eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Koronawirus: Propozycja mobilnych testów. Punkt pobrań w Ostrołęce?

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
REKLAMA

Wojewódzki radny Bartosz Wiśniakowski z Koalicji Obywatelskiej zaproponował największe szpitale na Mazowszu uruchomiły mobilne punkty typu „Drive & Go-Thru” wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2. Testy miałyby być wykonywane na zasadach komercyjnych, a jeden z takich punktów powstałby w Ostrołęce.

Aby skutecznie walczyć o zdrowie i życie mieszkańców Mazowsza musimy działać szybko i sprawnie. Na tym etapie zwalczania epidemii konieczny jest radykalny wzrost dostępu Mazowszan do testów genetycznych, zgodnie z obowiązującymi standardami postępowania

- mówi Bartosz Wiśniakowski, radny klubu Koalicji Obywatelskiej w sejmiku województwa mazowieckiego, cytowany przez portal cozadzien.pl.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zorganizowanie jeszcze w kwietniu, sieci mobilnych punktów pobrań typu „Drive&Go-Thru", powiązanych ze szpitalnymi laboratoriami. Dobrze by sieć diagnozowania wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-real time PCR zafunkcjonowała w głównych miastach naszego regionu w tym: Radomiu, Siedlcach, Płocku, Ostrołęce, Ciechanowie i oczywiście w Warszawie

- dodaje radny Wiśniakowski.

Niedawno w Polsce otwarto pierwsze centra testowe drive-thru. Punkty powstały m.in. w Gdyni, Warszawie i Łodzi. Po zakwalifikowaniu do badania pacjent przyjeżdża na miejsce własnym samochodem i nie opuszcza pojazdu. Badanie polega na zmierzeniu temperatury oraz pobraniu wymazu. Po badaniu należy wrócić do domu, a pracownicy mobilnego punktu kontaktują się z pacjentem, przekazując wynik.

Co sądzicie o tym pomyśle? Czy taki mobilny punkt pobrań wymazów przydałby się w Ostrołęce? Zachęamy do dyskusji w komentarzach. 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×