zdjecie 8196
zdjecie 8196
zdjecie 8196
2020-09-04T09:56:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zakażona koronawirusem pojechała do sklepu w Kobylinie. Jest akt oskarżenia przeciwko Barbarze B.

REKLAMA
zdjęcie ilustracyjne, fot. KPP Wyszków zdjęcie ilustracyjne, fot. KPP Wyszków
REKLAMA
1
0
9

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zakończyła śledztwo przeciwko mieszkance powiatu wyszkowskiego Barbarze B. [55l.]. Kobieta została oskarżona o to, że w dniu 23 kwietnia 2020 r. wiedząc, że jest osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2, udała się na zakupy do sklepu spożywczego w Kobylinie, gm. Goworowo.

W sklepie przebywała obsługa i inni klienci. Barbara B. sprowadziła niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie się choroby zakaźnej COVID -19

Akt oskarżenia przeciwko Barbarze B. został skierowany do Sądu Okręgowego w Ostrołęce II Wydział Karny. Oskarżenie zostało oparte na materiale dowodowym zgromadzonym w toku śledztwa, z którego wynika, że Barbara B. pozostawała w kwarantannie w związku z chorobą zakaźną COVID-19. Zgodnie z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej miała zakaz opuszczania miejsca zamieszkania. W dniu 23 kwietnia 2020 r. złamała zakaz wynikający z decyzji i udała się do sklepu spożywczego położonego na terenie powiatu ostrołęckiego. W sklepie przybywała obsługa oraz klienci, było to co najmniej 7 osób. Po zrobieniu zakupów podejrzana udała się do domu. Kobieta po powrocie do domu spotkała się bezpośrednio z co najmniej jeszcze jedną osobą, która nie była domownikiem.

- czytamy w komunikacie prokuratury okręgowej w Ostrołęce. 

O dużej akcji policji w Kobylinie nieopodal Goworowa informowaliśmy w naszym serwisie.

W środę, 22 kwietnia 2020 r. służby sanitarne poinformowały kobietę, że ma pozytywny wynik badania na koronawirusa. W związku z tym została ona objęta kwarantanną domową. Obowiązkową kwarantannę zastosowano również wobec męża kobiety.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 kwietnia przed godzina 12:00 w Kobylinie (gmina Goworowo). Wtedy to do sklepu w tej miejscowości wybrało się, łamiąc zasady kwarantanny, małżeństwo z powiatu wyszkowskiego. O tym, że małżeństwo opuściło miejsce zamieszkania, policję z Wyszkowa zawiadomiły osoby postronne. Funkcjonariusze sprawdzili adres, pod którym kobieta i mężczyzna mieli przebywać, a gdy ich tam nie zastano rozpoczęto poszukiwania.

Na miejscu interweniowali policjanci z dwóch komend: KPP w Wyszkowie i KMP w Ostrołęce.

W trakcie wykonywania czynności mundurowi z Długosiodła i Goworowa ustalili, że mieszkańcy powiatu wyszkowskiego (54 i 56 lat) zlekceważyli obowiązek pozostania w miejscu zamieszkania i pojechali na zakupy do sklepu na terenie gminy Goworowo.

Natychmiast o tym fakcie zostały powiadomione stacje sanitarno-epidemiologiczne dwóch powiatów. Kolejnym zadaniem służb było ustalenie, i jak najszybsze dotarcie do osób, z którymi zarażona kobieta mogła mieć kontakt. Ostrołęccy funkcjonariusze ustalili wszystkie osoby, które w tym czasie przebywały w sklepie i wspólnie z lokalnym sanepidem podjęli niezbędne czynności mające na celu zapewnić bezpieczeństwo również innym obywatelom.

Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu narażenia na zakażenie koronawirusem wielu osób i złożyła wyjaśnienia.

Za zarzucany jej czyn grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat oraz kary finansowe.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×