eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Personel ostrołęckiego szpitala badany na obecność koronawirusa

REKLAMA
zdjecie 1179
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Pracownicy Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce są masowo badani pod kątem zarażenia koronawirusem. Na początek SOR, potem pracownicy medyczni kolejnych oddziałów.

Personel medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z ostrołęckiego szpitala przeszedł jako pierwszy masowe badania pod kątem zarażenia SARS-CoV-2. Skąd konieczność przeprowadzania takich badań? Pytamy o to dyrektora szpitala Pawła Natkowskiego.

Okazuje się, że nie jest to standardowa procedura, ale też nie wynika z podejrzenia o zarażenie któregokolwiek z pracowników. Dyrekcja szpitala prowadzi tzw. skrining pracowników, czyli  badana przesiewowe służące kontroli pod kątem bezpieczeństwa.

- Przeprowadzane badania wśród personelu medycznego nie są spowodowane jakimkolwiek podejrzeniem zarażenia u kogokolwiek, a jedynie chcemy mieć pewność, że nikt nie jest nosicielem, na zasadzie takiej, że nawet o tym nie wie i przechodzi (chorobę COVID-19 – red.) bezobjawowo

- mówi dyrektor Paweł Natkowski.

W pierwszej kolejności badani są pracownicy SOR-u, następnie testy przeprowadzone zostaną wśród pracowników oddziału kardiologicznego oraz wewnętrznego.

- Wszystkie z dotychczas przeprowadzonych testów dały wynik negatywny, co oznacza, że nie mamy potwierdzonych zachorowań wśród personelu

– dodaje dyrektor Natkowski. 

Obecnie na oddziale zakaźnym szpitala w Ostrołęce przebywają cztery osoby z pozytywnymi wynikami na koronawirusa. Wczoraj wypisano do domów troje pacjentów, którzy pokonali chorobę. Są to dwie osoby z powiatu ostrołęckiego i pacjent z regionu warszawskiego.

Według raportu PSSE aktualnego na czwartek, 16 kwietnia, w powiecie ostrołęckim potwierdzonych dotychczas zostało 8 przypadków, w tym 2 osoby wyzdrowiały. Nie odnotowano  żadnego zgonu, dużych ognisk COVID-19, zdecydowanie spadła też liczba osób na kwarantannie domowej, a nadzorem epidemiologicznym nie jest objęta już żadna osoba.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×