zdjecie 762
zdjecie 762
2017-07-21T13:49:07+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Ukradł kielich mszalny, napisał list. "Boże, wybacz mi" (zdjęcia)

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Pewien poznaniak został zatrzymany za kradzieże z włamaniem. W jednym przypadku wyraził jednak wyjątkową skruchę za popełniony czyn. Ukradziony kielich mszalny odniósł w pobliże kościoła, zostawiając przy nim list. - Boże, wybacz mi - napisał.

W nocy z 8 na 9 lipca na poznańskim Grunwaldzie miało miejsce włamanie do domu jednorodzinnego. Nieznany sprawca wszedł przez garaż do środka i ukradł z pomieszczeń między innymi 2 laptopy, odtwarzacz dvd, aparat fotograficzny i 2 kamery. 9 lipca rano, dzielnicowi z Grunwaldu patrolując swój rejon służbowy, zauważyli w taksówce, która obok nich przejeżdżała, mężczyznę, którego dobrze znali, a który na widok policjantów zaczął się nerwowo zachowywać. Taksówka została zatrzymana, a pasażer i jego bagaż, dokładnie sprawdzony.

Policjanci znaleźli przy mężczyźnie złotą biżuterię i inne przedmioty, których pochodzenia nie potrafił wytłumaczyć. Dodatkowo miał przy sobie klucz do pokoju hotelowego, mimo, że mieszkał w Poznaniu. O całym zdarzeniu został powiadomiony Wydział Kryminalny KMP w Poznaniu.

Policjanci pojechali do hotelu, w którym zatrzymany wynajmował pokój. W trakcie przeszukania znaleźli i zabezpieczyli wspomniany wcześniej sprzęt elektroniczny. Mężczyzna przyznał się, że wszystkie te przedmioty zostały przez niego skradzione z domu na Grunwaldzie. Dodatkowo ustalono, że poznaniak jest odpowiedzialny za 5 innych włamań, do których doszło w Poznaniu w ostatnim czasie. W wyniku jednego z nich, 5 lipca z zakrystii kościoła przy ul. Wronieckiej został skradziony kielich mszalny. Jednak akurat w tym przypadku mężczyzna miał wyrzuty sumienia, ponieważ kilka dni później, podrzucił kielich w pobliżu świątyni. Razem z kielichem zostawił list, w którym przepraszał za to co zrobił.

"Widzę rzeczy lepsze i pochwalam je, idę jednak za gorszymi" - tym cytatem rozpoczął swój list poznański złodziej. Dalej dopisał: "Bardzo przepraszam i żałuję tego co zrobiłem. Boże, wybacz mi. Złodziej". Jak widać, skrucha dopada czasem nawet osoby robiące gorszące rzeczy. Złodziej może mieć czas na zastanowienie się nad swoimi czynami, bowiem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Poznań
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×