Do kolizji doszło w środę przed południem na ulicy Kołobrzeskiej w Ostrołęce. Jak ustalili funkcjonariusze policji zadysponowani na miejsce zdarzenia, kierujący samochodem marki rover 18-letni ostrołęczanin wyjeżdżając z posesji na drogę główną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mercedesem.
34-letni kierowca mercedesa nie miał najmniejszych szans na uniknięcie kolizji. Szczęśliwie w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Poważne kłopoty spotkały za to sprawcę. Jak się okazało, kierujący roverem 18-latek był nietrzeźwy.
Badanie alkomatem wykazało 0,23 promila w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny jego auta. Za jazdę po spożyciu alkoholu i nieustąpienie pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu mężczyzna odpowie przed sądem.
- informuje aspirant Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.