

"Tak czy inaczej, Kaczyński nie wprowadza żadnego programu 500+ na każdą krowę. W ogóle nie wprowadza żadnego programu. Nie wyda nawet złotówki na pomoc rolnikom. Ot, rzucił mediom przynętę na haczyku" - stwierdził lider warszawskiej listy Lewicy Razem w wyborach do europarlamentu, dodając, że koszt obietnic dla wsi to zero złotych, a wyrazy oburzenia na propozycje Kaczyńskiego "naganiają mu właśnie w ten sposób wyborców".
odpowiedz   •   oceń :  
~Gosc, 08:07 07-04-2019,   77%
Dzięki 500+ mogłam opłacić opiekunkę i wrócić do pracy, mam trójkę dzieci, mając kredyt mieszkaniowy jest to dla naszego budżetu rodzinnego ogromna pomoc
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:27 07-04-2019,   22%
@~Gosc PiSowsak ściema. Dzięki 500+ nie opłaca się legalie pracować.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:35 07-04-2019,   34%
A w bloku można chodować krowę i świnię,chętnie kupię kilka sztuk
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:37 07-04-2019,   44%
Przecież mieszkają a więc można 
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:00 07-04-2019,   24%
A kury gęsi i kaczki po ile??chociaż po 10 zł!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:06 07-04-2019,   86%
Dzięki niepisowcom nie opłaca się mieć dzieci.
odpowiedz   •   oceń :  
~Zdzich, 14:45 07-04-2019,   22%
Dzieci są opłacalne? A jaki jest biznes plan?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:35 07-04-2019,   88%
To się debilu zwolnij z pracy i utrzymaj rodzinę za 500+.
To jest super dodatek np na dodatkowe zajęcia dla dziecka.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:39 08-04-2019,   50%
@~Zdzich O czym piszesz? Ja pracuję i biorę łaskę. Niebawem 1500 +.
1000 będę odkładał żeby kredyt mieszkaniowy podgonić, A pozostałe 500 na wakacje. W ciągu roku zyskam 18 tyś !!!!
Szybciej spłacę kredyt i jeszcze 6000 dodatkowe na wakacje z rodziną. Super zaje...
A co mi dało po i PSL przez osiem lat??? Jaki mieli biznes plan dla dzieci?  Wzrost podatku, podniesienie wieku emerytalnego no i słynne nagrania prostaków wpieprzających ośmiorniczki.

Taką różnica...
Owszem i pis i po daje z naszych pieniędzy. Tyle że pis nam , a PO złodziejom vatowskim.

Sorry ale pis przy wielu wadach jest+.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 08:52 07-04-2019,   76%
Dzień doberek!

Witam serdecznie w piękny poranek niedzielny!

Jak wam się spało, moi kochani? Ja, po wczorajszej, pięknej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, spałam wtulona w kołderkę, jak małe, niewinne dziecko. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że moja Ojczyzna jest w dobrych rękach i podąża w dobrym kierunku...

Najmilsi!

Nie słuchajmy POgrobowców POkracznej POlszewii. I w maju i w październiku idźmy gremialnie na wybory, głosując na kontynuację obecnych rządów czyli na Zjednoczoną Prawicę, z pieśnią naszych dziadów na ustach "szable do boju lance w dłoń POlszewika goń... goń... goń - goniąc precz od siebie  liberałów spod znaku PO i tęczowych lewaków spod znaku Nowoczesna, Wiosna, SLD, PSL...

Pozdrawiam cieplutko... Życzę miłej niedzieli...
odpowiedz   •   oceń :  
~Figon, 10:10 07-04-2019,   32%
PiS powiększa swój elektorat wyborczy o świnie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Klekot, 21:19 07-04-2019,   100%
@~Figon Kulik o kaszaniarzy
odpowiedz   •   oceń :  
~?, 10:33 07-04-2019,   42%
I tylko stroju (kurpiowskiego)żal
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:17 07-04-2019,   84%
@~? Sklepu ogrodniczego
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:52 07-04-2019,   83%
Przecież jak lewaki wygrają wybory,to od razu zabiorą 500+
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:15 07-04-2019,   84%
Ale kaszane dadzą
odpowiedz   •   oceń :  
~Krzysztof Napora, 11:37 07-04-2019,   30%
Niech żyje PREZES!
https://www.youtube.com/watch?v=t17OUb7loCU
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:14 07-04-2019,   67%
@~Krzysztof Napora Ave Prezes
odpowiedz   •   oceń :  
~Pytanie, 11:38 07-04-2019,   0%
Jaki mamy WSKAŹNIK ZATRUDNIENIA (wskaźnik zatrudnienia faktycznego, a nie stopę bezrobocia zarejestrowanych w UP) w Polsce i Ostrołęce?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:13 07-04-2019,   100%
@~Pytanie Zapytaj się przyszłych samobójców
odpowiedz   •   oceń :  
~wskaźnik, 11:42 07-04-2019,   0%
Ile wynosi wskaźnik zatrudnienia w Polsce i w Ostrołęce aktualnie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Statystyka, 21:11 07-04-2019,   86%
@~wskaźnik Zalezy od wskaźnika samobójstw
odpowiedz   •   oceń :  
~filip, 12:32 07-04-2019,   95%
ktos pytał o socjal w UE niemcy dają 1600 na zotówki na 1dne dziecko
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:09 07-04-2019,   86%
@~filip Kaszana
odpowiedz   •   oceń :  
~Młody, 21:57 07-04-2019,   75%
@~filip Można, można ?! I co tam to nie jest rozdawnictwo?  Przecież ta kasa może nie w pełni ale wraca do budżetu i napędza gospodarkę. I nie da się stworzyć tak ustawy żeby dać tylko tym którzy naprawdę wydadzą tą kasę na dzieci a nie patologi która tą kasę przepije..
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:16 07-04-2019,   100%
@~Młody Zlikwidować alkohol bo patologia jest
odpowiedz   •   oceń :  
~Kulikołęka, 22:19 07-04-2019,   100%
My chcemy kaszanki nie alkoholu
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec, 12:39 07-04-2019,   90%
nie bardzo rozumiem te jakies dziwne wpisy pierwszy raz od 1945r rząd Polski podnosi Polakom zarobki poprzez 500 plus niechcesz jeden zdrugim niebierz niema przymusu i nie wypisuj bzdetów że nie dobre
odpowiedz   •   oceń :  
~uścisło, 13:03 07-04-2019,   89%
@~mieszkaniec 500 + to nie zarobek przecież
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:13 07-04-2019,   18%
@~mieszkaniec Nie podnosi zarobków, gdyż jednym pracującym odbiera, a niepracującym rozdaje.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:11 07-04-2019,   78%
O czym piszesz? Ja pracuję i biorę łaskę. Niebawem 1500 +.
1000 będę odkładał żeby kredyt mieszkaniowy podgonić A pozostałe 500 na wakacje. W ciągu roku zyskam 18 tyś !!!!
Szybciej spłacę kredyt i jeszcze 6000 dodatkowe na wakacje z rodziną. Super zaje...
A co mi dało po i PSL przez osiem lat??? Wzrost podatku, podniesienie wieku emerytalnego no i słynne nagrania prostaków wpieprzających ośmiorniczki.

Taką różnica...
Owszem i pis i po daje z naszych pieniędzy. Tyle że pis nam ,A po złodziejom vatowskim.

Sorry ale pis przy wielu wadach.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:59 07-04-2019,   78%
To Twojej wiadomości : pracujący r9wnież otrzymują 500+.
Jedyni którzy stracili to złodzieje, producenci faktur
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:13 08-04-2019,   0%
Samotne pracujące matki nie dostają na pierwsze dziecko
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:13 08-04-2019,   50%
A kto utrzyma siebie i dziecko za 500 zł?
odpowiedz   •   oceń :  
~Kaczor ze stawu, 13:03 07-04-2019,   30%
Prezes odleciał....Nie wiem co on bierze ale użyczyłby adresu dilera.500+ za wszystko...byle dać im swój głos.Tak żle z.nimi?Cela + budzi taką panikę?Swoją drogą facet za ośmieszenie Polski już nie powinien ujrzeć słoneczka!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:23 07-04-2019,   80%
@~Kaczor ze stawu Głosuj na tych, co nie dają 500+. Ośmieszanie Polaków to było przedtem, śmieli się z nas, że by mieć dzieci to trzeba wyjechać za granicę.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:24 07-04-2019,   89%
@~Kaczor ze stawu Nikt Ci tyle nie da co PO przeżre ośmiorniczki u Sowy czy innego ptaka. Nikt ci tyle nie da co PO napcha kasy w kieszenie producentów faktur i innych kolesi
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:42 07-04-2019,   88%
W kulikołęce konsumuje się kaszanke jak za komuny
odpowiedz   •   oceń :  
~muuuuuu, 19:45 07-04-2019,   55%
Jakby tak nauczyciele, przynajmniej ci na wsi hodowali po dwie krówki, to już jest tysiąc złotych podwyżki.
odpowiedz   •   oceń :  
~Profesor, 21:08 07-04-2019,   72%
@~muuuuuu Oni hodują głąbów
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:09 07-04-2019,   72%
@~muuuuuu wystarczy ,że maję 2 dzieci i już mają 1000 zł
odpowiedz   •   oceń :  
~Pola, 20:29 07-04-2019,   16%
Państwo coś wreszcie daje a nie zabiera- mówi rząd.  Państwo niczego nie daje,bo niczego nie ma.Jeśli rząd twierdzi,że daje komuś,znaczy ,że zabiera Tobie.Rząd nie ma własnych pieniędzy. Ma pieniądze z naszych  z podatków i innych opłat.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:51 07-04-2019,   79%
@~Pola Jako wyraz buntu przeciw rządowi nie składajcie wniosków o 500+ i inne świadczenia wprowadzone przez PiS.

Zagłosujcie na koalicję LGBT (PO, SLD, PSL, zieloni i nowocześni) niech podniosą wam znów podatki, wiek emerytalny,  włażą w du...ę Niemcom za posadki w UE. Niech wpieprzają ośmiorniczki i kręcą lody. A kasa z 500+ znów w kieszenie producentów faktur i innych wyłudzaczy VAT. No, i będzie git dla Was...bo pis nie rządzi.
Tylko co ty jeden z drugim z tego będziesz miał? Może niższe podatki i inne opłaty?
odpowiedz   •   oceń :  
~Klekot, 21:04 07-04-2019,   78%
@~Pola Kulikołęka daje darmowo kaszanke
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:39 07-04-2019,   78%
@~Pola Rząd nic nie ma, ok. Ale ma wpływ komu da tą naszą kasę. I z całym szacunkiem wolę żeby ta "nasza" kasa trafiła do rodzin , do nas... niż do cwaniaczków vatowskich.
PiS wybrał drogę aby dać naszą kasę rodzinom i chwała im za to.
Ile to razy słyszeliśmy jaki Social jest na zachodzie,  że z dodatków faktycznie można zapewnić dzieciom wykształcenie. W końcu to mamy.
Po znów napcha kasy w kieszenie producentów faktur i innych kolesi
odpowiedz   •   oceń :  
~Gosc, 10:26 08-04-2019,   60%
Te 500 wszystkim nam wyjdzie bokiem bo widzę ze piszący tu nie widza co dzieje się z cenami w sklepach
odpowiedz   •   oceń :  
~Darek, 20:57 07-04-2019,   38%
Za rozdawnictwo pieniędzy zapłacimy wysoka cenę już niebawem. PiS chce za wszelką cenę pozostać u władzy i wcale im się nie dziwię. Jeśli nie wygra będzie ciekawie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Kulik, 21:06 07-04-2019,   67%
@~Darek Kletołęka zapłaci kaszanko
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:12 07-04-2019,   70%
@~Darek nie za wszelką cenę chcą ich odsunąć producenci faktur ,żeby mogli dalej je produkować i żeby państwo dalej było teoretyczne
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:59 07-04-2019,   78%
@~Darek A co ma być ciekawie. Znów wyjdzie rostowski i powie "piniendzy nie ma I nie bedzie ".
I ciach 500+, emerytury + I inne +.
A kasa popłynie zamiast do nas popłynie do złodziei vatowskich.

Tak głosujcie na PO.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:21 07-04-2019,   30%
@~Darek Będzie masakra bo żaden rząd nie znajdzie kasy na utrzymanie tych programów.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:16 08-04-2019,   80%
@~Darek Dobrze, że producenci faktor płacą wysoką cenę za rozdawanie pieniędzy na dzieci. Antypis chce za wszelką cenę zostać u władzy, nawet za cenę dobra dziecka. Jeśli wygrają, będzie nieciekawie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Darek, 21:16 07-04-2019,   30%
Nudny już jesteś  z tymi swoimi wpisami. Żenada po prostu. Kulikoleka sobie poradzi .Nie martw się na zapas. Jak tam podpisy już zebrane?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:28 07-04-2019,   59%
@~Darek Czekamy na kolejne zarzuty i sprawy Prokuratorskie przeciw kulikowi
odpowiedz   •   oceń :  
~Darek, 21:22 07-04-2019,   20%
No dawaj odpisz??
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:29 07-04-2019,   67%
@~Darek Niekaazaniarz mi tu
odpowiedz   •   oceń :  
~Darek, 21:33 07-04-2019,   23%
A to ciekawe czekajcie w takim razie  a o co chodzi dokładniej co masz na myśli?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:48 07-04-2019,   75%
@~Darek O kaszane
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:18 07-04-2019,   79%
Ale się czepneliście tych 500 na krowę.tylko nie kina Cię skąd tdki postulat. Jest to nic innego jak zapowiedż walki o wyższe dopłaty dla rolników, czyli takie jak mają Francuzi i Niemcy oraz inni.
Czy coś w tym złego??? Że rząd chce walczyć o swoich???

Pokażcie mi jeden przykład co dobrego dla nas Polaków wyszło z tych uśmieszków Tuska do Merkel i innych wielkich ?
Nic, poza tym że Tusk zarabia grubą kasę A jego Bieńkowska ok 80 tyś/ mc.

Niestety każdy kraj w UE zabiega o swoje interesy. Reprezentują twardą postawę, A Tusk chodzi i jedyne jego zmartwienie to takie żeby go lubili i robią z niego frajera.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:47 07-04-2019,   85%
Głosujmy na PO I PSL.
nie chcemy 500+ i tych wszystkich plusików.
Za parę miesięcy będę mógł otrzymać 1500 zł co miesiąc. (Kupa kasy dodatkowej) Ale to od pisu!!!! Więc głosuję przeciwko pis.
Zresztą PIS nie ze swoich daje. Wolę żeby wygrała PO I ta kasa wróciła tam skąd przyszła czyli do mafia vatowskich.
I chociaż moje dzieci będą musiały zrezygnować z dodatkowych zajęć angielskiego i robotyki, ale ufam że złodzieje vatowscy lepiej tę kasę spożytkują dla dobra moich dzieci i kraju.

Taka perspektywa...
odpowiedz   •   oceń :  
~asd, 07:33 08-04-2019,   67%
Zazdrościsz??? to przecież  pieniądze z funduszy unijnych  - ogarnij się!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~sio lulu, 12:47 08-04-2019,   100%
Ile wynosi w Polsce i Ostrołęce bezrobocie strukturalne, czyli liczba osób, które pracują poniżej swoich kwalifikacji?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:47 08-04-2019,   34%
@~sio lulu Kulik ma stanowisko powyzej swoich kaszaniarskich kwalifikacji
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń