2017-09-07T19:19:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
5

Na terenie powiatu ostrołęckiego wystartował Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego. Uczestnicy spotkali się na strzelnicy w Kadzidle, wzięli udział w odbiorze mostu na rzece Omulew, a także w konferencji zorganizowanej w Kurpiowskiej Krainie.

W konwencie oprócz radnych powiatu ostrołęckiego i starostów z całego województwa wzięli udział także przedstawiciele województwa mazowieckiego z wojewodą Zdzisławem Sipierą na czele, a także wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha. Gospodarzem był starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Pierwszym elementem spotkania była wizyta na strzelnicy w Kadzidle zakończona zawodami strzeleckimi o Puchar Wojewody Mazowieckiego. W zawodach zwyciężył Sławomir Kośnica z Ostrołęki. Odbył się także pokaz karate w wykonaniu Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. Punktem kulminacyjnym był przejazd do Kurpiowskiej Krainy, gdzie odbyła się konferencja z panelem dyskusyjnym.

Rozpoczął go Stanisław Kubeł, który przedstawił swój region zgromadzonym starostom z Mazowsza. Wśród wielu zalet wymienił ważną rolę produkcji mleka (powiat ostrołęcki stanowi 18-20 procent produkcji mazowieckiej oraz do 5 procent produkcji krajowej), presję na budowę nowych dróg - głównie za sprawą pozyskiwanych dotacji, wzrost liczby ludności. Jak zaznaczył, powiat ostrołęcki stara się na bieżąco podwyższać standard mostów i przygotowuje dokumentacje w tym zakresie na zapas. Wśród sukcesów warto nadmienić, że w 10 na 11 gmin powstało ok. 200 km ścieżek rowerowych, co wpływa na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców.  - W naszym regionie były kiedyś tereny polowań królewskich, nie było dróg. Na Kurpiach odbywały się polowania, były posługi względem króla. Kurpie na każdą mobilizację odpowiadają szybciej niż reszta Polski - podkreślał.

W trakcie rozpoczęcia części konferencyjnej konwentu pojawił się także burmistrz Myszyńca Bogdan Glinka. Wystosował on nietypowe zaproszenie do starosty Kubła. - Zapraszam starostę do organizacji imprezy powiatowej na wiosnę. Myślę, że warto wykorzystać to miejsce, by jeszcze bardziej promować Kurpie - rzekł burmistrz. Starosta jednoznacznie nie odpowiedział na tę prośbę, ale jeżeli się zgodzi to już wiosną pobawimy się razem w Kurpiowskiej Krainie.

Po wystąpieniach, dyskusjach i integracji przyjdzie czas na odpoczynek, bo już jutro drugi dzień konwentu. Rozpocznie się on o godz. 9.00 wystąpieniem wicemarszałka województwa mazowieckiego Wiesława Raboszuka, a od godz. 10.00 uczestnicy konwentu zwiedzać będą największy w regionie zakład przetwórstwa mięsnego w Łysych, a także gospodarstwo mleczne w tej miejscowości.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Z puscy , 19:46 07-09-2017,   -
W cerwonem Stasiek z Golanki sie uśniecha. Łale sie ustrojuł, ło matko jedyno.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:47 07-09-2017,   -
Dobrze że chociaż powiat dba o mosty. A może by tak władzę powiatu wybrać na władzę miasta? Ja jestem za panem Kubłem
odpowiedz   •   oceń :  
~Czytelnik , 20:35 07-09-2017,   -
Dobrze, że nie było tam wójta Kadzidła bo powiedziałby jak to powiat "dba", korzystając z pieniędzy gmin na dopłaty do własnych zadań. W Tygodniku można było poczytać jak pan starosta działa w tym obszarze. Pełna kurpiowska kultura, dobrze, że wójt napisał o tych sukcesach nie za swoje.
odpowiedz   •   oceń :  
~Yep , 21:07 07-09-2017,   -
I tak lepsze to niż pisiory, ta kadencja jest fatalna więc zaufam staroście jak wystartuje na prezydenta. Dość
odpowiedz   •   oceń :  
~Samorzadowiec , 08:11 08-09-2017,   -
Osobiście jestem za likwidacja powiatów a ich kompetencje przekazać do gmin. Sprawy dróg do wojewody. Powiaty to takie sztuczne teore, gdzie większość środków przejadają na własne pensje. LIKWIDUJMY POWIATY !
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń