zdjecie 8142
zdjecie 8142
2020-04-23T15:17:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Duża akcja policji koło Goworowa. Zakażona koronawirusem... pojechała do sklepu!

REKLAMA
REKLAMA
3
2
46

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazało się małżeństwo z powiatu wyszkowskiego, które dziś, mimo zakazu, wybrało się na zakupy do małego sklepu w Kobylinie, nieopodal Goworowa. Kobieta jest chora na koronawirusa, jej mąż objęty jest kwarantanną domową! Na miejscu interweniowało kilka patroli policji.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 kwietnia przed godzina 12:00 w Kobylinie (gmina Goworowo). Wtedy to do sklepu w tej miejscowości wybrało się, łamiąc zasady kwarantanny, małżeństwo z powiatu wyszkowskiego. Oboje nie powinni byli opuszczać swojego miejsca zamieszkania – kobieta jest chora na COVID-19, zaś jej mąż objęty jest obowiązkową kwarantanną.

Na miejscu interweniowali policjanci z dwóch komend: KPP w Wyszkowie i KMP w Ostrołęce. O komentarz do zdarzenia poprosiliśmy rzeczników prasowych obu jednostek.

Potwierdzam, że interweniowaliśmy dziś do takiego zdarzenia. Wszyscy funkcjonariusze wyposażeni byli w odpowiednią odzież ochronną i zachowywali środki ostrożności. Nasze działania polegały m.in. na ustaleniu tożsamości osób, które w tym samym czasie robiły zakupy w sklepie. Dotychczas ustalono, że było to osiem osób. O sprawie poinformowano PSSE w Ostrołęce.  

– mówi podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Jak ustaliliśmy, w środę, 22 kwietnia służby sanitarne poinformowały kobietę, że ma pozytywny wynik badania na koronawirusa. W związku z tym została ona objęta kwarantanną domową. Obowiązkową kwarantannę zastosowano również wobec męża kobiety. O tym, że małżeństwo opuściło dziś miejsce zamieszkania, policję z Wyszkowa zawiadomiły osoby postronne. Funkcjonariusze sprawdzili adres, pod którym kobieta i mężczyzna mieli przebywać, a gdy ich tam nie zastano rozpoczęto poszukiwania.

Podczas patrolu ustalono miejsce, gdzie zaparkowane było auto należące do małżeństwa. Okazało się, że wybrali się oni na zakupy do niewielkiego sklepu w Kobylinie.

Zachowując wszelkie środki ostrożności funkcjonariusze policji z Długosiodła zatrzymali małżeństwo wydając im polecenia przez megafon zainstalowany w radiowozie. W związku ze złamaniem zasad kwarantanny powiadomiona została Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wyszkowie, która podejmie wobec kobiety i mężczyzny stosowne kroki administracyjne. Dodatkowo w związku z popełnionymi wykroczeniami funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu

– informuje rzecznik prasowy KPP w Wyszkowie.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, wszystkie osoby, które przebywały w sklepie i były narażone na kontakt z kobietą zarażoną koronawirusem będą objęte 14-dniową kwarantanną. Wśród niech jest personel sklepu, listonosz i dostawca.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×