eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Kopnął kota przed sklepem w Myszyńcu. Mariusz S. skazany na rok więzienia

REKLAMA
zdjecie 1901
REKLAMA

Mariusz S., który podejrzany był o znęcanie się nad kotem przed sklepem w Myszyńcu, został skazany na rok więzienia. Mężczyzna kopnął zwierzę, co uchwyciły kamery monitoringu. Zapadł pierwszy wyrok w sprawie, ale prawdopodobnie to jeszcze nie koniec procesu.

Do skandalicznej sytuacji doszło przed sklepem w Myszyńcu 4 lipca 2022 r. około godziny 18.00. Na nagraniu z monitoringu widać było, jak mężczyzna, który wychodzi ze sklepu z całej siły kopie w siedzącego przed sklepem kota. Zwierzę otrzymało potężny cios i doznało poważnych obrażeń.

Mężczyzna wsiadł do pojazdu marki audi na numerach rejestracyjnych z Grodziska Mazowieckiego i odjechał. 31-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego został wkrótce zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 - na mocy ustawy o ochronie zwierząt. W tym przypadku oskarżony miał się jednak dopuścić czynu przed upływem 5 lat po odbyciu kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne. W takim przypadku sąd może wymierzyć recydywiście karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę - czyli w tym przypadku do 4 lat i 6 miesięcy więzienia.

Sąd Rejonowy w Ostrołęce, wyrokiem z 14 września, skazał Mariusza S. na karę 1 roku więzienia, zakaz posiadania zwierząt na 3 lata i nawiązkę 2 tys. zł na rzecz stowarzyszenia zajmującego się ochroną zwierząt. Wyrok jest nieprawomocny, przysługuje od niego odwołanie do sądu wyższej instancji.

Kot doznał poważnych obrażeń, włącznie z utratą wzroku w jednym oku. Jego los jest nieznany - zaginął około miesiąca po zdarzeniu. Biorąc pod uwagę obrażenia, jakich doznał, można przypuszczać, że nie doczekał sprawiedliwości.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×