2020-09-04T14:57:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Koronawirus zaatakował Myszyniec. 19 mieszkańców zachorowało, 100 na kwarantannie. Jest apel władz gminy!

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Aż 19 spośród wszystkich 21 obecnie aktywnych przypadków koronawirusa pochodzi z gminy Myszyniec. 100 mieszkańców Myszyńca poddanych jest kwarantannie. W związku z bardzo dużym przyrostem zachorowań na Covid-19 burmistrz Elżbieta Abramczyk wydała oświadczenie.

Od początku pandemii koronawirusa na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego stwierdzono dotychczas 48 przypadków zakażenia. Tylko w ciągu minionej doby Covid-19 wykryto u 8 osób. Łącznie na dzień 4 września na naszym terenie pozostaje aktywnych 21 przypadków – aż 19 z nich pochodzi z gminy Myszyniec.

zdjecie 300
W związku z bardzo wysokim przyrostem zachorowań burmistrz Myszyńca Elżbieta Abramczyk podjęła decyzję o wprowadzeniu ograniczeń w obsłudze interesantów w urzędzie gminy oraz zaapelowała do mieszkańców o stosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Poniżej publikujemy pełną treść apelu burmistrz.


Szanowni mieszkańcy,

w związku z licznymi zakażeniami Covid – 19 na terenie Gminy Myszyniec (19 osób zakażonych, ponad 100 w kwarantannie), oraz zaleceniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego,  bardzo prosimy mieszkańców o odpowiedzialne zachowanie – zakrywanie ust i nosa, dezynfekcję rąk i zachowanie bezpiecznych odległości w przestrzeni publicznej.

Obsługa interesantów w Urzędzie Miejskim będzie odbywała się w holu, na parterze budynku, zgodnie z Zarządzeniem Nr 154/20 Burmistrza  Myszyńca z dnia 4 września 2020r.

Burmistrz Myszyńca

/-/ Elżbieta Abramczyk


Od dziś do odwołania w myszynieckim ratuszu obowiązywały będą ograniczenia w obsłudze interesantów. Oto najważniejsze zasady:
    1) bezpośrednią obsługę interesantów ogranicza się wyłącznie do spraw niecierpiących zwłoki
i wymagających osobistego stawiennictwa;
    2) bezpośrednia obsługa interesanta w siedzibie Urzędu w sprawach o których mowa w pkt 1 będzie możliwa wyłącznie w holu na parterze budynku. Do Urzędu będzie można wejść pojedynczo, zasłaniając nos i usta oraz dezynfekując ręce;
    3) dokumenty w ważnej i pilnej sprawie można przekazać osobie dyżurującej przy drzwiach wejściowych do Urzędu;
    4) rekomenduje się załatwianie spraw poprzez wykorzystanie środków porozumiewania się na odległość: telefonicznie, korespondencyjnie, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub ePUAP. Lista numerów kontaktowych oraz adresów poczty elektronicznej jest zamieszczona na stronie internetowej https://www.myszyniec.pl  oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego http://myszyniec.nowoczesnagmina.pl;
    5) druki wniosków i innych formularzy niezbędnych do załatwienia spraw w Urzędzie można pobrać ze strony internetowej https://www.myszyniec.pl;
    6) korespondencja zwrotna będzie każdorazowo przesyłana interesantowi na podany przez niego adres korespondencyjny.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 490
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×