eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kradli co się dało. Sprzęt muzyczny, elektroniczny, części transformatora [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5810
zdjecie 5810
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Do policyjnego aresztu trafiła grupa mężczyzn, którzy podejrzewani są o dokonanie serii kradzieży na terenie Ostrołęki. Ich łupem padł m.in. sprzęt muzyczny o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych należący do ostrołęckiego zespołu. Sprawcy odpowiedzialni są także za pożar stacji trafo przy ulicy 11 Listopada.

W ubiegłą niedzielę tj. 23.07.2017r. dyżurny ostrołęckiej komendy został powiadomiony o pożarze w stacji trafo na ulicy 11 listopada w Ostrołęce. Na miejsce pojechali „kryminalni” z Ostrołęki oraz Straż Pożarna. Po dojechaniu na miejsce ustalono, że wstępną przyczyną pożaru mogło być  włamanie do stacji, podczas którego nieznany sprawca wycinał wewnętrzne części transformatora za pomocą palników gazowych i w ten sposób wzniecił pożar.

- Dzięki dużemu zaangażowaniu „kryminalnych”  już po niespełna trzech godzinach od zdarzenia zatrzymano podejrzewanego o to włamanie 25 – letniego ostrołęczanina. Jednak to nie wszystko, policjanci ustalili, że mężczyzna już wcześniej dokonywał włamań na terenie naszego miasta.  Ponadto sprawne działania policjantów pozwoliły na zatrzymanie dwóch kolejnych mieszkańców Ostrołęki podejrzewanych również o włamania. U wszystkich mężczyzn przeszukano zajmowane przez nich mieszkania. W ich wyniku odzyskano sprzęt muzyczny w postaci, m.in. gitary basowej, wzmacniaczy, kolumn, efektów gitarowych oraz sprzętu elektronicznego, m.in. laptopów, drukarek oraz monitorów. Wartość samego sprzętu muzycznego została oszacowana na kwotę około blisko 30 tysięcy złotych. Cześć odzyskanego przez policjantów sprzętu znajdowała się już w ostrołęckich lombardach, on również  został już odzyskany. Po wykonanych czynnościach odzyskane przedmioty zostaną zwrócone prawowitym właścicielom – mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ponadto w mieszkaniach zabezpieczono roślinę konopi indyjskiej, ponad 20 gram gotowego suszu roślinnego oraz kilka torebek strunowych z zawartością substancji, wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone narkotyki to marihuana i amfetamina. Zabezpieczono również małą wagę elektroniczną mogąca służyć do porcjowania narkotyków.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×