zdjecie 8142
zdjecie 8142
2020-04-24T16:03:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Zakażona koronawirusem w sklepie w gminie Goworowo. Nowe fakty o akcji policji

REKLAMA
fot. KPP Wyszkówfot. KPP Wyszków
REKLAMA
1
1
17

Małżeństwo w wieku 54 i 56 lat z gminy Długosiodło wybrało się do gminy Goworowo (powiat ostrołęcki) na zakupy. Jednak oboje nie powinni ruszać się z domu, gdyż kobieta była zakażona koronawirusem. Za swoje postępowanie oboje odpowiedzą przed sądem, a to jeszcze nie wszystko - bo sanepid może nałożyć na nich nawet 30 tysięcy złotych kary.

O dużej akcji policji w Kobylinie nieopodal Goworowa informowaliśmy wczoraj w naszym serwisie. Dziś wyszkowska policja poinformowała o całym przebiegu sytuacji.

Zaczęło się od tego, że wczoraj po godz. 11.00 dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że małżeństwo z gminy Długosiodło, pomimo spoczywającego na nich obowiązku prawnym pozostania w domu w związku z uzyskanym pozytywnym wynikiem koronawirusa, wyjechało z miejsca zamieszkania. Policjanci z miejscowego posterunku natychmiast rozpoczęli poszukiwania małżeństwa. W ich poszukiwania zaangażował się osobiście kierownik Posterunku Policji w Długosiodle.

I tak, w ciągu kilku minut mundurowi zauważyli jadący od strony powiatu ostrołęckiego samochód, którym podróżowało poszukiwane małżeństwo. Zachowując wszelkie środki ostrożności i środki ochrony osobistej, wydając polecenia przez urządzenia nagłaśniające zainstalowane w radiowozie, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mieszkańców gminy Długosiodło i udaremnili dalsze bezpodstawne i łamiące prawo podróżowanie. W trakcie wykonywania czynności mundurowi z Długosiodła i Goworowa ustalili, że mieszkańcy powiatu wyszkowskiego (54 i 56 lat) zlekceważyli obowiązek pozostania w miejscu zamieszkania i pojechali na zakupy do sklepu na terenie gminy Goworowo.

Natychmiast o tym fakcie zostały powiadomione stacje sanitarno-epidemiologiczne dwóch powiatów. Kolejnym zadaniem służb było ustalenie, i jak najszybsze dotarcie do osób, z którymi zarażona kobieta mogła mieć kontakt. Ostrołęccy funkcjonariusze ustalili wszystkie osoby, które w tym czasie przebywały w sklepie i wspólnie z lokalnym sanepidem podjęli niezbędne czynności mające na celu zapewnić bezpieczeństwo również innym obywatelom.

Mieszkańcy powiatu wyszkowskiego za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grożą im teraz poważne konsekwencje prawne wynikające z naruszenia przepisów kodeku karnego i wykroczeń, ale także muszą liczyć się z karą administracyjną nakładaną przez sanepid, która może wynieść nawet 30 tys. zł

- informuje wyszkowska policja.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do zaleceń! Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji

- podkreślają funkcjonariusze.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×